Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-08-24, 11:09 Autor: Mateusz Łapot

Dialogi (nie) oczywiste

Jeden z eksponatów na wystawie "Dialogi (nie) oczywiste" [fot. materiały organizatora]
Jeden z eksponatów na wystawie "Dialogi (nie) oczywiste" [fot. materiały organizatora]
Rozmowa o sztuce to może nie rzecz codzienna, lecz często spotykana. A rozmowa sztuki... ze sztuką? Tego będzie można doświadczyć w Muzeum Powiatowym w Nysie.
"Dialogi (nie) oczywiste" to wystawa, która skupia się na konwersacji - lecz nie tylko w klasycznym znaczeniu. Korespondować ze sobą będą poszczególne epoki, dziedziny sztuki i zmysły. Za pomocą rekonstrukcji historycznych strojów kobiecych artyści pragną poruszyć także wątek piękna - czy przemija ono wraz z czasem? I jak zmieniają się kanony tego, co zachwyca nasze oko?

Wernisaż odbędzie się 26 sierpnia o 18:00. Podczas niego będzie możliwość spotkania z artystami przygotowującymi ekspozycję i jej kuratorką. "Dialogi (nie) oczywiste" będą dostępne dla odwiedzających do 13 listopada.

Organizatorem wystawy jest Muzeum Powiatowe w Nysie. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej informacji: Dialogi (nie) oczywiste
Dialogi (nie) oczywiste

Zobacz także

2022-09-24, godz. 18:06, Patronaty - polecamy "Nie hejtuję - motywuję!" - konkurs Jest niestety wszechobecny i bardzo niebezpieczny. Może przybierać różne formy i nie ma nic wspólnego z konstruktywną krytyką. Ma sprawić przykrość. Mowa o hejcie. - Namów swoją klasę już dziś i wspólnie nagrajcie ciekawy film… » więcej 2022-09-24, godz. 15:31, Patronaty - polecamy Twórczyni ludowa Teresa Sobota z Olszowej tradycję kroszonkarstwa przekazuje swoim uczniom. Finał projektu "Mistrz Tradycji" 15 grudnia Od maja twórczyni ludowa Teresa Sobota z Olszowej uczy sztuki kroszonkarstwa ośmioro uczniów. Każdy z nich ma już wypracowany własny wzór kwietny, a teraz przenoszą go na inne materiały. Finał przedsięwzięcia planowany jest na… » więcej 2022-09-24, godz. 13:13, Patronaty - polecamy „W Betanii jest życie 2022… - bo każda chwila jest ważna” Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie po raz 10 ruszyło z kampanią społeczną „W Betanii jest życie”. „Każda chwila jest ważna” - to hasło tegorocznej edycji. Wydarzenie będzie realizowane do końca roku. W ramach kampanii zaplanowano… » więcej 2022-09-23, godz. 20:46, Patronaty - polecamy 81. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe zostanie uczczona w Jasienicy Dolnej 14 sierpnia minęła 81. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w najbliższą niedzielę (25.09) w Jasienicy Dolnej, w gminie Łambinowice. Początek o godz. 11:00. » więcej 2022-09-20, godz. 15:23, Patronaty - polecamy Gmina Tarnów Opolski zaprasza na dożynki Już w niedzielę (25.09) za plony dziękować będą naturze, a rolnikom za pracę mieszkańcy gminy Tarnów Opolski. Dorocznym zwyczajem uhonorowane też zostaną osoby zasłużone dla rozwoju i promocji gminy. Świętowanie odbędzie się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »