Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-07-03, 16:05 Autor: Agnieszka Lubczańska

Cztery koncerty w ramach 11. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej

Rusza 11. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Rusza 11. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Wiolonczeliści z całego świata po raz kolejny spotkają się w Nysie. W niedzielę (07.07) rozpoczyna się 11. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa, czyli muzyczne warsztaty skierowane do uczniów, studentów i absolwentów szkół artystycznych o specjalności wiolonczela. W ramach wydarzenia odbędzie się Festiwal Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej, na który złożą się cztery koncerty z wiolonczelą „w roli głównej”. Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej.
Uczestnikami będzie 28 młodych muzyków z całej Polski, a także wiolonczeliści z Belgii, Ukrainy, Włoch i Korei Południowej. Uczestnicy będą mieli okazję pracować z wybitnymi pedagogami i wirtuozami wiolonczeli z kraju i zagranicy - zaplanowano zajęcia indywidualne, lekcje kameralistyki wiolonczelowej, wykłady i koncerty.

Koncertowa inauguracja 11. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej odbędzie się w najbliższą niedzielę (7.07) w Auli I LO "Carolinum”. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny. Kolejne koncerty zaplanowano we wtorek (09.07) o 21:00 w Kościele pw. Śś. Piotra i Pawła w Nysie oraz w czwartek (11.07) o godz. 18:00 w Muzeum Powiatowym w Nysie. Na oba wstęp wolny. Ostatni z koncertów odbędzie się w piątek (12.07) w Narodowym Forum Muzyki i na to wydarzenie wymagane są bilety – zobacz tu.

Warsztaty to autorski pomysł zespołu Polish Cello Quartet. W tym roku do wykładowców z zespołu Polish Cello Quartet – Tomasza Darocha, Wojciecha Fudali, Krzysztofa Karpety i Adama Krzeszowca – dołączą zaproszeni artyści: Julius Berger (Leopold Mozart Center, Augsburg University), Mats Lidström (Royal Academy of Music, Londyn) oraz Tomáš Jamník (Janáček Academy Brno).

Radio Opole 11. Międzynarodową Akademię Wiolonczelową objęło patronatem medialnym.

Program koncertów:

Niedziela 7 lipca
18:00, Aula I LO "Carolinum”
Inauguracja XI MAW, wstęp wolny
Wykonawcy: Polish Cello Quartet

Wtorek 9 lipca
21:00, Kościół pw. Śś. Piotra i Pawła w Nysie
‘Late Night Bach’, wstęp wolny
Wykonawcy: Uczestnicy 11. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej

Czwartek 11 lipca
18:00, Muzeum Powiatowe w Nysie
Koncert kameralny, wstęp wolny
Wykonawcy: Kwartety wiolonczelowe uczestników 11. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej

Piątek 12 lipca
19:00, Narodowe Forum Muzyki
Koncert finałowy, bilety: bilety.nfm.wroclaw.pl
Wykonawcy: Julius Berger, Tomáš Jamnik, Marcel Markowski, Maciej Młodawski, Polish Cello Quartet, Orkiestra MAW
Plakat

Zobacz także

2024-07-17, godz. 10:06, Patronaty - polecamy Wakacyjny Koncert Gwiazd Skolim, Defis, Miły Pan, After Party, Camasutra, Topky, Mejk, Oskaro i Wonders - to ekipa, która już 27 lipca wystąpi w Amfiteatrze NCPP w Opolu w ramach Wakacyjnego Koncertu Gwiazd. koncert rozpocznie się o godz. 18:30 i potrwa do 23:30… » więcej 2024-07-16, godz. 15:54, Patronaty - polecamy „Zanurz ręce w historii” na warsztatach archeologicznych Wakacyjne warsztaty archeologiczne „Zanurz ręce w historii” - to propozycja Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Uczestnicy mają okazję przekonać się, na czym polega praca archeologa i dlaczego jest taka trudna. Zajęcia skierowane… » więcej 2024-07-16, godz. 09:51, Patronaty - polecamy Jubileuszowy Master Truck Show Już po raz 20. lotnisko Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi koło Opola stanie się miejscem, gdzie zjadą najpiękniej tuningowane ciężarówki i inne pojazdy z całej Polski, a także z zagranicy. Szykują się trzy dni motoryzacyjnych… » więcej 2024-07-15, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z Danutą Hasiak w Opolu „Zacznij żyć własnym życiem” pod takim tytułem w środę 24 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Danutą Hasiak, która żartobliwie mówi o sobie ,,mistrzyni uważności”, bo właśnie uważność… » więcej 2024-07-15, godz. 10:07, Patronaty - polecamy Festiwal "Kropka" od czwartku do niedzieli w Głuchołazach Cztery koncerty muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej w wykonaniu zarówno gwiazd, jak i adeptów do Krainy Łagodności w perełce Gór Opawskich - to wszystko już w najbliższy weekend (18-21.07) w Głuchołazach. Podczas pięciu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »