Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-13, 18:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

8. Memoriał Stanisława Szozdy już w niedzielę

VI Memoriał Stanisława Szozdy [fot. Paweł Konieczny]
VI Memoriał Stanisława Szozdy [fot. Paweł Konieczny]
II Memoriał im. Stanisława Szozdy [fot.archiwum]
II Memoriał im. Stanisława Szozdy [fot.archiwum]
Kolarski memoriał Stanisława Szozdy i Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Prudnik 25.09.2016 [fot. Jan Poniatyszyn]
Kolarski memoriał Stanisława Szozdy i Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Prudnik 25.09.2016 [fot. Jan Poniatyszyn]
VI Memoriał Stanisława Szozdy [fot. Paweł Konieczny]
VI Memoriał Stanisława Szozdy [fot. Paweł Konieczny]
Uczcili wybitnego kolarza ścigając się w zawodach. V Memoriał im. Stanisława Szozdy [fot. Wiktoria Palarczyk]
Uczcili wybitnego kolarza ścigając się w zawodach. V Memoriał im. Stanisława Szozdy [fot. Wiktoria Palarczyk]
Uczcili wybitnego kolarza ścigając się w zawodach. V Memoriał im. Stanisława Szozdy [fot. Wiktoria Palarczyk]
Uczcili wybitnego kolarza ścigając się w zawodach. V Memoriał im. Stanisława Szozdy [fot. Wiktoria Palarczyk]
Wielkimi krokami zbliża się 8. Memoriał Stanisława Szozdy – Finał Mistrzostw Polski w Kryteriach Ulicznych. Już w niedzielę (19.09) Prudnik po raz ósmy będzie gościł elitę kolarstwa ulicznego. Wydarzenie jest świadectwem wdzięczności za dokonania - zmarłego w 2013 roku - wybitnego sportowca, który zaczynał karierę w Prudniku i był z tym miastem związany do ostatnich dni… W tym roku wydarzenie zainauguruje o godz. 9:00 uroczyste odsłonięcie monumentu upamiętniającego kolarza przy ul. Mickiewicza.
Prudnik był szczególnym miejscem w życiu Stanisława Szozdy - na każdym kroku można odnaleźć miejsca, w których realizował swoje pasje i do którego z wielkiego świata powracał.

Trasa Memoriału Stanisława Szozdy będzie prowadziła od Rynku, ulicami: Zamkową, Pl. Zamkowym, ul. Piastowską, Pl. Wolności, Kościuszki DK 40, Armii Krajowej DK 40, Batorego i Damrota.

Oprócz wyścigów na trasie, organizatorzy szykują wiele atrakcji dodatkowych m.in.: miasteczko rowerowe, monocykle, strefę atrakcji dla najmłodszych, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, bańki mydlane, zdobienie rowerów, strefę chilloutu, fruitbike, zajęcia z animatorami dla dzieci. Przewidziano także rodzinną grę terenową i degustację regionalnych powracał.

Chętni wystartowania w zawodach mogą się zapisywać do 17 września mailowo - oto adres: asip@asipprudnik.pl, lub w dniu zawodów - w biurze wyścigu w Prudniku przy ul. Rynek 1 (ratusz miejski), od godziny 8:00. Listy startowe drukowane będą na godzinę przed startem. Do udziału dzieci w kryterium niezbędna jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych, którą pobrać można za strony www.asipprudnik.pl. Tam także dostępny jest regulamin.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Prudnik i Agencja Sportu i Promocji w Prudniku. Listę partnerów przedsięwzięcia zamieszczamy poniżej. Memoriał objęty jest patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Kolarskiego, Wojewody Opolskiego i Marszałka Województwa Opolskiego. Radio Opole co roku patronuje medialnie przedsięwzięciu.

Program:

Plakat9:00 uroczyste odsłonięcie monumentu upamiętnienia Stanisława Szozdy (ul. Mickiewicza)
9:50 oficjalne otwarcie VIII Memoriału im. Stanisława Szozdy - Finału Mistrzostw Polski w Kryteriach Ulicznych
10:00-11:00 rywalizacja dzieci i młodzieży szkół podstawowych w kategoriach:
  • parada rowerowa dzieci w wieku do 11 lat na dystansie 1600 m (1 runda)
  • dzieci w wieku 12 – 13 lat na dystansie 3200 m (2 rundy)
  • dzieci w wieku 14 – 15 lat na dystansie 4800 m (3 rundy)
11:00-12:00 rywalizacja szkółek kolarskich w kategoriach:
  • Szkółki kolarskie klasy IV (dziewczęta/chłopcy) Żak/Żakini na dystansie 4800 m (3 rundy)
  • Szkółki kolarskie klasy V – VI (dziewczęta/chłopcy) na dystansie 6400 m (4 rundy)
  • Szkółki kolarskie klasy VII – VIII (dziewczęta/chłopcy) na dystansie 9600 m (6 rund)
12:00–17:00 kryterium uliczne w kategoriach:
  • Młodziczka + juniorka młodsza na dystansie 12800 (8 rund), Młodzik na dystansie 12800 m (8 rund), Junior młodszy na dystansie 19200 m (12 rund), Junior na dystansie 24000 m (15 rund), Cyklosport/Masters/Amatorzy powyżej 30 lat na dystansie 16000 m (10 rund), Elita kobiet + juniorki na dystansie 24000 m (15 rund), Elita mężczyzn + U 23 na dystansie 48000 m (30 rund)
17:45 Runda honorowa dla miłośników kolarstwa na dystansie 1600 m (1 runda)
18:00 Złożenie kwiatów pod pomnikiem Stanisława Szozdy

Partnerzy:
ZWiK Prudnik
Zakłada energetyki Cieplnej w Prudniku
ButyButy.pl - Hollybut
POSNET
Policja Prudnik
Prudnickie Centrum Medyczne S.A
PSB Merkury Mrówka
Bardusch Polska S.A
Diversa
Happy Day - Agencja ślubno - eventowa
drukarnia-prudnik.pl
ATP Lew Trans Prudnik
Kuźnia Fryzjerstwa Marcin Kosek
Ustronianka - Naturalna Woda Mineralna
Toyota SZIC Opole
KorKam Lubrza
Firma Budowlana Badura
Sklep "Fajny" Krzysztof Szablowski
Lodziarnia Tessoni
ZUK Prudnik
Prudnicki Ośrodek Kultury

Zobacz także

2021-09-24, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Festyn charytatywny w Gąsiorowicach już w tę sobotę. Przyjdź i pomóż chorej Oliwce Występy artystyczne, malowanie twarzy, tatuaże oraz pyszne regionalne jedzenie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców wsi Gąsiorowice. W najbliższą sobotę (25.09) na boisku przy szkole podstawowej rozpocznie… » więcej 2021-09-23, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców! TVP3 Opole zaprasza na II Festiwal Reportażu Sportowego PATYK, który odbędzie się w dniach 23 - 25 września w Studenckim Centrum Kultury Opolu. Na miłośników sportu czekają 2 dni pokazów reportaży konkursowych, dyskusja z autorami… » więcej 2021-09-22, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Łap RAP! – rusza projekt MPP w Opolu! Wśród prowadzących warsztaty Jarecki i DJ BRK! Łap RAP!, to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, którego ideą jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hip-hopowej. Organizatorom zależy na międzypokoleniowej integracji jego uczestników i twórczym aktywizowaniu… » więcej 2021-09-22, godz. 08:27, Patronaty - polecamy Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych Już w najbliższy weekend ruszy piąta edycja Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych. W programie wędrówki po znanych i nieznanych miejscach w Opolu i okolicach. W tym toku organizatorzy zaplanowali trzy wycieczki. » więcej 2021-09-20, godz. 20:19, Patronaty - polecamy Golec uOrkiestra na finał pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch", podczas którego będzie można się zaszczepić Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka zaprasza w najbliższą sobotę (25.09) na piknik pod nazwą 'W zdrowym ciele zdrowy duch'. Wydarzenie odbędzie się na pl. Wolności w Kędzierzynie-Koźlu od godz. 17:00. Podczas pikniku będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »