Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-02-28, 15:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

23. Wiosna Austriacka zainauguruje jubileusz 30-lecia Biblioteki Austriackiej w Opolu

Austria [fot. materiały organizatora]
Austria [fot. materiały organizatora]
Wieczorem austriackim 10 marca pod namiotem w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ul. Piastowskiej 20 otwarta zostanie 23. Wiosna Austriacka, w ramach której do maja przewidziano prelekcje, warsztaty, wystawy, przedstawienia i spotkania. Wydarzenie zainauguruje równocześnie obchody jubileuszu 30-lecia działalności Biblioteki Austriackiej - Österreich-Bibliothek w Opolu.
W programie Wieczoru Austriackiego m.in. występy sceniczne (w języku niemieckim) w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu-Malinie oraz Raszowej, otwarcie wystawy "Co Wanda Rutkiewicz poza górami mogła widzieć w Austrii?" oraz prezentacje (w języku polskim) prelekcji wyróżnionych w XXIV Konkursie o Austrii: „Austriackie rekordy Guinnessa” - Karoliny Marczyńskiej (PLO 3 w Opolu) oraz „Oryginalne wiedeńskie kule śnieżne” - Anastasii Kachur (PLO 1 w Opolu). Na gości czekać będzie także kawiarenka ze słodkim poczęstunkiem oraz degustacja win z Austrii.

Do 8 marca swój udział można potwierdzić pisząc lub dzwoniąc do organizatorów:
tel. 77 47 47 085 lub e-mail: ba@wbp.opole.pl

23. Wiosna Austriacka potrwa do maja. Szczegółowy program wydarzeń w jej ramach można znaleźć tu: zobacz program 23. Wiosny Austriackiej.
Plakat

Zobacz także

2023-03-24, godz. 12:17, Patronaty - polecamy Europejski Tydzień Mózgu - konkursy wiedzy i warsztaty w LO nr 9 w Opolu „Mózg - wielka tajemnica. Trening mózgu, czyli jak utrzymać umysł w dobrej formie?” Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy Europejskiego Tygodnia Mózgu, który już po raz kolejny odbywa się w PLO nr 9 w Opolu. Celem przedsięwzięcia… » więcej 2023-03-23, godz. 12:16, Patronaty - polecamy Koncert finałowy festiwalu "DO RE MI" już w niedzielę w Ozimku Wokaliści z całej Polski zaprezentują się w niedzielę (26.03) podczas koncertu finałowego XVIII Festiwalu Piosenki 'DO RE MI' w Ozimku. Oceniać ich będzie jury w składzie: Natalia Niemen, Bartosz Listwan, Jan Swaton. Start o godz… » więcej 2023-03-23, godz. 11:38, Patronaty - polecamy DotlenieniRUN - bieg z okazji Światowego Dnia Wody To dobra informacja dla wszystkich miłośników biegania i aktywnego wypoczynku. W niedzielę (26.03) na terenie Skarbimierza Osiedle odbędzie się druga edycja imprezy DotlenieniRun - Drzewo i Woda. Start o godz. 11:00. » więcej 2023-03-23, godz. 11:14, Patronaty - polecamy Turniej piłki nożnej dziewcząt już w sobotę w Branicach Młode piłkarki z Polski i Czech zmierzą się w najbliższą sobotę (25.03) w XVI Międzynarodowym Wielkanocnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w Branicach. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej… » więcej 2023-03-19, godz. 17:45, Patronaty - polecamy Ucieczka i wypędzenie z dzisiejszego punktu widzenia – spotkanie z Wernerem Sonne i Thomasem Kreutzmann w Opolu Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Verbundenheit mit den Deutschen im Ausland zapraszają w najbliższą środę (22.03) na spotkanie z autorami książki „Wina i cierpienie/ Schuld und Leid” poruszającej kwestie ucieczki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »