Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-30, 15:05 Autor: Justyna Krzyżanowska

18. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – w programie ponad 40 wydarzeń w 11 miejscowościach woj. opolskiego!

Zdjęcie ilustracyjne, inauguracja XIV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Zdjęcie ilustracyjne, inauguracja XIV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
W październiku ruszają 18. Dni Kultury Niemieckiej [fot.M.Matuszkiewicz]
W październiku ruszają 18. Dni Kultury Niemieckiej [fot.M.Matuszkiewicz]
W październiku ruszają 18. Dni Kultury Niemieckiej [fot.M.Matuszkiewicz]
W październiku ruszają 18. Dni Kultury Niemieckiej [fot.M.Matuszkiewicz]
Przed nami 18. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – cykl imprez organizowanych przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim we współpracy z organizacjami partnerskimi.
Pomimo trwającej pandemii, przygotowano szeroki program – sumie zaplanowano ponad 40 wydarzeń w 11 miejscowościach województwa opolskiego. Część z nich będzie transmitowana na profilu facebookowym Mniejszości Niemieckiej w Opolu.

Jak podkreślają organizatorzy, program Dni Kultury Niemieckiej skierowany jest do osób w różnym wieku. Organizowane są wystawy, przedstawienia, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie oraz projekty dla młodzieży mające na celu prezentację zarówno szeroko rozumianej kultury niemieckiej, jak i dorobku artystycznego Mniejszości Niemieckiej Śląska Opolskiego.

W programie tegorocznych Dni Kultury m.in. koncerty: Jazzcombo OnCue, Piotr Lempa, Oskar Koziołek-Goetz & Paulina Garlińska, a także wystawy: „1919-1922. Spór o Górny Śląsk. Plebiscyt i podział regionu”, „W kręgu kultury niemieckiej”, czy „Obcy Heimat? Śląsk 1945 roku i w latach powojennych”.

Oficjalna inauguracja 18. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim odbędzie się 08.10.2021 r. (piątek) w Filharmonii Opolskiej koncertem Filharmoników Opolskich pod batutą Yaroslava Shemeta. Początek o godz. 19:00. Bilety można kupić tutaj lub w kasie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora oraz na plakacie poniżej.

Dodajmy, że Radio Opole objęło 18. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim patronatem medialnym.

18. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – w programie ponad 40 wydarzeń w 11 miejscowościach woj. opolskiego! [fot. materiały organizatora]

Zobacz także

2021-10-27, godz. 15:37, Patronaty - polecamy V Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna - "Biblioterapia w izolacji społecznej" - już za tydzień Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, wychowawców oraz wszystkich… » więcej 2021-10-25, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Majka Jeżowska z koncertem na Opolskim Dniu Rodziny Darmowe dmuchańce i animacje dla dzieci, rodzinne gotowanie i darmowe posiłki, występy mażoretek, pokaz i warsztaty cyrkowe z półfinalistą „Mam talent' Krzysztofem Riewoldem, stoiska specjalistyczne, a do tego - koncert Majki Jeżowskiej!… » więcej 2021-10-22, godz. 16:56, Patronaty - polecamy XXVI Seminarium Śląskie od wtorku, w tym roku do posłuchania także on-line! Rok setnej rocznicy plebiscytu górnośląskiego oraz III powstania śląskiego to wydarzenia epokowe dla dziejów Górnego Śląska i to te rocznice będą tematem przewodnim XXVI Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Na finał jubileuszowa gala w Filharmonii Opolskiej - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji jeszcze do 12 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego można oglądać wystawę pt. „Starodruki PBW w nowej odsłonie…”, a już… » więcej 2021-10-22, godz. 13:30, Patronaty - polecamy Koncert chóru "Angelus Cantat" oficjalnie rozpocznie działalność głubczyckiej szkoły chóralnej Głubczycka Szkoła Chóralna 'Angelus Cantat” zaprasza na koncert oficjalnie inaugurujący jej działalność. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (30.10) o godz. 18:00 w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubc… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »