Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-30, 16:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

10. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie!

10. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie! [fot. https://pixabay.com/pl]
10. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie! [fot. https://pixabay.com/pl]
W tym roku Opolski Festiwal Fotografii obchodzi jubileusz dziesięciolecia i odbywa się pod hasłem „Etapy”. Sześć wystaw w Muzeum Śląska Opolskiego, dwie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, do tego wystawy na Rynku, w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych, w Galerii Sztuki Współczesnej, w filharmonii, Galerii Pierwsze Piętro i na Dworcu PKP – wielkie święto fotografii opanuje całe miasto!

Tradycyjnie przewidziano także spotkania z twórcami fotografii. Opole odwiedzi Mariusz Forecki ze swoją książką pt. "Mechanizm", a także Tomasz Lazar - niezależny fotograf, artysta oraz wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie i Marek Szyryk, który oprowadzi po swojej wystawie pt. "O pięknie życia".

Ze względu na pandemię koronawirusa, dostęp do wystaw może być w tym roku ograniczony. Nie będzie oficjalnych wernisaży w pomieszczeniach, a podczas zwiedzania wystaw i na spotkaniach będzie obowiązywał limit osób mogących jednocześnie przebywać w pomieszczeniach wystawowych.

Uroczyste otwarcia będą dwa: w piątek
(02.10) o godz. 17:30 przed Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu oraz w sobotę (03.10) o godz. 16:00 przed wejściem do Muzeum Śląska Opolskiego.

O wydarzeniu w audycji Rewiry kultury Katarzyna Zawadzka rozmawiała ze Sławojem Dubielem, jednym z twórców Opolskiego Festiwalu Fotografii - rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Więcej informacji także tu: 10. Opolski Festiwal Fotografii.

Organizatorem Opolskiego Festiwalu Fotografii jest Fundacja 2.8. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Plakat 10. OFF. Autorem fotografii na plakacie jest Tomasz Gudzowaty, a autorką projektu Justyna Surma
Ze Sławojem Dubielem rozmawia Katarzyna Zawadzka (9.09.2020) - 1 cz. rozmowy
Ze Sławojem Dubielem rozmawia Katarzyna Zawadzka (9.09.2020) - 2 cz. rozmowy
Ze Sławojem Dubielem rozmawia Katarzyna Zawadzka (9.09.2020) - 3 cz. rozmowy
Ze Sławojem Dubielem rozmawia Katarzyna Zawadzka (9.09.2020) - 4 cz. rozmowy

Zobacz także

2020-10-20, godz. 16:53, Patronaty - polecamy Weź udział w licytacji i pomóż Jarkowi stanąć na nogi Pech, moment nieuwagi, źle postawiony krok… Nic nie wskazywało na to, że ten dzień odwróci życie Jarka do góry nogami. Pęknięcie tętniaka, nagła utrata przytomności, helikopter, śpiączka, porażenie 4-kończynowe, afazja. Szanse… » więcej 2020-10-19, godz. 17:40, Patronaty - polecamy Filmowy Wieczór OZcarowy - laureatów poznamy w sobotę Zaprezentowanie amatorskich produkcji filmowych zrealizowanych przez lokalnych twórców to cel przedsięwzięcia pod nazwą „Filmowy Wieczór OZcarowy, czyli przyznanie ozimskich OZcarów”. Gala odbędzie się w najbliższą sobotę (24.10)… » więcej 2020-10-19, godz. 15:37, Patronaty - polecamy 9. Gala Betanii już w czwartek Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie niemal od 20 lat zajmuje się w Opolu i na Opolszczyźnie opieką paliatywną. Ze względu na zagrożenia epidemiologiczne nie odbywa się w tym roku ogólnopolska kampania „Hospicjum to też życie”… » więcej 2020-10-19, godz. 11:22, Patronaty - polecamy "Work Life Event" - trzy spotkania w Opolu. Wstęp wolny! Jak harmonijnie połączyć pracę i czas wolny, jak odnaleźć życiową równowagę? O tym wszystkim będzie można się dowiedzieć na tych warsztatach! Przewidziano trzy spotkania. Pierwsze odbędzie się już dziś (19.10) o godz. 18:30… » więcej 2020-10-14, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Scena w filharmonii zamieni się w widownię. Już w najbliższy piątek pierwszy z cyklu koncertów kameralnych Lekko przygaszone światła, wygodne kanapy i bliskość do artysty, takim klimatem charakteryzowały się koncerty kameralne w opolskiej filharmonii. W nowym sezonie artystycznym, ze względu na obostrzenia koncerty trochę się zmienią. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***