Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-09-25, 16:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Filharmonia Opolska inauguruje 72. sezon artystyczny

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera [fot. Julia Pietkiewicz]
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera [fot. Julia Pietkiewicz]
72. Sezon Filharmonii Opolskiej zostanie zainaugurowany już w najbliższy piątek (29.09). Tradycją koncertu inaugurującego jest obecność twórczości patrona Filharmonii Opolskiej – Józefa Elsnera. Tym razem wykonane zostanie dzieło unikatowe – „Ofiara Abrahama” - jedno z dwóch dzieł o tematyce biblijnej i jedyny w dorobku kompozytora melodramat w czystej formie. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Zostały ostatnie bilety!
Oprócz Uwertury do opery "Ofiara Abrahama" Józefa Elsnera, podczas wieczoru inaugurującego 72. sezon filharmonii usłyszymy Koncert skrzypcowy Ludomira Różyckiego, a na zakończenie - za sprawą III Symfonii c-moll Organowej op. 78 francuskiego kompozytora, wirtuoza fortepianu i organów Charlesa Camille Saint-Saënsa – zabrzmią, odzyskawszy blask dzięki gruntownej renowacji, znajdujące się w sali koncertowej organy.

Orkiestra Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją Przemysława Neumanna. Na skrzypcach zagra Janusz Wawrowski, a na organach Maciej Lamm.

Więcej o repertuarze koncertu, artystach oraz dostępności biletów można dowiedzieć się ze strony internetowej filharmonii – zobacz tu.

Plakat

Zobacz także

2023-12-06, godz. 10:02, Patronaty - polecamy "Wystawa przedśmiertna" Karoliny Wojtas od piątku w GSW Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na otwarcie dużej wystawy Karoliny Wojtas pt. „Wystawa przedśmiertna”. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (08.12). Początek o godz. 18:00. Wystawę będzie można oglądać… » więcej 2023-12-06, godz. 09:09, Patronaty - polecamy Przyjdź i przebadaj się bezpłatnie! Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do udziału w akcji „Zdrowie pod kontrolą'. Na miejscu będzie można wykonać bezpłatne badania, a także zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki. Akcja odbędzie… » więcej 2023-12-06, godz. 08:26, Patronaty - polecamy Tańcz i pomagaj! Maraton zumby w Opolu już w sobotę Będzie można potańczyć, spalić zbędne kalorie, poprawić sobie kondycję, a do tego wspomóc finansowo Opolską Fundację Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE, która wspiera dzieci. Wszystko to za sprawą Charytatywnego Maratonu Zumby… » więcej 2023-12-06, godz. 07:54, Patronaty - polecamy Złotą Setkę Opolszczyzny poznamy w piątek Złota Setka Opolszczyzny, to rankingi największych firm naszego województwa. Lista rankingowa tworzona jest na podstawie przesłanych do Krajowego Rejestru Sądowego danych finansowych przedsiębiorstw. Od dziesięciu już lat opracowują… » więcej 2023-12-04, godz. 11:00, Patronaty - polecamy „Ilustracje nie tylko dla dzieci” - wystawa w Galerii Zamostek MBP „Ilustracje nie tylko dla dzieci” to tytuł wystawy prac Oli Woldańskiej-Płocińskiej - ilustratorki książek dla dzieci. Jak przyznaje artystka, było to spełnienie marzenia, a publikacje z jej projektami odzwierciedlają przekonanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »