Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-09-20, 10:54 Autor: materiały organizatora/oprac. Agnieszka Lubczańska

Czy człowiek może decydować o momencie swojej śmierci? W Teatrze im. J.Kochanowskiego spektakl o tym już od piątku

Czy człowiek może decydować o momencie swojej śmierci? W Teatrze im. J.Kochanowskiego spektakl o tym już od piątku
Kto powinien decydować o naszym życiu? Prawo? Postęp medycyny? Sądy? Kościół? My sami? Czy jesteśmy wystarczająco odpowiedzialni, aby podejmować nieodwracalne decyzje? Premiera spektaklu „I’m Nowhere / Znikanie” o tym już w najbliższy piątek (22.09) w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego. Spektakl w Opolu zostanie zaprezentowany także 23 i 24 września oraz 2 i 3 grudnia. Przedstawienie będzie miało także swoją hiszpańską premierę 5 października w Madrycie.
Spektakl powstaje w opolskim teatrze we współpracy z Teatros del Canal z Madrytu oraz Międzynarodowym Festiwalem „Boska Komedia” w Krakowie. Reżyserem i autorem całej koncepcji przedstawienia jest dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego Norbert Rakowski. „I'm Nowhere/Znikanie/Desvanecimiento” ma być głosem w dyskusji nad tematem eutanazji – zalegalizowanej w kilku krajach Europy (m.in. 2 lata temu w Hiszpanii).

Przedstawienie znalazło się w programie Teatros del Canal na 25-lecie teatru i zostanie zaprezentowane wśród 30 spektakli przygotowanych przez wybitnych twórców światowego teatru. Jedna z części sztuki oparta jest na prapremierowym, tekście Iwana Wyrypajewa pt. Znikanie”.

Przejdź na stronę teatru, by zakupić bilet
.

Poniżej wywiad z Norbertem Rakowskim — reżyserem spektaklu.

Zdjęcie ilustrujące spektakl 'Znikanie' [fot. materiały TJK, źródło: https://teatropole.pl/spektakle/im-nowhere-znikanie/]

Zobacz także

2023-12-08, godz. 14:30, Patronaty - polecamy Premiera spektaklu ,,Mayday" w Kluczborku Premiera spektaklu 'Mayday' w reżyserii i adaptacji Michała Szachnowskiego - to wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę ( 09.12), kolejny spektakl zaplanowano w niedzielę (10.12). Oba rozpoczną się o godz. 18:00… » więcej 2023-12-08, godz. 10:27, Patronaty - polecamy Organy ponownie zabrzmią w samo południe Odrestaurowane organy w Filharmonii Opolskiej są w tym sezonie bohaterem koncertów „Organy w samo południe”. Kolejna odsłona cyklu już w najbliższą niedzielę (10.12). Zagra wykładowcą na Wydziale Muzyki Kościelnej Uniwersytetu… » więcej 2023-12-07, godz. 10:28, Patronaty - polecamy Grają to już 50 lat i wciąż mają pełną widownię! Kultowy spektakl "Kwartet" zawita w poniedziałek do Opola Kultowa już historia czterech artystów, w której bohaterowie usiłują odpowiedzieć na fundamentalne pytania dotyczące sensu życia, teatru i sztuki, czyli „Kwartet” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w gwiazdorskiej obsadzie wybitnych… » więcej 2023-12-07, godz. 08:34, Patronaty - polecamy Finisaż wyjątkowej wystawy w Nysie już w sobotę Prezentowana od maja w Muzeum Powiatowym w Nysie ekspozycja 'Świat Biskupów Wrocławskich Książąt Nyskich' dobiega końca. Uroczysty finisaż odbędzie się w najbliższą sobotę (09.12). W programie: koncert muzyki barokowej, pokaz… » więcej 2023-12-07, godz. 07:46, Patronaty - polecamy Jubileusz 35-lecia Chóru Angelus Cantat uświetni kolejny koncert Głubczycka Szkoła Chóralna Angelus Cantat obchodzi w tym roku 35-lecie powstania. Swój jubileusz świętuje w dwóch odsłonach . W listopadzie odbył się koncert w Głubczycach, a już w najbliższą sobotę (09.12) chór wystąpi z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »