Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-09-18, 15:25 Autor: Agnieszka Lubczańska

XVII Nyski Festiwal Nauki od środy do czwartku w PANS w Nysie

Nyski Festiwal Nauki [fot. PWSZ Nysa]
Nyski Festiwal Nauki [fot. PWSZ Nysa]
To gratka dla wszystkich zafascynowanych ciekawostkami naukowymi. Już po raz 17. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie zaprezentuje swój potencjał w ramach Nyskiego Festiwalu Nauki. Festiwal tradycyjnie potrawa dwa dni. Rozpocznie się już w najbliższą środę (20.09). W programie ponad 100 wydarzeń, wśród nich warsztaty, projekcje multimedialne, ćwiczenia, pokazy badań laboratoryjnych, wykłady, wystawy i konkursy.
Przedsięwzięcie adresowane jest przede wszystkim do młodzieży, która w niedługim czasie stanie przed wyborem dalszego kierunku kształcenia. Jego celem jest promocja osiągnięć naukowych, ale także uświadomienie uczestnikom, jak szerokie zastosowanie odkrycia naukowe mają w codziennym życiu.

Program XVII Nyskiego Festiwalu Nauki:
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tu: www.pans.nysa.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie. Radio Opole patronuje medialnie przedsięwzięciu. Patronat honorowy nad Nyskim Festiwalem Nauki objęli: Minister Edukacji i Nauki, Wojewoda Opolski, Marszałek Województwa Opolskiego, Opolski Kurator Oświaty, Centrum Nauki Kopernik, Starosta Nyski, Starosta Prudnicki, Starosta Brzeski, Starosta Kłodzki oraz Burmistrz Nysy.

Wydarzenie jest realizowane w ramach Programu „ERA Nauki”, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Plakat

Zobacz także

2023-11-29, godz. 08:16, Patronaty - polecamy Zakończenie remontu w Muzeum Czynu Powstańczego uświetni nowa wystawa Zakończył się remont oddziału Muzeum Śląska Opolskiego na Górze św. Anny. Otwarcie już dziś (29.11) o godz. 12:00 połączone będzie z premierą nowej wystawy zatytułowanej „Pomiędzy… historią a pamięcią. Górny Śląsk… » więcej 2023-11-28, godz. 18:13, Patronaty - polecamy Spotkanie autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim, a do tego koncert Flash Creep już w piątek Spotkania autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim, autorem wydanej w tym roku opowieści z rejsu zatytułowanej „Klątwa Caipirinhi”, a do tego koncert doskonale znanego słuchaczom Radia Opole zespołu Flash Creep - to wydarzenia… » więcej 2023-11-28, godz. 10:50, Patronaty - polecamy Prudnik zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy przez cały weekend Już w najbliższy piątek (01.12) na prudnickim Rynku otwarty zostanie Jarmark Bożonarodzeniowy. Potrwa do niedzieli (03.12). Oficjalne otwarcie przez burmistrza o godz. 15:30 poprzedzi koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia… » więcej 2023-11-28, godz. 08:30, Patronaty - polecamy V Opolskie Forum Zawodowe już w czwartek - zobacz transmisję! Jak wykorzystać potencjał wielopokoleniowego zespołu pracowniczego? Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy V Opolskiego Forum Zawodowego, które rozpocznie się już w najbliższy czwartek (30.11) o godz. 10:00 i będzie je można obserwować… » więcej 2023-11-27, godz. 10:31, Patronaty - polecamy Już dziś obchody Jubileuszu 35. lecia działalności Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Jubileuszowe, uroczyste spotkanie odbędzie się 27 listopada o godzinie 11:00 w sali Karola Musioła w opolskim ratuszu. Planowane jest złożenie kwiatów pod tablica umieszczoną na ścianie Ratusza w 60 rocznicę przesiedlenia Kresów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »