Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-09-18, 09:49 Autor: Agnieszka Lubczańska

III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych

Już wkrótce III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2019 już w środę [fot. https://pixabay.com/pl]
Już wkrótce III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2019 już w środę [fot. https://pixabay.com/pl]
To wyjątkowy konkurs muzyczny, bo biorą w nim udział wokaliści/wokalistki niewidome i słabo widzące z całego kraju. Koncert finałowy przeglądu odbędzie się w najbliższą środę (20.09) w Filharmonii Opolskiej. W koncercie finałowym wystąpi 15 wykonawców z towarzyszeniem Filharmoników Opolskich. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Więcej o wydarzeniu w audycji "Rewiry kultury" opowiedział Włodzimierzem Ożgą, wiceprezesem Zarządu Polskiego Związku Niewidomych - Okręg Opolski - rozmowa jest do posłuchania poniżej.
- Koncert zapowiada się bardzo interesująco i na pewno dostarczy wielu niezapomnianych przeżyć artystycznych – tak wydarzenie rekomendują organizatorzy.

Do przeglądu zgłosiło się 51 osób niewidomych i słabo widzących z całej Polski. Do koncertu finałowego zostało wybranych 15 wykonawców, spośród których profesjonalne jury wyłoni trzech. Otrzymają oni nagrody pieniężne i rzeczowe (I, II i III miejsce). Przewidziano też trzy równorzędne wyróżnienia. W skład Jury, które będzie oceniać wykonawców w czasie koncertu finałowego wejdą:
  • Elżbieta Zapendowska – krytyk muzyczna, specjalistka od emisji głosu i osobowość telewizyjna. Przez wiele lat związana zawodowo z Wojewódzkim Domem Kultury w Opolu;
  • Marek Piekarczyk – niekwestionowana legenda polskiego rocka, frontman zespołu TSA;
  • Jarosław Wasik – piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.
  • Przemysław Neumann – dr hab. profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 1 września 2015 r. dyrektor Filharmonii Opolskiej.
Poniżej rozmowa Wiktorii Kramczyńskiej z organizatorem wydarzenia Włodzimierzem Ożgą, wiceprezesem Zarządu Polskiego Związku Niewidomych - Okręg Opolski.

Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski. Radio Opole III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2023 objęło patronatem medialnym.
Logo

Zobacz także

2023-11-29, godz. 09:34, Patronaty - polecamy Utalentowani tancerze z całej Polski zaprezentują swoje umiejętności na deskach Kochanowskiego Przegląd najciekawszych polskich spektakli z obszaru tańca współczesnego od 3 do 9 grudnia odbędzie się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu w ramach kolejnej odsłony Opolskiej Sceny Tańca. W programie siedem spektakli, wykłady… » więcej 2023-11-29, godz. 08:16, Patronaty - polecamy Zakończenie remontu w Muzeum Czynu Powstańczego uświetni nowa wystawa Zakończył się remont oddziału Muzeum Śląska Opolskiego na Górze św. Anny. Otwarcie już dziś (29.11) o godz. 12:00 połączone będzie z premierą nowej wystawy zatytułowanej „Pomiędzy… historią a pamięcią. Górny Śląsk… » więcej 2023-11-28, godz. 18:13, Patronaty - polecamy Spotkanie autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim, a do tego koncert Flash Creep już w piątek Spotkania autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim, autorem wydanej w tym roku opowieści z rejsu zatytułowanej „Klątwa Caipirinhi”, a do tego koncert doskonale znanego słuchaczom Radia Opole zespołu Flash Creep - to wydarzenia… » więcej 2023-11-28, godz. 10:50, Patronaty - polecamy Prudnik zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy przez cały weekend Już w najbliższy piątek (01.12) na prudnickim Rynku otwarty zostanie Jarmark Bożonarodzeniowy. Potrwa do niedzieli (03.12). Oficjalne otwarcie przez burmistrza o godz. 15:30 poprzedzi koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia… » więcej 2023-11-28, godz. 08:30, Patronaty - polecamy V Opolskie Forum Zawodowe już w czwartek - zobacz transmisję! Jak wykorzystać potencjał wielopokoleniowego zespołu pracowniczego? Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy V Opolskiego Forum Zawodowego, które rozpocznie się już w najbliższy czwartek (30.11) o godz. 10:00 i będzie je można obserwować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »