Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-09-13, 17:41 Autor: Agnieszka Lubczańska

Opolcon świętuje jubileusz. Gratka dla fanów fantastyki do niedzieli w Opolu!

Festiwal Fantastyki Opolcon od piątku do niedzieli w Opolu
Festiwal Fantastyki Opolcon od piątku do niedzieli w Opolu
Czym inspirował się Tolkien, czy zniszczenie Gwiazdy Śmierci było wewnętrzną robotą - to tylko niektóre z fantastycznych tematów, o których opowiedzą prelegenci tego wydarzenia, ale to nie wszystko, bo program jest bardzo bogaty. Mowa o Festiwalu Fantastyki Opolcon. Odbywający się w Opolu już od 10 lat konwent potrwa od piątku (15.09) do niedzieli (17.09).

W programie godziny różnego rodzaju prelekcji, spotkania autorskie ze znanymi osobistościami związanymi z fantastyką bądź popkulturą, konkursy, sesje RPG i LARP’y, turnieje gier planszowych, blok e-sportowy, czyli gratka dla fanów rywalizacji w świecie wirtualnym, pokazy nowoczesnej technologii zahaczającej o science-fiction i oczywiście cosplay, czyli okazja do przebrania się za fantastyczne postaci i wzięcia udziału w konkursie na najlepszy na Opolconie strój. Nie zabraknie też wystawców oferujących przeróżne „fantastyczne” przedmioty: od breloczków i przypinek, przez kubki i ręcznie robione mydła, aż po poduszki i koszulki.

Na Opolcon można przyjść z dziećmi bez obawy, że będą się nudzić, bo czeka na nich sala pełna atrakcji w postaci kolorowanek, gier i zabaw integracyjnych. Będzie także tzw. Sleep Roomy, w którym będzie można zostawić swoje rzeczy i przenocować, gdy zajdzie potrzeba.

Co na Opolconie? Zobacz program!

Miejscem wydarzenia będą sąsiadujące budynki: Zespołu Szkół Elektrycznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz znajdujące się nieopodal, przy ul. Ozimskiej, LO nr VIII. Dodajmy, że po raz pierwszy Opolconu odbył się w 2013 r. i przyciągnął ok. 550 uczestników, na zeszłorocznym było już ponad 2100 uczestników.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie OKF Fenix, Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkol Ekonomicznych, a w tym roku po raz pierwszy także Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego. Radio Opole 10. Festiwal Fantastyki Opolcon objęło patronatem medialnym.

Bieżące informacje można znaleźć na profilu Facebook wydarzenia - zobacz tu.

Zobacz także

2023-11-21, godz. 13:00, Patronaty - polecamy Rozstrzygnięcie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego" już w ten czwartek! W 2023 roku Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła już po raz XIV zaprosił mieszkańców województwa oraz samorządy, stowarzyszenia, fundacje, inwestorów i projektantów, do udziału w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna… » więcej 2023-11-17, godz. 08:11, Patronaty - polecamy W sobotę czas na Wojewódzki Konkurs Wiedzy Osób z Niepełnosprawnościami 18 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim odbędzie się konkurs o tematyce 'Zwierzęta świata'. Tegoroczna edycja jest pierwszą po okresie pandemii. Samorząd Województwa Opolskiego oraz Gmina Lewin Brzeski zachęcają… » więcej 2023-11-17, godz. 08:02, Patronaty - polecamy Przez cały weekend odbywają się Ogólnoposkie Prezentaje Muzyczne TEREPACZKÓW! OPM Terepaczków to muzyczna impreza o zasięgu ogólnopolskim. Przez cały weekend 17-19.11 w Paczkowie będzie muzycznie i tanecznie! Organizatorzy zapraszają do Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie na muzyczną biesiadę. » więcej 2023-11-15, godz. 13:09, Patronaty - polecamy XXI edycja REHA FOR THE BLIND IN POLAND W ten piątek (17.11) odbędzie się konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND. To już 21. edycja Światowego Spotkania Niewidomych, Słabowidzących i ich Bliskich! To doskonała okazja do spotkania, nawiązania nowych znajomości, wymiany… » więcej 2023-11-15, godz. 12:19, Patronaty - polecamy Wystawa Lewandowskiego w Muzeum Śląska Opolskiego MŚO zaprasza na wystawę malarstwa Janusza Lewandowskiego, laureata nagrody im. Jana Cybisa, najbardziej prestiżowego wyróżnienia dla malarzy. Wystawę będzie można obejrzeć do 17 lutego 2024 roku. Wstęp jest wolny. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »