Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-31, 15:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

10. Bieg Nyski już w sobotę

10. Bieg Nyski - to już ostatnie chwile na zapisy on-line! [fot. materiały organizatora]
10. Bieg Nyski - to już ostatnie chwile na zapisy on-line! [fot. materiały organizatora]
10 km będą mieli do przebiegnięcia uczestnicy X Biegu Nyskiego, który wystartuje w sobotę 10 czerwca. Bieg odbędzie się po asfalcie przy zamkniętym ruchu ulicznym. Start o godz. 19:00 z ulicy Sudeckiej przy Hali Sportowo-Widowiskowej. Tam także będzie meta. Organizatorzy spodziewają się w tym roku rekordowej frekwencji. Zapisy internetowe trwają jeszcze tylko do piątku (02.06).
Zgłoszenia on-line przyjmowane są jeszcze tylko do piątku (02.06) poprzez stronę internetową tu: Zapisy na 10. Bieg Nyski. Od 3 czerwca do 9 czerwca organizator nie przyjmuje zgłoszeń. Ewentualne zapisy odbędą się także w dniu biegu 10 czerwca w Biurze Zawodów.

Trasa będzie wiodła ulicami: Sudecką, Rodziewiczówny, Długosza, drogą powiatową w kierunku Białej Nyskiej, drogą powiatowa w kierunku Siestrzechowic, 3 Maja, Mickiewicza, Rodziewiczówny, Sudecka.

Uczestnikiem mogą być osoby, które do dnia 10 czerwca ukończą 16 lat, opłacą wpisowe oraz w Biurze Zawodów podpiszą oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność. Zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców/prawnych opiekunów na uczestnictwo w biegu. Biuro Zawodów będzie znajdować się w holu Hali Nysa. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn przewidziano także klasyfikacje dodatkowe.

Zobacz: Regulamin X Biegu Nyskiego.

Oprócz biegu głównego na 10 km organizatorzy przewidzieli mnóstwo innych atrakcji, m.in. IV Milę Rodzinną Biegu Nyskiego na dystansie ok. 1,5 km.

Samochód Nyska [fot. materiały organizatora]Dodajmy, że w tym roku na koszulce i medalu będzie widniał samochód „Nyska”, która jest motywem przewodnim X Biegu Nyskiego, a podczas wydarzenia będzie możliwość bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z Andrzejem Stadnikiem, inicjatorem działań mających na celu stworzenie przestrzeni upamiętniającej fabrykę tych samochodów w Nysie. Można przynieść pamiątki, zdjęcia i wszystko, co związane z fabryką samochodów Nysa – dowiedz się więcej.

Organizatorami wydarzenia są Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "GIM 2" w Nysie oraz Fundacja "W działaniu" z siedzibą w Nysie. Radio Opole X Bieg Nyski objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2023-09-27, godz. 10:58, Patronaty - polecamy Oratorium z okazji 800-lecia Nysy już w sobotę Nysa obchodzi w tym roku 800-lecie lokacji. Do grona wydarzeń organizowanych w mieście z tej okazji w najbliższą sobotę (30.09) dołącza kolejne. Tym razem mieszkańcy i odwiedzający miasto turyści będą mogli posłuchać specjalnie… » więcej 2023-09-27, godz. 09:39, Patronaty - polecamy O terapeutycznej mocy książek - konferencja Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej wezmą udział w organizowanej już po raz 7. Ogólnopolskiej Konferencji… » więcej 2023-09-26, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Konferencja „Firma3R – Równość – Różnorodność – Rozwój” - zobacz transmisję Konferencję pod hasłem „Firma 3R - równość, różnorodność, rozwój” organizuje już w najbliższą środę (27.09) Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Celem wydarzenia jest pokazanie trendów związanych z rozwojem kadr… » więcej 2023-09-26, godz. 10:02, Patronaty - polecamy Opolski Ekspres Dęty w tym roku rusza do Głuchołaz 'Kierunek południe'! - to hasło Opolskiego Ekspresu Dętego, którego trasa w tym roku wiedzie do Głuchołaz. Wyjazd ekspresu ze stacji Opole Główne zaplanowano w najbliższą sobotę (30.09) o godz. godz. 10:00. Powrót o godz. 15:06… » więcej 2023-09-25, godz. 16:54, Patronaty - polecamy Filharmonia Opolska inauguruje 72. sezon artystyczny 72. Sezon Filharmonii Opolskiej zostanie zainaugurowany już w najbliższy piątek (29.09). Tradycją koncertu inaugurującego jest obecność twórczości patrona Filharmonii Opolskiej - Józefa Elsnera. Tym razem wykonane zostanie dzieło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »