Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-31, 11:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem malowane - z humorem opowieści"

VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem malowane - z humorem opowieści" [fot. https://pixabay.com/pl]
VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Słowem malowane - z humorem opowieści" [fot. https://pixabay.com/pl]
Ten recytatorki konkurs jest jedynym konkursem tej rangi, w którym mogą wziąć udział uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym uczący się w placówkach kształcenia specjalnego. Mowa o VII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Słowem Malowane", który w tym roku przebiegnie pod hasłem „z humorem opowieści”. Udział w nim zadeklarowało 7 placówek szkolnictwa specjalnego z Głubczyc, Kluczborka, Namysłowa, Głogówka, Kędzierzyna-Koźla, Grodkowa i Opola. Konkurs odbędzie się we wtorek (06.06) w Filii MDK w Opolu przy ul. Al. Przyjaźni 12.
Wspólnie spędzony czas, słuchanie literatury, oglądanie występów koleżanek i kolegów, udział w zabawach muzyczno-ruchowych integruje uczestników i ułatwia wzajemne poznanie. Nauczyciele natomiast mają okazję do wymiany doświadczeń ze swej pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.

Uczniowie wystąpią w czterech kategoriach wiekowych. W tym roku w konkursie wezmą udział również użytkownicy AAC (alternatywnych metod komunikacji). Prezentacje wierszy zostaną urozmaicone występami zaproszonych gości, zabawami muzyczno-ruchowymi prowadzonymi przez nauczycieli. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Bieżące informacje związanie z przebiegiem imprezy, w tym wyniki konkursu będzie można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych w Opolu - placówka, do której uczęszczają dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim zarówno z Opola, jak i powiatu opolskiego. Aktualnie uczy się tu 164 uczniów pod opieką 92 wysoko wykwalifikowanych nauczycieli.

Konkurs został w tym roku objęty honorowym patronatem: Marszałka Województwa Opolskiego, Prezydenta Miasta Opola oraz Opolskiego Kuratora Oświaty. Radio Opole jest patronem medialnym.

Program:

09:30 Rozpoczęcie Konkursu
09:45 Część artystyczna
10:15 Recytacja wierszy użytkownicy AAC
10:30 Recytacja wierszy uczniów – kategoria wiekowa 8-12 lat
10:45 Recytacja wierszy uczniów – kategoria wiekowa 13-16 lat
11:00 Recytacja wierszy uczniów – kategoria wiekowa 17-20 lat
11:15 Recytacja wierszy uczniów – kategoria wiekowa 21-24 lat
11:15–11:30 Część artystyczna
11:30–12:15 Obrady Jury/Przerwa - spotkanie zaproszonych gości
13:00 Ogłoszenie wyników konkursu, uroczystość wręczenia nagród
Plakat konkursu

Zobacz także

2023-09-21, godz. 12:25, Patronaty - polecamy O samorządzie i priorytetach dla rozwoju Opolszczyzny - Forum Rozwoju Regionalnego już 28 września. Radio Opole będzie na miejscu! Przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, ale też biznesu i nauki wezmą udział w spotkaniu, które odbędzie się w czwartek 28 września w Opolu. W ramach Forum Rozwoju Regionalnego uczestnicy będą rozmawiać na temat przyszłości… » więcej 2023-09-21, godz. 11:21, Patronaty - polecamy Piotr Rubik z oratorium w sobotę na nyskim Rynku Uroczystą Galę Konkursu 'Społeczna Krucjata Miłości - błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończy w najbliższą sobotę (23.09) na Rynku w Nysie koncert oratoryjny Piotra Rubika. Koncert to artystyczny hołd dla Prymasa… » więcej 2023-09-21, godz. 10:48, Patronaty - polecamy III Festiwal Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” to wydarzenie, które pierwszy raz odbyło się 3 lata temu. Jest konkursem dla twórców piosenki oraz solistów profesjonalnych i amatorów, podczas którego prezentowane są wyłącznie… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02, Patronaty - polecamy Wyjątkowy koncert Blue Café został przeniesiony na 27 listopada Klimatyczny jazzowy wieczór szykuje się już w najbliższy poniedziałek (25.09) w Filharmonii Opolskiej. Z koncertem Blue Cafe Jazz Night wystąpi w Opolu z wyjątkowym koncertem zespół Blue Café. Początek o godz. 19:00. Są jeszcze… » więcej 2023-09-20, godz. 10:54, Patronaty - polecamy Czy człowiek może decydować o momencie swojej śmierci? W Teatrze im. J.Kochanowskiego spektakl o tym już od piątku Kto powinien decydować o naszym życiu? Prawo? Postęp medycyny? Sądy? Kościół? My sami? Czy jesteśmy wystarczająco odpowiedzialni, aby podejmować nieodwracalne decyzje? Premiera spektaklu „I’m Nowhere / Znikanie” o tym już… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »