Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-31, 12:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Piknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska już w poniedziałek w Opolu

Informacja ogólna
Informacja ogólna
5 czerwca przypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska. W tym roku z tej okazji Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu wraz z partnerami zapraszają na wspólne świętowanie tego dnia podczas Pikniku "Razem dla środowiska". Wydarzenie odbędzie się na Bulwarach Karola Musioła przy przystani Statku "Opolanin". Początek o godz. 10:00. Zapowiada się ciekawy program, przyjść może każdy.
W programie rejsy statkiem "Opolanin", pokazy wędkarskie PZW Opole, pokaz samolotu gaśniczego Dromader oraz ratownictwa i sprzętu PSP. Będzie można dowiedzieć się, czym zajmuje się Straż Graniczna czy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, jak pracują psy w służbie policji i sygnaliści leśni oraz poznać laboratorium służby celno-skarbowej. Na uczestników czekać będą quizy, konkursy, porady ekonomiczne, panele edukacyjne z zakresu ochrony wód, przyrody i atmosfery oraz warsztaty pirograficzne, czyli wypalania obrazów na drewnie. Podczas pikniku poznamy także laureatów konkursu "Modelowe Opolskie OZE". Na miejscu będzie można skorzystać z gastronomi oraz zdrowych produktów z polskich lasów.

W programie także gra terenowa, która rozpocznie się o godz. 14:30 w Parku Nadodrzańskim. Jeszcze do piątku (02.06), do godz. 15:00 można zapisywać swój w niej udział pod adresem konkurs@wfosigw.opole.pl).

Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma uświadomić główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań. Organizowany w Opolu piknik jest jednym z wydarzeń, które tego dnia odbywają się w całym kraju i mają zwrócić uwagę na wysoki stopień degradacji środowiska.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Program

Plakat

Zobacz także

2023-09-21, godz. 12:25, Patronaty - polecamy O samorządzie i priorytetach dla rozwoju Opolszczyzny - Forum Rozwoju Regionalnego już 28 września. Radio Opole będzie na miejscu! Przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, ale też biznesu i nauki wezmą udział w spotkaniu, które odbędzie się w czwartek 28 września w Opolu. W ramach Forum Rozwoju Regionalnego uczestnicy będą rozmawiać na temat przyszłości… » więcej 2023-09-21, godz. 11:21, Patronaty - polecamy Piotr Rubik z oratorium w sobotę na nyskim Rynku Uroczystą Galę Konkursu 'Społeczna Krucjata Miłości - błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończy w najbliższą sobotę (23.09) na Rynku w Nysie koncert oratoryjny Piotra Rubika. Koncert to artystyczny hołd dla Prymasa… » więcej 2023-09-21, godz. 10:48, Patronaty - polecamy III Festiwal Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” to wydarzenie, które pierwszy raz odbyło się 3 lata temu. Jest konkursem dla twórców piosenki oraz solistów profesjonalnych i amatorów, podczas którego prezentowane są wyłącznie… » więcej 2023-09-20, godz. 16:02, Patronaty - polecamy Wyjątkowy koncert Blue Café został przeniesiony na 27 listopada Klimatyczny jazzowy wieczór szykuje się już w najbliższy poniedziałek (25.09) w Filharmonii Opolskiej. Z koncertem Blue Cafe Jazz Night wystąpi w Opolu z wyjątkowym koncertem zespół Blue Café. Początek o godz. 19:00. Są jeszcze… » więcej 2023-09-20, godz. 10:54, Patronaty - polecamy Czy człowiek może decydować o momencie swojej śmierci? W Teatrze im. J.Kochanowskiego spektakl o tym już od piątku Kto powinien decydować o naszym życiu? Prawo? Postęp medycyny? Sądy? Kościół? My sami? Czy jesteśmy wystarczająco odpowiedzialni, aby podejmować nieodwracalne decyzje? Premiera spektaklu „I’m Nowhere / Znikanie” o tym już… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »