Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-29, 11:20 Autor: Agnieszka Lubczańska

IX Polskie Dni Montessori w Opolu

Logo IX Polskich Dni Montessori
Logo IX Polskich Dni Montessori
Już w najbliższy weekend (02-04.06) odbędą się w Opolu IX Polskie Dni Montessori. To wydarzenie adresowane do pedagogów, nauczycieli, pracowników i studentów kierunków humanistycznych i społecznych, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych pedagogiką włoskiej lekarski Marii Montessori. Spotkanie odbędzie się w budynku Wydziału Nauk Społecznych UO przy ul. Oleskiej 48.
W programie wykłady, sesje warsztatowe, dyskusje panelowe, które poprowadzą specjaliści pedagogiki Marii Montessori z Polski i z zagranicy.

Spotkanie ma być okazją do analizy myśli i praktyki pedagogicznej w systemie M. Montessori w perspektywie edukacji jako szczególnej wartości we współczesnym świecie i zaprezentowania metodycznego aspektu pracy nauczyciela montessoriańskiego w różnych dziedzinach Będzie też okazja .wskazania i przedyskutowania, jakie są przeszkody i bariery oraz jak je pokonywać na drodze edukacji człowieka w duchu pedagogiki M. Montessori, zważywszy na problemy współczesnego świata.

Zobacz: Program.

Szczegółowe informacje na stronie Polskich Dni Montessori i Polskiego Stowarzyszenia Montessori.

Maria Montessori urodziła się w 1870, była włoską lekarka. Stała się znana na całym świecie, jako twórczyni systemu wychowania opierającego się na wspieraniu spontaniczności i twórczości dzieci. Uważała, że podstawową zasadą musi być wolność ucznia, ponieważ tylko ona wyzwala kreatywność. Z wolności powinna zrodzić się dyscyplina. Dzięki jej ideom zmieniło się wiele zasad pedagogicznych obowiązujących w pierwszych latach XX w. Dzieci miały nauczyć się dbać o siebie i były zachęcane do podejmowania własnych decyzji.


Organizatorami IX Polskie Dni Montessori są Polskie Stowarzyszenie Montessori oraz Wydział Nauk Społecznych i Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Radio Opole objęło konferencję patronatem medialnym.

Zobacz także

2023-09-19, godz. 15:30, Patronaty - polecamy „Nasz Mundial” w Lewinie Brzeskim już w środę Turniej piłki nożnej „Nasz Mundial” to wydarzenie, na które zaprasza w najbliższa środę (20.09) Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych 'Pomóżmy Im'. Turniej rozegrany zostanie na stadionie Klubu Sportowego LZS Olimpia… » więcej 2023-09-19, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Gala konkursu Opolska Nagroda Jakości Już w najbliższy piątek (22.09) poznamy tegorocznych laureatów XX edycji konkursu Opolska Nagroda Jakości. Gala rozpocznie się o godz. 18:00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich… » więcej 2023-09-18, godz. 15:25, Patronaty - polecamy XVII Nyski Festiwal Nauki od środy do czwartku w PANS w Nysie To gratka dla wszystkich zafascynowanych ciekawostkami naukowymi. Już po raz 17. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie zaprezentuje swój potencjał w ramach Nyskiego Festiwalu Nauki. Festiwal tradycyjnie potrawa dwa dni. Rozpocznie… » więcej 2023-09-18, godz. 14:51, Patronaty - polecamy Naucz się malarstwa w Muzeum Śląska Opolskiego Jeśli ktoś chciałby rozpocząć swoją przygodę z malarstwem, to propozycja dla niego! W Muzeum Śląska Opolskiego ruszają zajęcia z cyklu warsztatów malarstwa akwarelowego. Pierwsze zajęcia już w czwartek (21.09) dotyczyć będą… » więcej 2023-09-18, godz. 09:49, Patronaty - polecamy III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych To wyjątkowy konkurs muzyczny, bo biorą w nim udział wokaliści/wokalistki niewidome i słabo widzące z całego kraju. Koncert finałowy przeglądu odbędzie się w najbliższą środę (20.09) w Filharmonii Opolskiej. W koncercie finałowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »