Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-24, 13:00 Autor: materiały organizatora/oprac. AL

"Arteterapia w budowaniu empatii, zrozumieniu i akceptacji w kryzysie uchodźczym" - konferencja w Opolu

Obchody Ukraińskiego Dnia Niepodległości w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Obchody Ukraińskiego Dnia Niepodległości w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Arteterapeuci, biblioterapeuci, trenerzy personalni, doświadczeni pedagodzy i psychologowie znajdą się w gronie prelegentów konferencji zatytułowanej ,,Arteterapia w budowaniu akceptacji, zrozumienia i empatii w kryzysie uchodźczym“. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę (31.05) w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu przy ul. Kościuszki 14.
Konferencja jest odpowiedzią na potrzeby środowiska pedagogicznego dotyczące metod i formy wsparcia nauczycieli w pracy dydaktycznej z dziećmi z Ukrainy, w procesie adaptacji, integracji i nauczania. Spotkanie adresowane jest do dyrektorów szkół i placówek oświatowych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, ośrodków socjoterapeutycznych, nauczycieli wszystkich specjalności, pedagogów szkolnych, psychologów szkolnych, logopedów, wychowawców, wychowawców w świetlicach, nauczycieli wspomagających, terapeutów wszystkich specjalności oraz nauczycieli konsultantów ośrodków doskonalenia.

Spotkanie będzie się składać z części merytorycznej i warsztatowej. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: https://kursy.rcre.opolskie.pl/katalog/forma/3481
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty, obowiązują zapisy: j.jurasz@pedagogiczna.pl lub pod tel. 77 453 66 92 w.117.

Organizatorem spotkania jest Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu. Radio Opole objęło konferencję patronatem medialnym.

Program:

PlakatBlok merytoryczny
9.00-10.00 Rejestracja, bufet kawowy
10.00-10.10 Uroczyste otwarcie konferencji- Bartłomiej Piechaczek - dyrektor RZPWE
10.10-10.55 Dzieci z Ukrainy. Jak dobrze być z nimi w szkole? Doświadczenia i perspektywa działań - dr hab. Anna Cierpka (Uniwersytet Warszawski, Katedra Psychologii Rozwojowej)
10.55-11.40 Arteterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami lękowymi- Tomasz Kuta (Centrum Psychologii Politechniki Krakowskiej, Stowarzyszenie Kajros) i Jolanta Sopala (Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny w Sosnowcu)
11.40-12.25 Taniec – ekspresja – terapia. Świadomość ciała jako droga do zrozumienia siebie - dr Anna Glińska- Lachowicz (Akademia Choreoterapii i Arteterapii)
12.25-13.10 Teatr i techniki improwizacji w służbie integracji - Tomasz Stochniał (Czarne Atelier)
13.10-13.45 lunch

13.45- 15.15
Blok warsztatowy:
  1. Terapia przez taniec i ruch w pracy z dziećmi i młodzieżą - Tomasz Kuta
  2. Słoik marzeń - Olga Shylenko
  3. Teatr i techniki improwizacji w służbie integracji - Tomasz Stochniał
  4. Zmysłoterapia. Wykorzystanie sensoryki w arteterapii - Justyna Weigt
  5. Japoński Teatr Ilustracji KAMISHIBAI - alternatywna forma pracy z książką- Ewa Sojka, Violetta Hirszfeld-Wodecka, E. Schroeter-Kustra, A. Potocka

Zobacz także

2023-09-19, godz. 15:30, Patronaty - polecamy „Nasz Mundial” w Lewinie Brzeskim już w środę Turniej piłki nożnej „Nasz Mundial” to wydarzenie, na które zaprasza w najbliższa środę (20.09) Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych 'Pomóżmy Im'. Turniej rozegrany zostanie na stadionie Klubu Sportowego LZS Olimpia… » więcej 2023-09-19, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Gala konkursu Opolska Nagroda Jakości Już w najbliższy piątek (22.09) poznamy tegorocznych laureatów XX edycji konkursu Opolska Nagroda Jakości. Gala rozpocznie się o godz. 18:00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich… » więcej 2023-09-18, godz. 15:25, Patronaty - polecamy XVII Nyski Festiwal Nauki od środy do czwartku w PANS w Nysie To gratka dla wszystkich zafascynowanych ciekawostkami naukowymi. Już po raz 17. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie zaprezentuje swój potencjał w ramach Nyskiego Festiwalu Nauki. Festiwal tradycyjnie potrawa dwa dni. Rozpocznie… » więcej 2023-09-18, godz. 14:51, Patronaty - polecamy Naucz się malarstwa w Muzeum Śląska Opolskiego Jeśli ktoś chciałby rozpocząć swoją przygodę z malarstwem, to propozycja dla niego! W Muzeum Śląska Opolskiego ruszają zajęcia z cyklu warsztatów malarstwa akwarelowego. Pierwsze zajęcia już w czwartek (21.09) dotyczyć będą… » więcej 2023-09-18, godz. 09:49, Patronaty - polecamy III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych To wyjątkowy konkurs muzyczny, bo biorą w nim udział wokaliści/wokalistki niewidome i słabo widzące z całego kraju. Koncert finałowy przeglądu odbędzie się w najbliższą środę (20.09) w Filharmonii Opolskiej. W koncercie finałowym… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »