Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-24, 15:10 Autor: materiały organizatora/oprac. AL

Finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej w PSP nr 1 w Zdzieszowicach

Finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej w PSP nr 1 w Zdzieszowicach [fot. https://pixabay.com/pl]
Finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej w PSP nr 1 w Zdzieszowicach [fot. https://pixabay.com/pl]
W najbliższy wtorek (30.05) w Szkole Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach rozegrany zostanie finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej „Z uśmiechem mi do twarzy”.
Konkurs „Z uśmiechem mi do twarzy” jest rozgrywany w formule dwuetapowej. Pierwszy odbywał się w wielu szkołach Opolszczyzny. Dzieci były przygotowywane przez nauczycieli, którzy dostarczali odpowiednie materiały źródłowe. Turniej dał uczniom dodatkową porcję wiedzy, dodatkową, gdyż uczniowie regularnie mają na lekcjach biologii podstawy edukacji zdrowotnej.

Finał będzie miał formułę teleturnieju. Najlepsze szkoły otrzymają nagrody 5, 3 i 2 tys. zł, będą również wyróżnienia dla uczniów, którzy podjęli trud uczestnictwa w rywalizacji. Organizatorzy mają nadzieję, że turniej będzie odbywał się corocznie.

Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest podmiot prowadzący Dentobus Opole, który od 2018 roku, realizuje na podstawie umowy z NFZ, bezpłatną opiekę stomatologiczną dla dzieci i młodzieży z województwa opolskiego. Turniej organizowany jest także przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 im. J. Korczaka w Zdzieszowicach oraz Opolski Oddział Wojewódzki NFZ w Opolu.

Radio Opole jest patronem medialnym Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej „Z uśmiechem mi do twarzy”.

Zobacz także

2023-09-08, godz. 18:14, Patronaty - polecamy Spotkanie ze znanym Influencerem w Pokoju Czvjnik, czyli jeden z najbardziej znanych Influencerów dla młodzieży będzie gościem „Wrześniowych Inspiracji” w Pokoju. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (10.09) w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w… » więcej 2023-09-06, godz. 17:59, Patronaty - polecamy "Miesiąc dla zdrowia psychicznego” 10 września - w Dzień Zapobiegania Samobójstwom - zainaugurowany zostanie „Miesiąc dla zdrowia psychicznego”. To ogólnopolska inicjatywa Fundacji Terapia To Nie Wstyd mobilizująca różne miasta w Polsce do szerzenia świadomości… » więcej 2023-09-06, godz. 14:56, Patronaty - polecamy Święto plonów w Gogolinie już w niedzielę 'Bądź dobry jak chleb' - to hasło tegorocznego Żniwnioka, czyli gminnych uroczystości święta plonów, które odbędą się w najbliższą niedzielę (10.09) na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie. Żniwniok poprzedzi w sobotę (09.09)… » więcej 2023-09-06, godz. 14:20, Patronaty - polecamy RetroSfera vol.5, czyli Festiwal Komputerów, Gier i Konsol od piątku do niedzieli w Brzegu Gratka dla fanów cyfrowej i planszowej rozrywki szykuje się w najbliższy weekend (8-10.09) w Brzegu, a to za sprawą RetroSfery vol.5, czyli Festiwalu Komputerów, Gier i Konsol. Będzie można doświadczyć cyfrowej rozrywki lat minionych… » więcej 2023-09-05, godz. 20:25, Patronaty - polecamy Nysa świętuje 800-lecie. W weekend wszystkie drogi prowadzą do... Rzymu, śląskiego Rzymu! Nysa świętuje wyjątkowy jubileusz 800-lecia. Świętuje przez cały rok, ale kulminacja nastąpi w najbliższy weekend. Program szykowanych wydarzeń jest przebogaty: muzyczno - multimedialne widowisko, występy lokalnych artystów i wielkich… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »