Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-18, 14:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z Ewą Chotomską już w piątek w Kędzierzynie-Koźlu

Ewa Chotomska [fot. materiały organizatora spotkania, MBP w Kędzierzynie-Koźlu]
Ewa Chotomska [fot. materiały organizatora spotkania, MBP w Kędzierzynie-Koźlu]
Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską już w najbliższy piątek (19.05) oraz dwudniowe (19-20.05) warsztaty tworzenia wielkoformatowej gry planszowej – to pierwsze z wydarzeń w ramach przedsięwzięcia „Podróż za jeden uśmiech”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu.
Głównym celem wydarzeń w ramach projektu „Podróż za jeden uśmiech” jest rozbudzenie potrzeb literackich poprzez wykorzystanie analogowych narzędzi oraz młodzieżowej literatury obyczajowej. To propozycja powrotu do zabaw „bez prądu” oraz promocji czytelnictwa poprzez zachęcenie młodych ludzi do tworzenia różnych form twórczej ekspresji.

Dowiedz się więcej o projekcie „Podróż za jeden uśmiech”.

Wydarzeniem, które zainauguruje cykl będzie spotkanie autorskie z Ewą Chotomską, autorką tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystka programów telewizyjnych, reżyserką wideoklipów oraz kierowniczką znanego z telewizji i licznych koncertów zespołu dziecięcego Fasolki. To już w najbliższy piątek (19.05) o godz. 10:00 w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu (ul. Damrota 32).

Zobacz: więcej informacji o spotkaniu z Ewą Chotomską.

Tego dnia (19.05) o godz. 15:00 rozpocznie się spotkanie organizacyjne o podstawach teorii gier planszowych oraz rozmowy o książce pt. „Podróż za jeden uśmiech”; dzień później o 10:00 zaplanowano warsztaty projektowania wielkoformatowej gry planszowej inspirowanej przygodami Poldka i Dudusia – bohaterów książki „Podróż za jeden uśmiech”. Warsztaty poprowadzi Fundacja Good Culture. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 77 482 37 80 wew. 29.

Zobacz: więcej o warsztatach tworzenia wielkoformatowej gry planszowej.

Radio Opole wydarzenia w ramach projektu Podróż za jeden uśmiech, które potrwają do lipca, objęło patronatem medialnym.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.
Plakat
Plakat

Zobacz także

2023-09-06, godz. 17:59, Patronaty - polecamy "Miesiąc dla zdrowia psychicznego” 10 września - w Dzień Zapobiegania Samobójstwom - zainaugurowany zostanie „Miesiąc dla zdrowia psychicznego”. To ogólnopolska inicjatywa Fundacji Terapia To Nie Wstyd mobilizująca różne miasta w Polsce do szerzenia świadomości… » więcej 2023-09-06, godz. 14:56, Patronaty - polecamy Święto plonów w Gogolinie już w niedzielę 'Bądź dobry jak chleb' - to hasło tegorocznego Żniwnioka, czyli gminnych uroczystości święta plonów, które odbędą się w najbliższą niedzielę (10.09) na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie. Żniwniok poprzedzi w sobotę (09.09)… » więcej 2023-09-06, godz. 14:20, Patronaty - polecamy RetroSfera vol.5, czyli Festiwal Komputerów, Gier i Konsol od piątku do niedzieli w Brzegu Gratka dla fanów cyfrowej i planszowej rozrywki szykuje się w najbliższy weekend (8-10.09) w Brzegu, a to za sprawą RetroSfery vol.5, czyli Festiwalu Komputerów, Gier i Konsol. Będzie można doświadczyć cyfrowej rozrywki lat minionych… » więcej 2023-09-05, godz. 20:25, Patronaty - polecamy Nysa świętuje 800-lecie. W weekend wszystkie drogi prowadzą do... Rzymu, śląskiego Rzymu! Nysa świętuje wyjątkowy jubileusz 800-lecia. Świętuje przez cały rok, ale kulminacja nastąpi w najbliższy weekend. Program szykowanych wydarzeń jest przebogaty: muzyczno - multimedialne widowisko, występy lokalnych artystów i wielkich… » więcej 2023-09-05, godz. 16:12, Patronaty - polecamy "Wrześniowe Country" w Nysie już w czwartek To impreza integrująca osoby niepełnosprawne. Organizowana jest przy ogromnym zaangażowaniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie. Nie odbyłaby się też bez pomocy rodziców i opiekunów podopiecznych… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »