Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-18, 14:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z Ewą Chotomską już w piątek w Kędzierzynie-Koźlu

Ewa Chotomska [fot. materiały organizatora spotkania, MBP w Kędzierzynie-Koźlu]
Ewa Chotomska [fot. materiały organizatora spotkania, MBP w Kędzierzynie-Koźlu]
Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską już w najbliższy piątek (19.05) oraz dwudniowe (19-20.05) warsztaty tworzenia wielkoformatowej gry planszowej – to pierwsze z wydarzeń w ramach przedsięwzięcia „Podróż za jeden uśmiech”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu.
Głównym celem wydarzeń w ramach projektu „Podróż za jeden uśmiech” jest rozbudzenie potrzeb literackich poprzez wykorzystanie analogowych narzędzi oraz młodzieżowej literatury obyczajowej. To propozycja powrotu do zabaw „bez prądu” oraz promocji czytelnictwa poprzez zachęcenie młodych ludzi do tworzenia różnych form twórczej ekspresji.

Dowiedz się więcej o projekcie „Podróż za jeden uśmiech”.

Wydarzeniem, które zainauguruje cykl będzie spotkanie autorskie z Ewą Chotomską, autorką tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystka programów telewizyjnych, reżyserką wideoklipów oraz kierowniczką znanego z telewizji i licznych koncertów zespołu dziecięcego Fasolki. To już w najbliższy piątek (19.05) o godz. 10:00 w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu (ul. Damrota 32).

Zobacz: więcej informacji o spotkaniu z Ewą Chotomską.

Tego dnia (19.05) o godz. 15:00 rozpocznie się spotkanie organizacyjne o podstawach teorii gier planszowych oraz rozmowy o książce pt. „Podróż za jeden uśmiech”; dzień później o 10:00 zaplanowano warsztaty projektowania wielkoformatowej gry planszowej inspirowanej przygodami Poldka i Dudusia – bohaterów książki „Podróż za jeden uśmiech”. Warsztaty poprowadzi Fundacja Good Culture. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 77 482 37 80 wew. 29.

Zobacz: więcej o warsztatach tworzenia wielkoformatowej gry planszowej.

Radio Opole wydarzenia w ramach projektu Podróż za jeden uśmiech, które potrwają do lipca, objęło patronatem medialnym.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.
Plakat
Plakat

Zobacz także

2023-08-29, godz. 16:18, Patronaty - polecamy Jędrzej Skiba gwiazdą pikniku „Opolskie gościnne – siła różnorodności” „Opolskie gościnne - siła różnorodności” - piknik pod takim hasłem odbędzie się w sobotę (2.09) w godz. 12:00 - 18:00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Wydarzenie ma na celu spotkanie regionalnych tradycji i kultury… » więcej 2023-08-28, godz. 15:51, Patronaty - polecamy Dołącz do rajdu rowerowego przez opolskie wsie. Zapisy trwają! Rajd rowerowy zakończony piknikiem wiejskim w miejscowości Krogulna - to wydarzenie, w którym będzie można wziąć udział już w najbliższą sobotę (02.09). Przewidziano dwie trasy. Start w miejscowości Pokój o godz. 14:00 z ul… » więcej 2023-08-28, godz. 14:36, Patronaty - polecamy Rusza Weekend Satyry i Karykatury nad Jeziorem Nyskim To już tradycja, że nad Jeziorem Nyskim w pierwszy weekend września goszczą uznani i nagradzani w wielu konkursach krajowych i zagranicznych rysownicy z Polski i Czech. Artyści prowadzą warsztaty z zakresu podstaw rysunku satyrycznego… » więcej 2023-08-25, godz. 19:50, Patronaty - polecamy Wilki gwiazdą Dożynek Wojewódzkich na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi Komprachcice to gmina, która będzie w tym roku gospodarzem dożynek wojewódzkich. Wydarzenie odbędzie się w pierwszą niedzielę września (03.09) na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi. Gwiazdą wieczoru będzie zespół… » więcej 2023-08-25, godz. 17:52, Patronaty - polecamy "Modlitwa Pokoju" 1 września w Łambinowicach 1 września - w 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej - w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Łambinowicach odbędzie się koncert zatytułowany „Modlitwa Pokoju”. Wydarzenie przyjmie formę opartej na muzyce i słowie opowieści… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »