Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-16, 18:17 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dzień Marzeń w Opolu już w niedzielę od 10:00 do 13:00 przy ul. Krakowskiej

Dzień Marzeń w Opolu już w niedzielę od 10:00 do 13:00 przy ul. Krakowskiej [fot. https://pixabay.com/pl]
Dzień Marzeń w Opolu już w niedzielę od 10:00 do 13:00 przy ul. Krakowskiej [fot. https://pixabay.com/pl]
Będzie można zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki przeciwpróchnicowej dzieci i młodzieży, profilaktyki wad postawy, wziąć udział w warsztatach zdrowego żywienia, a dodatkowo także w zabawach plastycznych i multisensorycznych. Specjalnie dla rodziców dzieci przewidziano zabiegi barberskie, manicure i pielęgnację dłoni oraz rady w zakresie stylizacji ubioru i kreowania wizerunku. To wszystko w ramach Dnia Marzeń, na który w najbliższa niedzielę (21.05) zaprasza opolski oddział Fundacji Mam Marzenie.

Opolska odsłona Dnia Marzeń rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 13:00 w budynku szkoły TEB EDUKACJA Opole przy ul. Krakowskiej 45-47.
Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Jest to akcja adresowana do dzieci i rodziców, ale także lekarzy i pielęgniarek. Ma zwrócić uwagę, na to, że należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów.

Przypomnijmy: historia Dnia Marzeń rozpoczęła się od spotkania z krakowskim Marzycielem – Krystianem, który zapytany o największe marzenie, zamarzył o przebadaniu swoich kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Tak w 2009 r. zapoczątkowana została organizowana przez oddziały Fundacji „Mam Marzenie" i promująca profilaktykę zdrowia dzieci coroczna akcja pod nazwą „Ogólnopolski Dzień Marzeń”.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie w 2003 r. jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Obecnie posiada 16 oddziałów. Oddział w Opolu istnieje od 2007 r. Dowiedz się więcej o Fundacji Mam Marzenie i jej działalności.

Radio Opole opolską odsłonę Dnia Marzeń objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2023-09-05, godz. 12:32, Patronaty - polecamy Paczkowskie niebo pełne balonów - przed nami IX Aeropiknik Niebo pełne balonów już od najbliższego czwartku (07.09) nad Paczkowem. Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz dziewiąty Aeropikniku. Oficjalne otwarcie Balonowego Pucharu Polski o godz. 18:00 na tamtejszym stadionie miejskim… » więcej 2023-09-04, godz. 16:22, Patronaty - polecamy "Świat bez FASD" - już w piątek konferencja w Opolu Szkodliwości picia alkoholu w czasie ciąży poświęcona będzie konferencja 'Świat bez FASD', która już w najbliższy piątek (08.09) odbędzie się w sali konferencyjnej nr 106 w Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Damrota 1 w Opolu… » więcej 2023-09-04, godz. 15:50, Patronaty - polecamy Dni osób niepełnosprawnych i Jarmark Niezwykłości od czwartku w Opolu Zmobilizować osoby niepełnosprawne do wyjścia z domu i integracji ze społecznością Opola, regionu i województwa to cel XXII Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych i towarzyszącego mu Jarmarku Niezwykłości, które rozpoczną się… » więcej 2023-09-01, godz. 18:55, Patronaty - polecamy Mistrzowie Pola spotkają się w Kietrzu już w środę Jak maksymalizować plony w polskich realiach uprawiając kukurydzę, słonecznik, soję? Tego będzie można dowiedzieć się podczas praktycznego szkolenia „Mistrzowie Pola”. Wydarzenie odbędzie się na polach Kombinatu Rolnego Kietrz… » więcej 2023-09-01, godz. 16:08, Patronaty - polecamy Wojewódzki Dzień Działkowca tym razem w Krapkowicach Świętowanie Wojewódzkiego Dnia Działkowca w tym roku zaplanowano w Krapkowicach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 września na placu Eichendorffa. Początek o godz. 13:00. W programie atrakcje dla dzieci, stoiska wystawowe i gastronomiczne… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »