Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-17, 16:35 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Setka z HAKiem" w tym roku startuje z Ozimka. Meta będzie w Strzelcach Opolskich

"Setka z HAKiem" w tym roku startuje z Ozimka. Meta będzie w Strzelcach Opolskich
"Setka z HAKiem" w tym roku startuje z Ozimka. Meta będzie w Strzelcach Opolskich
XXIX Ogólnopolski Ekstremalny Rajd Pieszy "Setka z HAKiem” wyruszy w piątek (19.05) spod Domu Kultury w Ozimku (ul. Księdza Kałuży 4). Meta zlokalizowana będzie przy PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich (ul. Kardynała Wyszyńskiego 2). Start pierwszych uczestników zaplanowano na godz. 18:30. Finał przewidziano w sobotę (20.06) ok. godz. 21:00-22:00, choć godzina może ulec zmianie.
Ekstremalny Rajd Pieszy "Setka z HAKIem" cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem, choć udział w nim nie należy do łatwych zadań. To okazja, aby przekroczyć kolejną własną granicę i udowodniać sobie, że „dam radę”. Zadanie polegające na pokonaniu pieszo ponad 100 km w 24 godziny. Szczegółowy przebieg trasy do momentu startu jest tajemnicą. W tym czasie trzeba zaliczyć wszystkie punkty kontrolne ulokowane mniej więcej co 10 km.

Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Każdy z uczestników otrzyma mapę z zaznaczoną trasą, opis trasy, kartę startową, 1 litr wody, czekoladę i koszulkę pamiątkową. Do tego m.in. dostęp do środków opatrunkowych na punktach kontrolnych, żywieniowym i mecie, dwa ciepłe posiłki na trasie rajdu (pomiędzy 50 a 70 kilometrem trasy) oraz na mecie rajdu i oczywiście pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Więcej informacji o wydarzeniu w regulaminie dostępnym na stronie www.setkazhakiem.pl

Organizatorem wydarzenia już po raz 29. jest Harcerski Krąg Akademicki „HAKI" im. Bohaterów spod Monte Cassino działający przy Uniwersytecie Opolskim. Współorganizatorem tegorocznej edycji jest Hufiec ZHP Opole im. hm. Aleksandra Kamińskiego. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz także

2023-09-06, godz. 17:59, Patronaty - polecamy "Miesiąc dla zdrowia psychicznego” 10 września - w Dzień Zapobiegania Samobójstwom - zainaugurowany zostanie „Miesiąc dla zdrowia psychicznego”. To ogólnopolska inicjatywa Fundacji Terapia To Nie Wstyd mobilizująca różne miasta w Polsce do szerzenia świadomości… » więcej 2023-09-06, godz. 14:56, Patronaty - polecamy Święto plonów w Gogolinie już w niedzielę 'Bądź dobry jak chleb' - to hasło tegorocznego Żniwnioka, czyli gminnych uroczystości święta plonów, które odbędą się w najbliższą niedzielę (10.09) na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie. Żniwniok poprzedzi w sobotę (09.09)… » więcej 2023-09-06, godz. 14:20, Patronaty - polecamy RetroSfera vol.5, czyli Festiwal Komputerów, Gier i Konsol od piątku do niedzieli w Brzegu Gratka dla fanów cyfrowej i planszowej rozrywki szykuje się w najbliższy weekend (8-10.09) w Brzegu, a to za sprawą RetroSfery vol.5, czyli Festiwalu Komputerów, Gier i Konsol. Będzie można doświadczyć cyfrowej rozrywki lat minionych… » więcej 2023-09-05, godz. 20:25, Patronaty - polecamy Nysa świętuje 800-lecie. W weekend wszystkie drogi prowadzą do... Rzymu, śląskiego Rzymu! Nysa świętuje wyjątkowy jubileusz 800-lecia. Świętuje przez cały rok, ale kulminacja nastąpi w najbliższy weekend. Program szykowanych wydarzeń jest przebogaty: muzyczno - multimedialne widowisko, występy lokalnych artystów i wielkich… » więcej 2023-09-05, godz. 16:12, Patronaty - polecamy "Wrześniowe Country" w Nysie już w czwartek To impreza integrująca osoby niepełnosprawne. Organizowana jest przy ogromnym zaangażowaniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie. Nie odbyłaby się też bez pomocy rodziców i opiekunów podopiecznych… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »