Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-16, 12:35 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konferencja naukowa o rzemiośle już w piątek w Opolu

Konferencja naukowa o rzemiośle już w piątek w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Konferencja naukowa o rzemiośle już w piątek w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
“Rzemiosło z poszanowaniem tradycji a zrównoważony rozwój” – pod takim motywem przewodnim już w najbliższy piątek (19.05) na Politechnice Opolskiej odbędzie się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa o Rzemiośle. Spotkanie będzie miało formę hybrydową. Udział jest bezpłatny. Początek o godz. 10:00 w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu przy ul. Waryńskiego 4.
Ideą spotkania jest upowszechniania wiedzy o roli i znaczeniu rzemiosła dla rozwoju społeczno-gospodarczego w różnych aspektach, m.in. społecznych, gospodarczych, historycznych czy prawnych. Konferencja jest okazją do przedstawienia działalności, funkcjonowania rzemiosła, cechów rzemieślniczych, organizacji i instytucji związanych z rzemiosłem. Jest okazja do przedstawienia historii, sukcesów i problemów dnia dzisiejszego oraz perspektyw rzemiosła w Polsce oraz innych krajach.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie konferencji tu: https://cilraid.po.edu.pl.

Link do połączenia on-line to: https://etele.po.edu.pl/cilraid2023.

Organizatorami wydarzenia są Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości – Związek Pracodawców w Opolu, Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.
Baner

Zobacz także

2023-08-21, godz. 12:21, Patronaty - polecamy Koncert z okazji jubileuszu 50-lecia partnerstwa Opola i Poczdamu już w piątek Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu zaprasza w najbliższy piątek (25.08) na koncert z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 50-lecia partnerstwa miast Opola i Poczdamu. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w sali koncertowej PSM… » więcej 2023-08-11, godz. 13:07, Patronaty - polecamy Już 20 sierpnia w Nysie odbędzie się piknik promujący projekt „Rodzina 800+”. Konkursy i zabawy dla dzieci czekają na rodzinnym pikniku promujących program 'Rodzina 800+' w Nysie. Znaleźć też tam będzie można inne atrakcje takie jak Praktyczne pokazy sprzętu i uzbrojenia służb mundurowych, m.in. straży pożarnej… » więcej 2023-08-04, godz. 12:49, Patronaty - polecamy III Regionalne Nocne Zawody Pożarnicze w Trawnikach 19 oraz 20 sierpnia w Trawnikach odbędą się III Regionalne Nocne Zawody Pożarnicze. Wydarzenie jest formą intensywnego szkolenia drużyn w celu przygotowania podstaw podczas działań ratowniczych. Druhowie rywalizują w konkurencji 'bojówka'… » więcej 2023-08-04, godz. 10:42, Patronaty - polecamy Popielove Folkowe - III Festiwal Rękodzieła i Regionalnych Produktów W niedzielę 20 sierpnia odbędzie się III Festiwal Rękodzieła i Regionalnych Produktów - Popielove Folkowe. Będzie można tam znaleźć biżuterię, ceramikę, zioła, ręcznie robione torebki i wiele więcej oraz spróbować naturalnie… » więcej 2023-08-03, godz. 13:45, Patronaty - polecamy VI Letnia Szkółka Muzyczna w Głogówku Zajęcia umuzykalniające, warsztaty wokalno-sceniczne 'Muzyczna podróż', lekcja muzealna i wiele więcej przygotowano dla uczestników VI Letniej Szkółki Muzycznej. Wydarzenie rozpocznie się 18 sierpnia i potrwa cały weekend (19-20.08)… » więcej
9101112131415
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »