Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-16, 12:35 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konferencja naukowa o rzemiośle już w piątek w Opolu

Konferencja naukowa o rzemiośle już w piątek w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Konferencja naukowa o rzemiośle już w piątek w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
“Rzemiosło z poszanowaniem tradycji a zrównoważony rozwój” – pod takim motywem przewodnim już w najbliższy piątek (19.05) na Politechnice Opolskiej odbędzie się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa o Rzemiośle. Spotkanie będzie miało formę hybrydową. Udział jest bezpłatny. Początek o godz. 10:00 w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu przy ul. Waryńskiego 4.
Ideą spotkania jest upowszechniania wiedzy o roli i znaczeniu rzemiosła dla rozwoju społeczno-gospodarczego w różnych aspektach, m.in. społecznych, gospodarczych, historycznych czy prawnych. Konferencja jest okazją do przedstawienia działalności, funkcjonowania rzemiosła, cechów rzemieślniczych, organizacji i instytucji związanych z rzemiosłem. Jest okazja do przedstawienia historii, sukcesów i problemów dnia dzisiejszego oraz perspektyw rzemiosła w Polsce oraz innych krajach.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie konferencji tu: https://cilraid.po.edu.pl.

Link do połączenia on-line to: https://etele.po.edu.pl/cilraid2023.

Organizatorami wydarzenia są Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości – Związek Pracodawców w Opolu, Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.
Baner

Zobacz także

2023-09-01, godz. 16:08, Patronaty - polecamy Wojewódzki Dzień Działkowca tym razem w Krapkowicach Świętowanie Wojewódzkiego Dnia Działkowca w tym roku zaplanowano w Krapkowicach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 września na placu Eichendorffa. Początek o godz. 13:00. W programie atrakcje dla dzieci, stoiska wystawowe i gastronomiczne… » więcej 2023-08-31, godz. 18:28, Patronaty - polecamy Jubileuszowy Memoriał Stanisława Szozdy już w niedzielę To nie tylko zdobywca wielu tytułów i triumfator prestiżowych zawodów, lecz także człowiek o ogromnym wpływie na rozwój kolarstwa w kraju. Jego skromność i wytrwałość inspirowały kolejne pokolenia sportowców. Mowa o dwukrotnym… » więcej 2023-08-31, godz. 16:20, Patronaty - polecamy We wrześniu WBP zaprasza na mnóstwo wydarzeń - zobacz, co szykuje! Po wakacyjnej przerwie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkania autorskie, wystawę, kontynuację akcji „Zaczytane Opolskie”, a także wydarzenia specjalne, jak: Festiwal Kultur i Języków Świata czy Festiwal Filmowy… » więcej 2023-08-31, godz. 12:04, Patronaty - polecamy Rowerowa „Sztafeta Pokoju” startuje już niedzielę Upamiętnienie 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej - to cel rowerowej Sztafety Pokoju, która wyruszy w najbliższą niedzielę (03.09) o godz. 9:30 z Cmentarza komunalnego w Byczynie. Trasa rajdu przebiegać będzie przez trzy województwa:… » więcej 2023-08-30, godz. 17:05, Patronaty - polecamy Koncert zespołu Parande jednym z wydarzeń akcji „Wspólne działania mają sens” W najbliższą niedzielę (03.09) w Restauracji Czardasz w Opolu wystąpi grający muzykę spod znaku rocka'a - opolski zespół Parande. Jako suport pojawi się duet Zuza Galicka i Marcin Juszczyszyn oraz Tetiana Shyrko. Koncert rozpocznie… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »