Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-11, 10:00 Autor: materiały organizatora/oprac. Agnieszka Lubczańska

Filharmonia Opolska zaprasza w weekend

Bernard Maseli [fot. Oskar Kosowski, źródło zdjęcia: Filharmonia Opolska]
Bernard Maseli [fot. Oskar Kosowski, źródło zdjęcia: Filharmonia Opolska]
Oferta wydarzeń szykowanych na najbliższy weekend przez Filharmonię Opolską jest bardzo różnorodna. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Już dziś (12.05) o 19:00 rozpocznie się koncert symfoniczny, podczas którego Orkiestra Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją Alexandra Humala, a na fortepianie zagra Aleksandra Świgut. W sobotę (13.05) w elektroniczne i akustyczne brzmienia wibrafonu i gramofonów zabierze słuchaczy Bernard Maseli i DJ Eprom - zapowiada się prawdziwie muzyczno-kosmiczna podróż w jazzowych klimatach.

Z kolei w niedzielę (14.05) filharmonia zaprasza na spotkanie dzieci. Młodzi słuchacze będą mogli dowiedzieć się sporo o organach za sprawą książki ks. Grzegorza Poźniaka i muzycznych ilustracji wykonanych przez zaproszonych gości.

Piątek 12 maja
Plakat
19:00 Podróż wyobraźni
Orkiestra Filharmonii Opolskiej
Aleksandra Świgut – fortepian
Alexander Humala – dyrygent

W programie:
  • Carl Nielsen – Rhapsody Overture An Imaginary Trip to the Faroe Islands (10′)
  • Edvard Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16 (30′)
  • Jean Sibelius – V Symfonia Es-dur op. 82 (33′)
Więcej o koncercie tu: https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/podroz-wyobrazni/

Sobota 13 maja


Plakat19:00 Bernard Maseli & DJ Eprom – Jazz w wolnej chwili
Bernard Maseli – wibrafon
DJ Eprom – gramofony, instrumenty elektroniczne

W programie:
  • w pełni autorski program, który swym zasięgiem obejmie brzmienia zarówno elektroniczne jak i akustyczne. Zapowiada się prawdziwie muzyczno-kosmiczna podróż.
Więcej o koncercie tu: https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/bernard-maseli-dj-eprom-2/

Niedziela 14 maja
11:00 Z książką na pulpicie - O organach z dziećmi i dla dzieci

PlakatJest jeden instrument, który nigdy nie znika z Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej. Ma wiele piszczałek, szafę, manuały, stół i ławkę… i jeszcze wiele innych elementów, a do tego, aby na nim grać potrzebne nam są obie ręce i… obie stopy! Zapraszamy na spotkanie z książką autorstwa ks. Grzegorza Poźniaka. W niedzielny poranek Kasia i Ewelina przeczytają książkę pt. "O organach z dziećmi i dla dzieci", a muzyczne ilustracje wykonają zaproszeni goście. Każde spotkanie to nowi bohaterowie literaccy, znane i te mniej popularne instrumenty, nasze emocje i piękno doświadczania połączenia słowa i dźwięku.

https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/z-ksiazka-na-pulpicie-4/

Zobacz także

2023-08-03, godz. 13:45, Patronaty - polecamy VI Letnia Szkółka Muzyczna w Głogówku Zajęcia umuzykalniające, warsztaty wokalno-sceniczne 'Muzyczna podróż', lekcja muzealna i wiele więcej przygotowano dla uczestników VI Letniej Szkółki Muzycznej. Wydarzenie rozpocznie się 18 sierpnia i potrwa cały weekend (19-20.08)… » więcej 2023-08-03, godz. 10:57, Patronaty - polecamy IV Konwój Charytatywny w Kórnicy. Największa strażacka akcja charytatywna w Polsce! Już po raz czwarty w Kórnicy 12 oraz 13 sierpnia pojedzie konwój charytatywny. W tym roku strażacy będą zbierać pieniądze dla 10-letniego Michała Zonia, który od 8 lat cierpi na porażenie mózgowe. W przejeździe ma brać udział… » więcej 2023-08-02, godz. 16:15, Patronaty - polecamy Piknik promujący projekt „Rodzina 800+”. Już w niedzielę 6 sierpnia w Brzegu Praktyczne pokazy sprzętu i uzbrojenia służb mundurowych, m.in. straży pożarnej, policji, saperów, Wojska Obrony Terytorialnej, służby leśnej, czy służby więziennej, a do tego występ Julii Doty oraz Moniki Morki oraz konkursy… » więcej 2023-07-28, godz. 20:16, Patronaty - polecamy „Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela” - spotkanie z autorem To jedno z licznych wydarzeń towarzyszących prezentowanej w Opolu wystawie zatytułowanej 'Pełno ich nigdzie - najciekawsze murale o polskich Żydach', którą od 11 sierpnia do 6 września będzie można oglądać w Ogrodzie WBP przy ul… » więcej 2023-07-28, godz. 19:27, Patronaty - polecamy II Opolski EtnoFestiwal w Niemodlinie już 15 sierpnia Pierwszy Opolski EtnoFestiwal odbył się rok temu i przyciągnął tłumy osób spragnionych poznania lokalnych tradycji, zwyczajów i obyczajów. Okazało się, że podwoje książęcego Zamku w Niemodlinie są idealnym miejscem do ekspozycji… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »