Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-02, 09:45 Autor: materiały FO/oprac. Agnieszka Lubczańska

Muzyczna uczta na cztery ręce, czyli Kociuban-Maximov Duo w kameralnym koncercie

Julia Kociuban-Maximov i Ilya Maximov [fot. fot. Adam Golec, źródło: Filharmonia Opolska]
Julia Kociuban-Maximov i Ilya Maximov [fot. fot. Adam Golec, źródło: Filharmonia Opolska]
Sonata C-dur na fortepian na cztery ręce Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu duetu pianistów Kociuban-Maximov rozpocznie w najbliższy piątek (05.05) kameralny koncert w Filharmonii Opolskiej. W programie także kompozycje Clauda Debussy`ego oraz Franza Schuberta na fortepian na cztery ręce. Początek o godz. 19:00.
Julia Kociuban-Maximov uważana jest za jedną z czołowych pianistek swojego pokolenia. Jej debiutancka płyta „Schumann, Chopin, Bacewicz” została uznana za jeden z najciekawszych polskich pianistycznych debiutów fonograficznych ostatnich lat, a ostatni album z koncertami fortepianowymi G. Bacewicz i A. Tansmana był nominowany do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Muzyka Koncertująca.

Mąż Juli - Ilya Maximov jest zwycięzcą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych na świecie – Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. G.B. Viottiego w Vercelli we Włoszech. Artysta występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Europie, Azji i obu Amerykach. Zdobył najwyższe laury na ponad piętnastu Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych. Prócz działalności artystycznej prowadzi działalność pedagogiczną, wykładając w Salzburgu i realizując kursy mistrzowskie na całym świecie.

Więcej o artystach i koncercie można dowiedzieć się ze strony Filharmonii Opolskiej.

Program
:
  • Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata C-dur na fortepian na cztery ręce KV 521
  • Claude Debussy – Petite Suite na fortepian na cztery ręce
  • Franz Schubert – Rondo A-dur na fortepian na cztery ręce D. 951
  • Franz Schubert – Fantazja f-moll na fortepian na cztery ręce D. 940
Plakat

Zobacz także

2023-07-22, godz. 17:07, Patronaty - polecamy Zgłoś swoją firmę do konkursu "Firma solidarna ze studentami"! Exodus młodych ludzi, problemy na lokalnym rynku pracy - wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców z jednej strony, a studentów z drugiej, pojawił się pomysł na zorganizowanie konkursu „Firma solidarna ze studentami”. Inicjatywa… » więcej 2023-07-22, godz. 16:02, Patronaty - polecamy O wsparciu uchodźców w nowych realiach - spotkanie, dyskusja, koncert W ostatnią sobotę lipca (29.07) w ogrodzie WBP przy ul. Piastowskiej odbędzie się spotkanie, podczas którego odbędzie się wspólna dyskusja o wsparciu, długofalowej integracji i funkcjonowaniu uchodźców w nowych realiach. Spotkanie… » więcej 2023-07-21, godz. 10:16, Patronaty - polecamy Szklane Oczy i Balkon z koncertem w Miejscu X już w sobotę Jeśli plany na sobotę jeszcze nie wyklarowane, być może dobrym pomysłem będzie spędzenie tego czasu na koncercie? Szklane Oczy i Balkon to dwa młode zespoły, których występu będzie można posłuchać już w najbliższą sobotę… » więcej 2023-07-21, godz. 09:13, Patronaty - polecamy "Zapis ukryty" - wystawa w MŚO W najbliższy piątek (21.07) Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza miłośników sztuki na wyjątkowy wernisaż, który będzie nie tylko świętem malarstwa, ale także okazją do uczczenia 50-lecia pracy artystycznej prof. Stanisława Białogłowicza… » więcej 2023-07-20, godz. 13:22, Patronaty - polecamy Pikniki promujące projekt „Rodzina 800+”. Pierwszy już w niedzielę w Opolu. Radio Opole będzie na miejscu! Prezentacje straży pożarnej, policji, pułku saperów, leśników, służby więziennej, straży łowieckiej, rybackiej, Inspekcji Transportu Drogowego, do tego pokazy z udziałem psów służb mundurowych, prezentacja broni, wozów bojowych… » więcej
13141516171819
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »