Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-09, 15:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Salon Wiosenny w GSW otwarty! [ZDJĘCIA]

Salon Wiosenny 2023 [fot. materiały GSW w Opolu]
Salon Wiosenny 2023 [fot. materiały GSW w Opolu]
Salon Wiosenny w GSW - otwarcie 5 maja
Salon Wiosenny w GSW - otwarcie 5 maja
5 maja w Opolu pod patronatem Radia Opole został otwarty Salon Wiosenny w GSW w Opolu. To wyjątkowa wystawa będąca przeglądem aktualnej twórczości artystów środowiska opolskiego. W tym roku jury spośród 113 zgłoszeń wybrało prace 72 artystek i artystów (ich listę prezentujemy poniżej). Wystawę będzie można oglądać do 25 czerwca i dodajmy, że ekspozycja będzie dostępna nie tylko w Galerii Sztuki Współczesnej przy pl. Teatralnym, ale także w Galerii Pierwsze Piętro przy ul. Krakowskiej 1.
Pierwsze zbiorowe wystawy artystów środowiska opolskiego, na których dokonywano przeglądu bieżącej twórczości, zagościły w Opolu już w 1955 roku, kiedy tylko utworzono tu oddział Związku Polskich Artystów Plastyków. Kilka lat później po raz pierwszy wystawę taką nazwano w Opolu SALONEM. Od 2021 roku Salon otwarty jest dodatkowo także dla wszystkich osób zajmujących się sztukami wizualnymi.

Prace prezentowane na wystawie typuje niezależne jury. W tym roku w jego skład weszli: Marta Kołakowska - historyczka sztuki, właścicielka galerii Leto w Warszawie, Wojciech Kozłowski - kulturoznawca, kurator, dyrektor Galerii BWA w Zielonej Górze oraz Magdalena Ujma - historyczka sztuki, krytyczka i kuratorka, prezeska Zarządu Sekcji polskiej AICA Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Artystycznej.

Salon Wiosenny w GSW - otwarcie już 5 majaSalon Wiosenny jest wystawą konkursową - jury wyłania każdorazowo laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Opola, Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego oraz – dla członków ZPAP – Nagrody Opolskiego Okręgu ZPAP. Dodatkowo kuratorzy i kuratorki GSW przyznają swoje wyróżnienie w formie wystawy w galerii w kolejnym roku, a jedna z artystek lub artystów ma szansę zwyciężyć w plebiscycie Nagrody Publiczności. Laureatki i laureatów nagród (oprócz Nagrody Publiczności, na którą głosowanie będzie trwało do końca wystawy) poznamy na wernisażu.

Dowiedz się, jaki był werdykt!

Joanna Filipczyk oraz Andrzej Sznejweis to kuratorzy tegorocznego Salonu Wiosennego. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia,

Zobacz także

2023-08-30, godz. 08:46, Patronaty - polecamy Kolarski weekend w Głuchołazach Gratka dla fanów kolarstwa górskiego już w najbliższy weekend (2-3.09) szykuje się w Głuchołazach. To już tradycja, że w tym czasie w sercu Gór Opawskich rozgrywane są te zawody. W sobotę (02.09) odbędzie się wyścig CykloOpawy… » więcej 2023-08-29, godz. 16:18, Patronaty - polecamy Jędrzej Skiba gwiazdą pikniku „Opolskie gościnne – siła różnorodności” „Opolskie gościnne - siła różnorodności” - piknik pod takim hasłem odbędzie się w sobotę (2.09) w godz. 12:00 - 18:00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Wydarzenie ma na celu spotkanie regionalnych tradycji i kultury… » więcej 2023-08-28, godz. 15:51, Patronaty - polecamy Dołącz do rajdu rowerowego przez opolskie wsie. Zapisy trwają! Rajd rowerowy zakończony piknikiem wiejskim w miejscowości Krogulna - to wydarzenie, w którym będzie można wziąć udział już w najbliższą sobotę (02.09). Przewidziano dwie trasy. Start w miejscowości Pokój o godz. 14:00 z ul… » więcej 2023-08-28, godz. 14:36, Patronaty - polecamy Rusza Weekend Satyry i Karykatury nad Jeziorem Nyskim To już tradycja, że nad Jeziorem Nyskim w pierwszy weekend września goszczą uznani i nagradzani w wielu konkursach krajowych i zagranicznych rysownicy z Polski i Czech. Artyści prowadzą warsztaty z zakresu podstaw rysunku satyrycznego… » więcej 2023-08-25, godz. 19:50, Patronaty - polecamy Wilki gwiazdą Dożynek Wojewódzkich na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi Komprachcice to gmina, która będzie w tym roku gospodarzem dożynek wojewódzkich. Wydarzenie odbędzie się w pierwszą niedzielę września (03.09) na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi. Gwiazdą wieczoru będzie zespół… » więcej
9101112131415
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »