Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-04-27, 12:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Gratka na fanów żeglarstwa! Kapitan Sobieszczański z nową książką - premiera już 12 maja w WBP

Kpt. Ryszard Sobieszczański podczas rejsu Around Europe na s/y Caipirinha
Kpt. Ryszard Sobieszczański podczas rejsu Around Europe na s/y Caipirinha
Historię krnąbrnego jachtu, który nie chciał płynąć po Bałtyku podczas rejsu dookoła Europy w 2021 r. kapitan Ryszard Sobieszczański opisał w wydanej właśnie książce pt. „Klątwa Caipirinhi”. Premiera i spotkanie z autorem już w piątek 12 maja w namiocie WBP w Opolu przy ul. Piastowskiej 23. Początek o godz. 18:00. Dodajmy, że dzień później w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Opolu odbędzie się III Gala Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego Dar Opola, którego kpt. Ryszard Sobieszczański jest twórcą.
Wyprawa rozpoczęła się w czasie pandemii w 2021 r. w Šibenniku w Chorwacji i mimo przeciwności losu, zakończyła w Świnoujściu. Autor, kpt. Ryszard Sobieszczański, wspólnie z kpt. Pawłem Białym i Robertem Urbaniakiem oraz z załogą, zmagali się z ciągłymi awariami, sztormami i kaprysami jachtu. Rejs choć łatwy nie był, obfitował w niezliczoną ilość przygód, które zostały opisane w książce „Klątwa Caipirinhi”. Dodatkowo publikacja zawiera ponad 300 zdjęć obrazujących opowieści. Książkę będzie można nabyć na spotkaniu.

Spotkanie promujące książkę uświetni recital pieśni spod żagli w wykonaniu Anny Ciaszkiewicz, która wystąpi z koncertem „Za horyzontem”, w którym sięga po pieśni podszyte wiatrem i wodą, napisane przez artystkę i jej przyjaciół.

Okładka najnowszej książki Ryszarda Sobieszczańskiego Przypomnijmy: Ryszard Sobieszczański jest kapitanem jachtowym, a przede wszystkim promotorem żeglarstwa i organizatorem rejsów. Współautor i autor publikacji: „Śląskie zamki i pałace - Opolszczyzna” oraz „Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa, 1945 – 2017”. Słuchaczom Radia Opole doskonale znany jest jako autor audycji „Z pokładu Daru Opola” oraz jako twórca cyklu koncertów szantowych na Opolszczyźnie i Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego Dar Opola, który w tym roku odbędzie się 13 maja w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Opolu (tradycyjnie pod patronatem Radia Opole) – szczegóły wkrótce!

Organizatorami spotkania promującego nową książkę kapitana są Opolskie Stowarzyszenie Pieśni spod żagli oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2023-08-02, godz. 16:15, Patronaty - polecamy Piknik promujący projekt „Rodzina 800+”. Już w niedzielę 6 sierpnia w Brzegu Praktyczne pokazy sprzętu i uzbrojenia służb mundurowych, m.in. straży pożarnej, policji, saperów, Wojska Obrony Terytorialnej, służby leśnej, czy służby więziennej, a do tego występ Julii Doty oraz Moniki Morki oraz konkursy… » więcej 2023-07-28, godz. 20:16, Patronaty - polecamy „Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela” - spotkanie z autorem To jedno z licznych wydarzeń towarzyszących prezentowanej w Opolu wystawie zatytułowanej 'Pełno ich nigdzie - najciekawsze murale o polskich Żydach', którą od 11 sierpnia do 6 września będzie można oglądać w Ogrodzie WBP przy ul… » więcej 2023-07-28, godz. 19:27, Patronaty - polecamy II Opolski EtnoFestiwal w Niemodlinie już 15 sierpnia Pierwszy Opolski EtnoFestiwal odbył się rok temu i przyciągnął tłumy osób spragnionych poznania lokalnych tradycji, zwyczajów i obyczajów. Okazało się, że podwoje książęcego Zamku w Niemodlinie są idealnym miejscem do ekspozycji… » więcej 2023-07-28, godz. 15:06, Patronaty - polecamy Wakacyjne zajęcia na strzelnicy przez cały sierpień Klub strzelecki 'Huzar' zaprasza wszystkich od 10 roku życia na strzelnicę pneumatyczną przy ul. Św. Jacka 1 w Opolu, gdzie od 1 do 30 sierpnia będą odbywały się zajęcia pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i trenerów strze… » więcej 2023-07-27, godz. 13:38, Patronaty - polecamy "Pełno ich nigdzie – najciekawsze murale o polskich Żydach" - wystawa w Opolu Podróżująca wystawa plenerowa 'Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej' zawita do Opola. Od 11 sierpnia do 6 września będzie można ją oglądać w Ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »