Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-05-02, 08:43 Autor: Agnieszka Lubczańska

WBP zaprasza w maju na spotkania autorskie. wystawy i koncert

WBP zaprasza w maju [fot. https://pixabay.com/pl]
WBP zaprasza w maju [fot. https://pixabay.com/pl]
Spotkania autorskie, koncert uczniów szkoły muzycznej i nowa wystawa – tak w skrócie prezentuje się plan wydarzeń, na które w maju zaprasza Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Szczegółowe kalendarium zamieszczamy poniżej.
9 maja do Opola przyjedzie Agata Tuszyńska. Przy okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim ukazała się jej najnowsza książka pt. "Czarna torebka". Spotkanie poprowadzi historyk dr Maciej Borkowski.

Z kolei 10 maja biblioteka proponuje spotkanie z poetką Elżbietą Lisak-Dudą promujące najnowszy tomik poezji zatytułowany „Cień babiego lata”. Z poetaką porozmawia Kordian Michalak, wiersze zaprezentuje Łucja Gołaszewska-Siwiak, a oprawę muzyczną zapewni kwartet saksofonowy Regadera pod dyrekcją Jana Swatona.

Premiera książki Klątwa Caipirinhi” opisującej historię krnąbrnego jachtu, który nie chciał płynąć po Bałtyku podczas rejsu dookoła Europy w 2021 r. i spotkanie z jej autorem kpt. Ryszardem Sobieszczańskim – to wydarzenie zaplanowane na 12 maja.

Pełne sprzeczności oblicze Marii Rodziewiczównej – o tym będzie można posłuchać podczas spotkania 16 maja z dziennikarką, autorką wielu rozmów z najważniejszymi postaciami polskiej kultury - Emilią Padół, która przyjedzie do Opola na promować swoją książkę „Rodziewiczówna. Gorąca dusza”.

27 maja od godz. 14:00 do 20:00 w namiocie WBP odbędą się Opolskie Spotkania Fantastyczne. 30 maja Łukasz Drozda – politolog i urbanista, autor książek m.in. o polskiej lewicy i polskiej urbanizacji w XXI wieku przyjedzie ze swoją kolejną, wydaną w tym roku książką zatytułowaną "Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce"..

Poza tym do 19 maja w Galerii WuBePe będzie można oglądać wystawę zbiorową prac artystycznych uczestników Uniwersytetu III Wieku której przewodnią myślą jest „Różnorodność w malarstwie” – wernisaż już 8 maja.

Kalendarium wydarzeń:

Poniedziałek 8 maja
otwarcie wystawy Uniwersytetu III Wieku: „Różnorodność w malarstwie”
godz. 17:00, Galeria WuBePe

Wtorek 9 maja
spotkanie z Agatą Tuszyńską, premiera książki „Czarna torebka”
godz. 17:00, namiot w ogrodzie WBP

Środa 10 maja
spotkanie z Elżbietą Lisak-Dudą
godz. 17:00, namiot w ogrodzie WBP

Czwartek 11 maja
Muzyka w Galerii. czyli Galeria Muzyki – koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej
I i II stopnia im. F. Chopina w Opolu
godz. 17:00, Galeria WuBePe

Piątek 12 maja
spotkanie z Ryszardem Sobieszczańskim
godz. 17:00, namiot w ogrodzie WBP

Wtorek 16 maja
spotkanie z Emilią Padół, promocja książki „Rodziewiczówna. Gorąca dusza”
godz. 17:00, namiot w ogrodzie WBP

Sobota 27 maja
Opolskie Spotkania Fantastyczne
godz. 14:00-20:00, namiot w ogrodzie WBP

Wtorek 30 maja
spotkanie z Łukaszem Drozdą, promocja książki, „Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce”
godz. 17:00, namiot w ogrodzie WBP

Zobacz także

2023-07-25, godz. 13:03, Patronaty - polecamy XVI Jazz Prudnik Festiwal W pierwszy weekend sierpnia (4-5.08) w Prudniku szykuje się uczta dla miłośników jazzu. Na scenie w ogrodzie przy Prudnickim Ośrodku Kultury odbędą się cztery koncerty wybitnych artystów jazzowych, a ponadto szereg wydarzeń towarzyszących… » więcej 2023-07-22, godz. 20:36, Patronaty - polecamy Scena Kamienica zaprasza na Festiwal POprostu - poPOLSKU Festiwal POprostu - poPOLSKU to inicjatywa Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu. Obejmuje swoim zasięgiem trzy województwa: dolnośląskie, lubuskie i opolskie. Opolska odsłona wydarzenia odbędzie się 4 sierpnia. O godz. 16:0 w plenerze… » więcej 2023-07-22, godz. 17:07, Patronaty - polecamy Zgłoś swoją firmę do konkursu "Firma solidarna ze studentami"! Exodus młodych ludzi, problemy na lokalnym rynku pracy - wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców z jednej strony, a studentów z drugiej, pojawił się pomysł na zorganizowanie konkursu „Firma solidarna ze studentami”. Inicjatywa… » więcej 2023-07-22, godz. 16:02, Patronaty - polecamy O wsparciu uchodźców w nowych realiach - spotkanie, dyskusja, koncert W ostatnią sobotę lipca (29.07) w ogrodzie WBP przy ul. Piastowskiej odbędzie się spotkanie, podczas którego odbędzie się wspólna dyskusja o wsparciu, długofalowej integracji i funkcjonowaniu uchodźców w nowych realiach. Spotkanie… » więcej 2023-07-21, godz. 10:16, Patronaty - polecamy Szklane Oczy i Balkon z koncertem w Miejscu X już w sobotę Jeśli plany na sobotę jeszcze nie wyklarowane, być może dobrym pomysłem będzie spędzenie tego czasu na koncercie? Szklane Oczy i Balkon to dwa młode zespoły, których występu będzie można posłuchać już w najbliższą sobotę… » więcej
13141516171819
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »