Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-04-28, 16:53 Autor: Oprac. Agnieszka Lubczańska

Radosne świętowanie Dnia Flagi RP w Kędzierzynie-Koźlu

Flaga państwowa RP [fot. Wanda Kownacka]
Flaga państwowa RP [fot. Wanda Kownacka]
Na radosne świętowanie Dnia Flagi RP zaproszeni są wszyscy chętni, którzy w najbliższy wtorek (02.05) będą w Kędzierzynie-Koźlu. Tego dnia na kozielskim Rynku w akompaniamencie patriotycznych piosenek z 500 cegiełek zostanie zbudowana biało-czerwona flagi. Wydarzeniu będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Początek o godz. 11:00.
Wolontariusze będą rozdawać biało-czerwone balony, chorągiewki oraz kotyliony. Każdy, a szczególnie najmłodsi będą mogli pomalować twarze w biało-czerwone barwy. Dodatkowo uczestnicy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w nagraniu wspólnej recytacji wiersza „Kto ty jesteś". Wszystko odbędzie się w akompaniamencie polskiej muzyki patriotycznej.

Istotą wydarzenia jest budowanie pozytywnych postaw społecznych, wrażliwości oraz odpowiedzialności za wspólnotę narodową i dobro wspólne, integrację społeczną i międzypokoleniową. Akcja odbywa się co roku od 13 lat, wcześniej miała miejsce w Opolu.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem poseł Violetty Porowskiej. Jego organizatorem jest Stowarzyszeni 4Smart. Radio Opole świętowanie Dnia Flagi RP w Kędzierzynie-Koźlu objęło patronatem medialnym.
Rodzinna impreza z okazji Dnia Flagi RP w Kędzierzynie-Koźlu

Zobacz także

2023-07-26, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Kino w namiocie WBP w każdą środę wakacji - zobacz plan na sierpień Przez całe wakacje, w środy, pod namiotem w ogrodzie przy ul. Piastowskiej w Opolu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Opolskie Lamy zapraszają na letnie pokazy kina plenerowego. W repertuarze sierpniowych propozycji pięć… » więcej 2023-07-26, godz. 12:54, Patronaty - polecamy Sztuka wyjdzie na ulice. Już wkrótce V Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOpole „Uwaga! Na ulicach i placach miejskich w każdej chwili możecie natknąć się na Artystów Ulicy. Uchylcie im kapelusza, jako i Oni Wam!' - taka informacja pojawiła się na plakacie tego wydarzenia, a mowa o Festiwalu Zdarzeń Artystycznych… » więcej 2023-07-26, godz. 09:53, Patronaty - polecamy 80. Tour de Pologne w Opolu! Będą zmiany w organizacji ruchu [FILM, ZDJĘCIA] W najbliższy wtorek (01.08) ulicami Opola przejedzie peleton kolarski 80 Tour de Pologne. Będą duże zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta. Kolarze na mecie w Opolu finiszować będą około godz. 16:30 przy ul. Ozimskiej. Po finiszu… » więcej 2023-07-25, godz. 17:19, Patronaty - polecamy "Kino na placu Teatralnym" także w sierpniu - zobacz, co grają w poniedziałki „Serce dębu”, „Pięć diabłów”, „Blisko” i „Dwoje z wielkiej rzeki” - to cztery filmy, które będzie można obejrzeć w sierpniu w ramach „Kina na placu Teatralnym” organizowanego w każdy wakacyjny poniedziałek przez… » więcej 2023-07-25, godz. 14:00, Patronaty - polecamy Strażackie zawody z użyciem zabytkowych sikawek konnych XII Regionalne Zawody Sikawek Konnych odbędą się w pierwszą sobotę sierpnia (05.08) w Pokrzywnicy, małej wiosce w gminie Reńska Wieś. Uczestnikom będzie można pokibicować od godz. 15:00 na tamtejszym boisku sportowym. Zawody zakończy… » więcej
12131415161718
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »