Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-30, 10:44 Autor: Barbara Więcek

III Powiatowa Gala Sportu już w piątek

Powiatowa Gala Nauki i Sportu w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Powiatowa Gala Nauki i Sportu w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
III Powiatowa Gala Sportu odbędzie się w piątek (31.03) o godz. 17:00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku przy ul. Gimnazjalnej 2. Spotkają się tam pokolenia sportowców, działaczy i trenerów. Podczas lokalnego święta sportu Samorząd Powiatu Prudnickiego wyróżni i doceni najlepszych z nich.

To uroczyste spotkanie jest także okazją, by wprowadzić do tematyki najnowszej publikacji Starostwa Powiatowego pt. „Historia Sportu Ludowego na Ziemi Prudnickiej i Pograniczu. Dzieje i ludzie”. Z tej okazji zaproszono autorów książki: Michała Skalkę z Krnova, Janusza Stefankę, Bogdana Kocińskiego oraz Radosława Roszkowskiego, który wystąpi w podwójnej roli, autora oraz wydawcy publikacji.


PROGRAM

17:00 Rozpoczęcie

  • powitanie gości
  • uroczyste nadanie „Odznak Honorowych Powiatu Prudnickiego”
  • wręczenie „Róży Pogranicza”
  • uhonorowanie „Sportowca Roku 2022”
  • nagrodzenie zwycięzców plebiscytu sportowego „Tygodnika Prudnickiego”
  • wręczenie medali i nagród wyróżniającym się sportowcom, trenerom i działaczom Ziemi Prudnickiej
  • podsumowanie - wystąpienia zaproszonych gości
  • prezentacja najnowszej publikacji Starostwa Powiatowego w Prudniku pt. „Historia Sportu Ludowego na Ziemi Prudnickiej i Pograniczu. Dzieje i ludzie.”
  • poczęstunek

19:00 Zakończenie


Galę organizuje Samorząd Powiatu Prudnickiego w ramach projektu „Sportowcy Budują Tożsamość Pogranicza”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Interreg V(pięć) - A Republika Czeska – Polska oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Przechwytywanie

Zobacz także

2023-06-06, godz. 15:58, Patronaty - polecamy Wydarzenia okołofestiwalowe - zobacz, co się dzieje w Opolu podczas 60. KFPP! Przebojowy Fortepian, przy którym będzie mógł zasiąść każdy, odsłonięcie muralu Zbigniewa Wodeckiego, wystawa 'Słynna opolska publiczność', Festiwalowe Jam Session w plenerze, koncerty na Rynku, otwarcie Mostu Festiwalowego, trzy… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Koncert charytatywny dla Jakuba Wachnika Jakub Wachnik ma 24 lata. W czerwcu 2021 roku w wyniku zatrzymania akcji serca jego centralny układ nerwowy został uszkodzony, czego rezultatem była śpiączka, która przeszła w stan minimalnej świadomości. Szansą na poprawę jego… » więcej 2023-06-05, godz. 14:04, Patronaty - polecamy Piknik "Wspieramy rodziny zastępcze" już w niedzielę w Opolu Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych Jestem zaprasza w najbliższą niedzielę (11.06) na piknik rodzinny pod hasłem 'Wspieramy rodziny zastępcze'. Wydarzenie odbędzie się na placu obok boiska 'Orlik' na osiedlu Malinka przy ul. Bielskiej… » więcej 2023-06-05, godz. 12:54, Patronaty - polecamy Festiwal Webera po raz 20. zawita do Pokoju Piękna muzyka zawita w tym tygodniu do Pokoju, a to za sprawą organizowanego tam już po raz dwudziesty Festiwalu Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera. Festiwal potrwa 3 dni. Jubileuszowa edycja rozpocznie się koncertami… » więcej 2023-06-05, godz. 09:36, Patronaty - polecamy Grand Prix Polski PTT w tańcu towarzyskim już w sobotę w Gogolinie Najlepsi tancerze z całego kraju już w najbliższą sobotę (10.06) zaprezentują się na parkiecie hali sportowej przy ul. Krapkowickiej 141 w Gogolinie w ramach turnieju Grand Prix Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcu towarzyskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »