Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-15, 18:36 Autor: Agnieszka Lubczańska

Stwórz rysunek lub wykonaj zdjęcie związane ze Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym - konkurs trwa do 30 kwietnia

Pomnik przyrody dąb Klara w Stobrawskim Parku Krajobrazowym [fot. Barbara Tyslik]
Pomnik przyrody dąb Klara w Stobrawskim Parku Krajobrazowym [fot. Barbara Tyslik]
„Usłysz przyrodę oczami wyobraźni” - to tytuł konkursu adresowanego do uczniów publicznych szkół podstawowych z gmin położonych na obszarze Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Prace konkursowe przyjmowane są do 30 kwietnia.

Zadanie konkursowe w klasach I-IV polega na wykonaniu rysunku, klasy V-VIII powinny przesłać zdjęcie wybranego miejsca położonego w granicach Stobrawskiego Parku Narodowego. Wydarzenie dotyczy miejscowości: Dobrzeń Wielki, Dąbrowa, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Lewin Brzeski, Lubsza, Łubniany, Murów, Pokój, Popielów, Świerczów i Wołczyn. Każda praca musi zawierać także nagranie – audiodeskrypcję, pomocną w odbiorze wizualnej twórczości artystycznej osobom niewidomym. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody.


Prace konkursowe przyjmowane są do 30 kwietnia. Można przesyłać je na adres: konkurs.zopk@gmail.com.


Organizatorami wydarzenia są Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Lubszy oraz RZPWE w Opolu, Radio Opole objęło konkurs patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2023-05-29, godz. 13:51, Patronaty - polecamy Targi Książki Nad Odrą już 6 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu Kędzierzyn-Koźle stanie się na jeden dzień opolską stolicą literatury. Festiwal literacki połączony z targami książki i dodatkowymi atrakcjami szykuje się we wtorek 6 czerwca na kozielskim Rynku oraz Powiatowej Przystani „Szkwał”… » więcej 2023-05-29, godz. 12:19, Patronaty - polecamy W sporcie pożarniczym zmierzą się drużyny OSP na boiskach Wołczyna Musztra, sztafeta pożarnicza czy pożarnicze ćwiczenie bojowe - to konkurencje, które rozegrane zostaną w najbliższą sobotę (03.06) na kompleksie boiska sportowych w Wołczynie w ramach Mistrzostw Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu… » więcej 2023-05-29, godz. 11:20, Patronaty - polecamy IX Polskie Dni Montessori w Opolu Już w najbliższy weekend (02-04.06) odbędą się w Opolu IX Polskie Dni Montessori. To wydarzenie adresowane do pedagogów, nauczycieli, pracowników i studentów kierunków humanistycznych i społecznych, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych… » więcej 2023-05-26, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika Trzydniowa prezentacja rękodzieła i rzemiosła artystycznego - malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych - szykowana jest w pierwszy weekend czerwca (02-04.06) do Prudnika. Wstęp na… » więcej 2023-05-26, godz. 10:31, Patronaty - polecamy Grupy Rekonstrukcji Historycznej spotkają się na zlocie w Nysie W pierwszy weekend czerwca (02-04.06) w Reducie Kardynalskiej w Nysie (ul. Wyspiańskiego) odbędzie się Ogólnopolski Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznej. Trwają ostatnie przygotowania. Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Miłośników… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »