Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-07, 18:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Głos w Dniu Kobiet. GSW w Opolu zaprasza na spotkanie z Lesią Fihel i Gosią Kulczycką, które poprowadzi Beata Dżon-Ozimek

Spotkanie w GSW poprowadzi Beata Dżon-Ozimek [fot. Agnieszka Lubczańska]
Spotkanie w GSW poprowadzi Beata Dżon-Ozimek [fot. Agnieszka Lubczańska]
Aktywistki różnej narodowości i doświadczeń, zajmujące się m.in. prawami kobiet, problematyką uchodźczą, ofiarami przemocy — od granicy polsko-białoruskiej, przez Śląsk po objętą wojną Ukrainę: Lesia Fihel i Gocha Kulczycka w rozmowie z publicystką, dziennikarką, współautorką filmów dokumentalnych i reportaży telewizyjnych - Beatą Dżon-Ozimek. To wyjątkowe spotkanie już w najbliższą środę (08.03) w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Beatą Dżon-Ozimek będzie gościem audycji "Dobry wieczór, tu Opole" w środę (08.03) po godz. 20:00.
Czy „wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, co wojna czyni kobietom i osobom pod ich opieką oraz, jak mogłoby wyglądać rozwiązywanie konfliktów, gdyby to kobiety decydowały: wysłać chłopaków, mężów, synów, ojców na wojnę czy nie? To tematy, których podczas spotkania nie zabraknie.

„Zbuntujemy się przeciwko stawianiu kobiet w roli uciekających, gloryfikowaniu walki i agresji, odbieraniu kobietom sprawczości. Przypomnimy sobie, że świat jest cały czas w wojnie, a nie — jak chcemy sobie wyobrażać — raz na kilkadziesiąt lat” – czytamy w przesłanym zaproszeniu.

Więcej informacji o uczestniczkach spotkania można znaleźć na stronie Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Koordynatorką spotkania jest Marta Miś z działu edukacji GSW.

Zobacz także

2023-05-29, godz. 13:51, Patronaty - polecamy Targi Książki Nad Odrą już 6 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu Kędzierzyn-Koźle stanie się na jeden dzień opolską stolicą literatury. Festiwal literacki połączony z targami książki i dodatkowymi atrakcjami szykuje się we wtorek 6 czerwca na kozielskim Rynku oraz Powiatowej Przystani „Szkwał”… » więcej 2023-05-29, godz. 12:19, Patronaty - polecamy W sporcie pożarniczym zmierzą się drużyny OSP na boiskach Wołczyna Musztra, sztafeta pożarnicza czy pożarnicze ćwiczenie bojowe - to konkurencje, które rozegrane zostaną w najbliższą sobotę (03.06) na kompleksie boiska sportowych w Wołczynie w ramach Mistrzostw Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu… » więcej 2023-05-29, godz. 11:20, Patronaty - polecamy IX Polskie Dni Montessori w Opolu Już w najbliższy weekend (02-04.06) odbędą się w Opolu IX Polskie Dni Montessori. To wydarzenie adresowane do pedagogów, nauczycieli, pracowników i studentów kierunków humanistycznych i społecznych, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych… » więcej 2023-05-26, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika Trzydniowa prezentacja rękodzieła i rzemiosła artystycznego - malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych - szykowana jest w pierwszy weekend czerwca (02-04.06) do Prudnika. Wstęp na… » więcej 2023-05-26, godz. 10:31, Patronaty - polecamy Grupy Rekonstrukcji Historycznej spotkają się na zlocie w Nysie W pierwszy weekend czerwca (02-04.06) w Reducie Kardynalskiej w Nysie (ul. Wyspiańskiego) odbędzie się Ogólnopolski Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznej. Trwają ostatnie przygotowania. Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Miłośników… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »