Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-03, 17:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"!

Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! [fot. materiały organizatora]
Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! [fot. materiały organizatora]
„Gra o Karierę – Biura Karier dla Ciebie” to nazwa ogólnopolskiego przedsięwzięcia, w ramach którego od 6 do 10 marca Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem specjalnie dla studentów z całego kraju. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Etat czy własna firma – wybierz swoją ścieżkę kariery”.
"Gra o Karierę” - to okazja dla studentów do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu rynku pracy, nabycia nowych kompetencji w szeregu warsztatów, seminariów czy spotkań z przedstawicielami pracodawców. Na przedsięwzięcie w całym kraju składa się 91 wydarzeń, które odbywają się w formie zarówno stacjonarnej. jak i online.

W ramach wydarzenia Uniwersytet Opolski zaprasza na szkolenia online i stacjonarne, które przygotują do wejścia na rynek pracy i wyposażą w niezbędne kompetencje. Na wydarzenia obowiązują zapisy przez stronę: https://kariera.uni.opole.pl/szkolenia.
  • 6.03., godz. 11:00 "Efektywna komunikacja oraz jej wpływ na długość życia i poczucie szczęścia"; forma: online
  • 7.03., godz. 10:00 "Wizja kariery w Unii Europejskiej – Spotkanie z Ambasadorem Karier UE" miejsce: Studenckie Centrum Kultury, sala kameralna
  • 8.03., godz. 15:00 "How to create a standout CV and Cover Letter", forma: online
Nowością w tym roku jest tzw. pasmo wspólne organizowane codziennie od 12:00 do 13:00. W tym czasie eksperci rynku pracy zapraszają na specjalistyczne prezentacje oraz dyskusję „Etat czy własna firma, co wybrać w dzisiejszych czasach?”. W czasie tej dyskusji przewidziano rozmowy m.in. o budowaniu ścieżki kariery, o dylematach związanych z wejściem na rynek pracy. Uczestnicy zastanowią się, co zrobić, by wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie.

Wydarzenia pasma wspólnego:
  • 6.03 "Komunikacja jako kluczowa kompetencja w projektowaniu ścieżki kariery"
  • 7.03 "Pozyskiwanie funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej"
  • 8.03 "Wszystko co musisz wiedzieć o działalności gospodarczej w 2023 roku"
  • 9.03 "Czy roboty zabiorą nam pracę? Trendy i kierunki zmian na rynku pracy"
  • 10.03 "Etat – czy własna firma, co wybrać w dzisiejszych czasach? – debata"
Wydarzenie w Opolu po raz szósty organizuje Akademickie Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego.Odbywa się ono pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP.

Szczegółowy harmonogram, opis wszystkich wydarzeń i informacje o zapisach można znaleźć na stronie: https://graokariere.usz.edu.pl.

Plakat

Zobacz także

2023-05-24, godz. 18:00, Patronaty - polecamy WBP zaprasza w czerwcu na spotkania autorskie, warsztaty i koncert Mnóstwo spotkań autorskich, a do tego warsztaty, wydarzenia w Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce, 16. Konkurs Recytatorski dla Dzieci w Języku Angielskim, muzyczne spotkanie ze światem muzyki elektronicznej i koncert… » więcej 2023-05-24, godz. 16:25, Patronaty - polecamy II Dni Kryminalistyki i Kryminologii już wkrótce na UO Studenckie Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na organizowane przez siebie już po raz drugi Dni Kryminalistyki i Kryminologii. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (29.05) i potrwa… » więcej 2023-05-24, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej w PSP nr 1 w Zdzieszowicach W najbliższy wtorek (30.05) w Szkole Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach rozegrany zostanie finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej „Z uśmiechem mi do twarzy”. » więcej 2023-05-24, godz. 13:00, Patronaty - polecamy "Arteterapia w budowaniu empatii, zrozumieniu i akceptacji w kryzysie uchodźczym" - konferencja w Opolu Arteterapeuci, biblioterapeuci, trenerzy personalni, doświadczeni pedagodzy i psychologowie znajdą się w gronie prelegentów konferencji zatytułowanej ,,Arteterapia w budowaniu akceptacji, zrozumienia i empatii w kryzysie uchodźczym“… » więcej 2023-05-24, godz. 10:07, Patronaty - polecamy 47. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Żywa" [ZDJĘCIA] - zobacz relacje! Najlepsze spektakle minionego sezonu oparte o klasykę polskiej literatury przez siedem dni prezentowane będą w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu w ramach 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa”. Od 28 maja do 3… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »