Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-03-03, 17:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"!

Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! [fot. materiały organizatora]
Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! [fot. materiały organizatora]
„Gra o Karierę – Biura Karier dla Ciebie” to nazwa ogólnopolskiego przedsięwzięcia, w ramach którego od 6 do 10 marca Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem specjalnie dla studentów z całego kraju. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Etat czy własna firma – wybierz swoją ścieżkę kariery”.
"Gra o Karierę” - to okazja dla studentów do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu rynku pracy, nabycia nowych kompetencji w szeregu warsztatów, seminariów czy spotkań z przedstawicielami pracodawców. Na przedsięwzięcie w całym kraju składa się 91 wydarzeń, które odbywają się w formie zarówno stacjonarnej. jak i online.

W ramach wydarzenia Uniwersytet Opolski zaprasza na szkolenia online i stacjonarne, które przygotują do wejścia na rynek pracy i wyposażą w niezbędne kompetencje. Na wydarzenia obowiązują zapisy przez stronę: https://kariera.uni.opole.pl/szkolenia.
  • 6.03., godz. 11:00 "Efektywna komunikacja oraz jej wpływ na długość życia i poczucie szczęścia"; forma: online
  • 7.03., godz. 10:00 "Wizja kariery w Unii Europejskiej – Spotkanie z Ambasadorem Karier UE" miejsce: Studenckie Centrum Kultury, sala kameralna
  • 8.03., godz. 15:00 "How to create a standout CV and Cover Letter", forma: online
Nowością w tym roku jest tzw. pasmo wspólne organizowane codziennie od 12:00 do 13:00. W tym czasie eksperci rynku pracy zapraszają na specjalistyczne prezentacje oraz dyskusję „Etat czy własna firma, co wybrać w dzisiejszych czasach?”. W czasie tej dyskusji przewidziano rozmowy m.in. o budowaniu ścieżki kariery, o dylematach związanych z wejściem na rynek pracy. Uczestnicy zastanowią się, co zrobić, by wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie.

Wydarzenia pasma wspólnego:
  • 6.03 "Komunikacja jako kluczowa kompetencja w projektowaniu ścieżki kariery"
  • 7.03 "Pozyskiwanie funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej"
  • 8.03 "Wszystko co musisz wiedzieć o działalności gospodarczej w 2023 roku"
  • 9.03 "Czy roboty zabiorą nam pracę? Trendy i kierunki zmian na rynku pracy"
  • 10.03 "Etat – czy własna firma, co wybrać w dzisiejszych czasach? – debata"
Wydarzenie w Opolu po raz szósty organizuje Akademickie Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego.Odbywa się ono pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP.

Szczegółowy harmonogram, opis wszystkich wydarzeń i informacje o zapisach można znaleźć na stronie: https://graokariere.usz.edu.pl.

Plakat

Zobacz także

2023-05-26, godz. 09:28, Patronaty - polecamy Piosenki z repertuaru Anny Jantar, Andrzeja Zauchy i Jarosława Kukulskiego zabrzmią w Komprachcicach Jeszcze tylko do poniedziałku (29.05) do godz. 12:00 przyjmowane są zgłoszenia chętnych wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki 'Wciąż blisko nas' - wydarzeniu popularyzującym piosenki Anny Jantar, Jarosława Kukulskiego… » więcej 2023-05-25, godz. 16:50, Patronaty - polecamy XVII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2023 To jeden z najważniejszych festiwali poświęconych piosence artystycznej w Polsce. Co roku na początku czerwca na Pradze Południe rozbrzmiewa piosenka literacka w ramach Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. W tym roku młodzi… » więcej 2023-05-25, godz. 16:09, Patronaty - polecamy Koncert "Opole śpiewa dzieciom" w PSP nr 5 'Opole śpiewa dzieciom' pod takim tytułem w piątek 2 czerwca w Auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu odbędzie się organizowany przez Stowarzyszenie 'Opolszczyzna śpiewa' koncert. Na scenie wystąpi około 100 młodych śpiewaków… » więcej 2023-05-25, godz. 15:28, Patronaty - polecamy Gwiazdy tańca orientalnego wystąpią w Nysie Blisko 100 tancerzy tańca orientalnego w około 40 choreografiach będzie można podziwiać w ramach II Letniej Gali Tańca, która odbędzie się 4 czerwca W Nyskim Domu Kultury. Początek o godz. 16:00. » więcej 2023-05-25, godz. 10:55, Patronaty - polecamy Kult jedną z gwiazd Dni Ziemi Strzeleckiej Paluch i Kult w sobotę, Skaldowie i Sylwia Grzeszczak w niedzielę - to gwiazdy tegorocznych Dni Ziemi Strzeleckiej. Impreza w Parku Renardów odbędzie się w pierwszy weekend czerwca (3-4.06). Będą koncerty, ale święto miasta to także… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »