Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-02-28, 15:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

23. Wiosna Austriacka zainauguruje jubileusz 30-lecia Biblioteki Austriackiej w Opolu

Austria [fot. materiały organizatora]
Austria [fot. materiały organizatora]
Wieczorem austriackim 10 marca pod namiotem w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ul. Piastowskiej 20 otwarta zostanie 23. Wiosna Austriacka, w ramach której do maja przewidziano prelekcje, warsztaty, wystawy, przedstawienia i spotkania. Wydarzenie zainauguruje równocześnie obchody jubileuszu 30-lecia działalności Biblioteki Austriackiej - Österreich-Bibliothek w Opolu.
W programie Wieczoru Austriackiego m.in. występy sceniczne (w języku niemieckim) w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu-Malinie oraz Raszowej, otwarcie wystawy "Co Wanda Rutkiewicz poza górami mogła widzieć w Austrii?" oraz prezentacje (w języku polskim) prelekcji wyróżnionych w XXIV Konkursie o Austrii: „Austriackie rekordy Guinnessa” - Karoliny Marczyńskiej (PLO 3 w Opolu) oraz „Oryginalne wiedeńskie kule śnieżne” - Anastasii Kachur (PLO 1 w Opolu). Na gości czekać będzie także kawiarenka ze słodkim poczęstunkiem oraz degustacja win z Austrii.

Do 8 marca swój udział można potwierdzić pisząc lub dzwoniąc do organizatorów:
tel. 77 47 47 085 lub e-mail: ba@wbp.opole.pl

23. Wiosna Austriacka potrwa do maja. Szczegółowy program wydarzeń w jej ramach można znaleźć tu: zobacz program 23. Wiosny Austriackiej.
Plakat

Zobacz także

2023-05-18, godz. 23:29, Patronaty - polecamy Gratka dla krótkofalowców - ŁOŚ 2023 Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ odbędzie się na górce Papierkowej w Jaworznie, w gminie Rudniki, w powiecie oleskim, czyli na styku 3 województw: łódzkiego, opolskiego i śląskiego, stąd nazwa ŁOŚ. To coroczna integracyjna… » więcej 2023-05-18, godz. 22:13, Patronaty - polecamy Święto weteranów i uczestników misji pokojowych Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 25 w Opolu zaprasza na obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. W programie: konkurs plastyczny dla młodzieży… » więcej 2023-05-18, godz. 14:39, Patronaty - polecamy Spotkanie z Ewą Chotomską już w piątek w Kędzierzynie-Koźlu Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską już w najbliższy piątek (19.05) oraz dwudniowe (19-20.05) warsztaty tworzenia wielkoformatowej gry planszowej - to pierwsze z wydarzeń w ramach przedsięwzięcia „Podróż za jeden uśmiech”, którego… » więcej 2023-05-17, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Koncert „Po wiedeńsku”, wieczór z piosenkami Wodeckiego i recital Rafała Blechacza - Filharmonia Opolska zaprasza w weekend Orkiestra Filharmonii Opolskiej już w najbliższy piątek (19.05) wystąpi pod dyrekcją Przemysław Neumann w koncercie zatytułowanym „Po wiedeńsku”. Tego wieczoru nie zabraknie kompozycji Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena… » więcej 2023-05-17, godz. 16:35, Patronaty - polecamy "Setka z HAKiem" w tym roku startuje z Ozimka. Meta będzie w Strzelcach Opolskich XXIX Ogólnopolski Ekstremalny Rajd Pieszy 'Setka z HAKiem” wyruszy w piątek (19.05) spod Domu Kultury w Ozimku (ul. Księdza Kałuży 4). Meta zlokalizowana będzie przy PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich (ul. Kardynała Wyszyńskiego 2)… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »