Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-02-24, 19:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych odbędzie się 3 marca on-line

Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych odbędzie się 3 marca on-line [fot. materiały organizatora]
Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych odbędzie się 3 marca on-line [fot. materiały organizatora]
Już po raz 9. odbędzie się (O)polski Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Wydarzenie zostanie przeprowadzone on-line na platformie Zoom 3 marca. Początek o godz. 16:00. Uroczyste wręczenie nagród laureatom zaplanowano w Opolu 9 marca o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II.
Test będzie składał się z 30 pytań zamkniętych. W tym roku test będzie poświęcony ppłk Antoniemu Olechnowiczowi ps. „Pohorecki” w związku z 75. rocznicą rozbicia struktury Okręgu Wileńskiego Armii Krajowej w ramach akcji „X”, a także aresztowanemu 75 lat temu por. Stanisławowi Kopikowi ps. „Zemsta” (10 pytań). Pozostałe 10 pytań będzie miało charakter ogólny. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe oraz studenci i dorośli.

Więcej informacji o zasadach uczestnictwa w teście można znaleźć regulaminie dostępnym tu: zobacz regulamin. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem tel. 606 394 451 lub mailowo: biuro@dladziedzictwa.org

Organizator konkursu jest Fundacja „Dla Dziedzictwa. Partnerami głównymi wydarzenia są Urząd Miasta Opola, PPO Przedsiębiorstwo Państwowe., NBP Odział Opole oraz Instytut Śląski. Radio Opole – jak co roku – patronuje medialnie wydarzeniu.

Zobacz także

2023-05-18, godz. 23:29, Patronaty - polecamy Gratka dla krótkofalowców - ŁOŚ 2023 Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ odbędzie się na górce Papierkowej w Jaworznie, w gminie Rudniki, w powiecie oleskim, czyli na styku 3 województw: łódzkiego, opolskiego i śląskiego, stąd nazwa ŁOŚ. To coroczna integracyjna… » więcej 2023-05-18, godz. 22:13, Patronaty - polecamy Święto weteranów i uczestników misji pokojowych Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 25 w Opolu zaprasza na obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. W programie: konkurs plastyczny dla młodzieży… » więcej 2023-05-18, godz. 14:39, Patronaty - polecamy Spotkanie z Ewą Chotomską już w piątek w Kędzierzynie-Koźlu Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską już w najbliższy piątek (19.05) oraz dwudniowe (19-20.05) warsztaty tworzenia wielkoformatowej gry planszowej - to pierwsze z wydarzeń w ramach przedsięwzięcia „Podróż za jeden uśmiech”, którego… » więcej 2023-05-17, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Koncert „Po wiedeńsku”, wieczór z piosenkami Wodeckiego i recital Rafała Blechacza - Filharmonia Opolska zaprasza w weekend Orkiestra Filharmonii Opolskiej już w najbliższy piątek (19.05) wystąpi pod dyrekcją Przemysław Neumann w koncercie zatytułowanym „Po wiedeńsku”. Tego wieczoru nie zabraknie kompozycji Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena… » więcej 2023-05-17, godz. 16:35, Patronaty - polecamy "Setka z HAKiem" w tym roku startuje z Ozimka. Meta będzie w Strzelcach Opolskich XXIX Ogólnopolski Ekstremalny Rajd Pieszy 'Setka z HAKiem” wyruszy w piątek (19.05) spod Domu Kultury w Ozimku (ul. Księdza Kałuży 4). Meta zlokalizowana będzie przy PSP nr 7 w Strzelcach Opolskich (ul. Kardynała Wyszyńskiego 2)… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »