Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-02-22, 12:26 Autor: Barbara Więcek

Dziecięce drużyny pożarnicze zmierzą się w Zakrzowie

Rywalizacja dziecięcych drużyn pożarniczych [materiały organizatora]
Rywalizacja dziecięcych drużyn pożarniczych [materiały organizatora]
IV Halowe Zawody Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w sobotę (25.02) odbędą się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie. Start o godz. 10:00.
Do zawodów zgłosiły się 24 drużyny z 9 województw, w tym 11 zespołów z Opolszczyzny. Mali strażacy zmierzą się w 6 konkurencjach. Dwie z nich - ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza - mają stricte strażacki charakter. Pozostałe cztery to konkurencje sprawnościowo-zabawowe luźno nawiązujące do tematyki pożarniczej. O zwycięstwie decyduje suma punktów zdobytych we wszystkich konkurencjach.

1. Rozwinięcie bojowe: konkurencja wzorowana na zawodach OSP. Zadaniem drużyny jest zbudowanie linii głównej i dwu linii gaśniczych poprzez połączenie węży, rozdzielacza i prądownic.

2. Sztafeta pożarnicza: wzorowana na dawnej sztafecie drużyn młodzieżowych. Zawodnik pokonuje tor przeszkód po drodze podłączając i odłączając prądownicę. Po pokonaniu toru przekazuje prądownicę następnemu zawodnikowi, który pokonuje tor w przeciwnym kierunku itp.

3. Bieg z jajkiem. Konkurencja ucząca opanowania emocji (strażak powinien być bardziej rozważny niż odważny). Zawodnicy pokonują tor z jajkiem na łyżce.

4. Śrubki. Technika w straży. Po pokonaniu toru przeszkód zawodnik dobiega do pojemnika, w którym jest 8 śrubek i 8 nakrętek różnych rozmiarów. Każdy zawodnik nakręca na śrubkę jedną nakrętkę.

5. Łańcuch wodny. Gaszenie pożaru wiadrami. Rolę wody pełnią kulki z suchego basenu.

6. Bieg na trzech nogach. Strażak nigdy nie działa sam. Musi umieć współpracować z kolegą z roty. Zawodnicy połączeni w pary biegną mając związane z sobą nogi.

Głównymi celami zawodów są:
• integracja istniejących drużyn dziecięcych oraz zachęta do tworzenia nowych
• krzewienie wśród najmłodszych idei pożarnictwa
• zachęta do zabaw sprawnościowych
• nauka uczciwego współzawodnictwa

Zawody rozpoczną się w sobotę (25.02) o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie. Organizatorami tego wydarzenia są: Ochotnicza Straż Pożarna w Polskiej Cerekwi i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Radio Opole objęło zawody patronatem medialnym.
DDP-POLSKA-CEREKIWE-PLAKATv2

Zobacz także

2023-05-10, godz. 10:30, Patronaty - polecamy Tomasz Różycki z nową książką. Spotkanie z autorem w MBP w Opolu - zobacz transmisję! Życie w bloku jako metafora istnienia człowieka nowoczesnego. Na ostatnim piętrze mieszka Tadeusz, który od ojca dostał zadanie: pójść z puszką ziarnistej kawy do Stefana, złotej rączki, z prośbą, by ów kawę zmielił. Wyprawa… » więcej 2023-05-09, godz. 16:06, Patronaty - polecamy Ludzie teatru z całej Europy zawitają do Opola Europejska Konferencja Teatralna rozpocznie się w środę (10.05) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Dzień później (11.05) po raz pierwszy w Polsce - i to w opolskim teatrze - rozpocznie się II Europejskie Forum Teatralne. Potrwa… » więcej 2023-05-09, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Salon Wiosenny w GSW otwarty! [ZDJĘCIA] 5 maja w Opolu pod patronatem Radia Opole został otwarty Salon Wiosenny w GSW w Opolu. To wyjątkowa wystawa będąca przeglądem aktualnej twórczości artystów środowiska opolskiego. W tym roku jury spośród 113 zgłoszeń wybrało prace… » więcej 2023-05-09, godz. 13:56, Patronaty - polecamy Festiwal "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej potrwa do 21 maja Już w najbliższy piątek (12.05) na Zamku w Mosznej zabrzmi pierwszy koncert 39. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego. W programie do 21 maja w sumie sześć koncertów osadzonych w klimacie muzyki klasycznej… » więcej 2023-05-09, godz. 11:53, Patronaty - polecamy Kwartet saksofonowy Nemesis zainauguruje Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej Pierwsze dźwięki rozpoczynające XXXVIII Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej zabrzmią już w najbliższą niedzielę (14.05) w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Kluczborku. Podczas koncertu inaugurującego wystąpi zespół… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »