Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-12-05, 09:53 Autor: materiały organizatora/oprac. Agnieszka Lubczańska

Zostań dawcą szpiku. Do 11 grudnia można rejestrować się na Uniwersytecie Opolskim

Zostań dawcą szpiku. Do 11 grudnia można rejestrować się na Uniwersytecie Opolskim [fot. materiały organizatora]
Zostań dawcą szpiku. Do 11 grudnia można rejestrować się na Uniwersytecie Opolskim [fot. materiały organizatora]
11 wydziałów Uniwersytetu Opolskiego i 3 jednostki Politechniki Opolskiej biorą udział w rozpoczynających się dziś (05.12) Dniach Dawców Szpiku. Rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku kostnego odbywa się do 11 grudnia w godzinach 10:00-18:00. Wystarczy odrobina czasu i chęci, aby uratować komuś życie.
Rejestracji jako potencjalny dawca/dawczyni szpiku kostnego może dokonać osoba w wieku 18-55 lat, zamieszkała na przynajmniej następne 18 miesięcy w Polsce, we względnie dobrym stanie zdrowotnym (weryfikowane na podstawie rozmowy z wolontariuszem w oparciu o odpowiedni wykaz jednostek chorobowych, i ewentualnie telekonsultacje ze specjalistą).

Strona wydarzenia na Facebook: https://fb.me/e/2Eu2wcJTi

W trakcie tygodnia planowane jest również przeprowadzenie dodatkowych akcji rejestracyjnych m.in. w opolskich liceach, a także w Stegu Arenie.

Organizatorem akcji jest Fundacja DKMS, która działa w Polsce od 2008 roku, a jej główną misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Rejestracja odbywa się równocześnie na prawie 60 uczelniach w całej Polsce (zobacz załącznik poniżej).

Plakat
Plakat duży

Zobacz także

2023-01-18, godz. 14:48, Patronaty - polecamy Kampania "Pamiętajmy 22 stycznia" W tym roku mija 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Kampania „Pamiętajmy 22 stycznia” to propozycja Fundacji 1863.pl, by pamiętać o wybuchu tego największego polskiego zrywu narodowego. » więcej 2023-01-17, godz. 17:35, Patronaty - polecamy II Zmrożona Połówka dookoła Jeziora Turawskiego Ostatnie wolne miejsca zostały dla chętnych uczestniczenia w biegu II Zmrożona Połówka. Jego dystans to 21 km, a jego trasa to jedna pętla wokół Jeziora Turawskiego. Limit czasu 3 godziny. W ramach imprezy zostanie rozegrana również… » więcej 2023-01-17, godz. 12:04, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujemy" już w sobotę Stowarzyszenie „Opolszczyzna Śpiewa” zaprasza w najbliższą sobotę (21.01) na XVI Koncert „W kole kolędujmy”. Swoje występy szykuje 8 grup - zespołów i chórów ze szkół podstawowych i średnich Opola oraz Chór Cantate Deo… » więcej 2023-01-17, godz. 11:23, Patronaty - polecamy Camerton z koncertem kolęd, a dla wnucząt warsztaty - propozycje MŚO z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka Muzyczna podróż do krainy pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Męskiego Zespołu Estradowego Towarzystwa Przyjaciół Opola Camerton - to propozycja Muzeum Śląska Opolskiego na najbliższy czwartek (19.01). Koncert rozpocznie… » więcej 2023-01-16, godz. 12:22, Patronaty - polecamy Kobiety, badajmy się i bądźmy zdrowe! Akcja "Pink Lips" w Opolu Ruszył Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji studenci opolskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland prowadzą akcję profilaktyczno-edukacyjną pod nazwą 'Pink Lips'. Celem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »