Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-11-12, 16:11 Autor: Agnieszka Lubczańska

30. Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej

Przygotowania do 30. Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej [fot. materiały organizatora]
Przygotowania do 30. Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej [fot. materiały organizatora]
To wydarzenie, w którym co oku uczestniczy kilkadziesiąt chórów oraz zespołów śpiewaczych. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, bo już 30. edycja. Mowa o Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej, na który zaprasza dniach 19-20 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Walcach.
Festiwal ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich chórów i zespołów śpiewaczych województw: opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Wydarzenie dla uczestników jest okazją do wzajemnej konfrontacji osiągnięć artystycznych. Przegląd chórów rozpocznie się w sobotę (19.11) o godz. 14:00. Z kolei w niedzielę (20.10) o godz. 13:00 rozpocznie się przegląd zespołów śpiewaczych. Zakończenie festiwalu zaplanowano na godz. 18:00.

Głównym celem 30. Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej jest pielęgnacja kultury niemieckiej ludności zamieszkałej na terenie Śląska oraz pielęgnacja tradycji śpiewaczych tego regionu.

Zobacz regulamin.

Organizatorami imprezy są Gminny Ośrodek Kultury w Walcach we współpracy ze Śląskim Stowarzyszeniem Samorządowym w Leśnicy oraz TSKN na Śląsku Opolskim. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.


[źródło: https://www.facebook.com/gok.walce]
Plakat

Zobacz także

2023-01-12, godz. 12:09, Patronaty - polecamy Wyjątkowe koncerty w najbliższy weekend w Filharmonii Opolskiej Koncert kolęd na chór i orkiestrę smyczkową w opracowaniu Macieja Małeckiego to propozycja Filharmonii Opolskiej na najbliższą sobotę (14.01). koncert rozpocznie się o godz. 10:00! Z kolei w niedzielę (15.01) w Klubie Muzycznym świąteczno-zimowy… » więcej 2023-01-10, godz. 18:05, Patronaty - polecamy Trwa nabór do „MiniDebiutów” - zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 28 kwietnia Zadanie polega na napisaniu autorskiej, premierowej piosenki, w dowolnym gatunku muzycznym, jej wykonanie oraz ewentualną realizację teledysku. Mowa o Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „MiniDebiuty”. Do udziału w konkursie zaprasza… » więcej 2023-01-10, godz. 17:22, Patronaty - polecamy Pierwszy wykład z cyklu „Historia galopem. Rzecz o kawalerii” już w czwartek w Muzeum Śląska Opolskiego „Historia galopem. Rzecz o kawalerii” - to tytuł nowej serii wykładów dotyczących kawalerii, na który zaprasza Muzeum Śląska Opolskiego wraz ze Stowarzyszeniem Pamięci 19. Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego… » więcej 2023-01-10, godz. 16:20, Patronaty - polecamy Koncert kolęd zabrzmi w niedzielę w Głogówku Parafia pw. św. Bartłomieja w Głogówku zaprasza w najbliższą niedzielę (15.01) na kolejne muzyczne wydarzenie, które odbywa się w ramach rozpoczętych w zeszłym roku obchodów 50-lecia Diecezji Opolskiej. Tym razem będzie to koncert… » więcej 2023-01-10, godz. 14:41, Patronaty - polecamy Obsesyjna miłość i jej niezwykłe oblicza - sztuka w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu „Akompaniator” - to tytuł pierwszej w tym roku premiery szykowanej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Na scenie zobaczymy doskonale znany opolskiej publiczności duet aktorski: Beatę Wnęk-Malec i Leszka Malca. Premiera już… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »