Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-11-02, 10:25 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Od modułu do abstrakcji" - nowa wystawa Sebastiana Huczyńskiego

Sebastian Huczyński [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Sebastian Huczyński [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Wernisaż Sebastiana Huczyńskiego w FO [fot. Mariusz Majeran]
Wernisaż Sebastiana Huczyńskiego w FO [fot. Mariusz Majeran]
Do 28 listopada w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku będzie można oglądać wystawę „Od Modułu do Abstrakcji” autorstwa pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla artysty Sebastiana Huczyńskiego. Wystawę można oglądać już od 2 listopada, ale sam wernisaż i okazja spotkania z autorem zaplanowane zostało na 18 listopada na godz. 19:00.
Wystawa dotyczy tematyki abstrakcji geometrycznej na nietypowych formatach. Jest dialogiem do mistrzów abstrakcji: Pieta Mondriana, Wojciecha Fangora, Kazimierza Malewicza oraz szkoły wrocławskiej związanej z tzw. strukturalizmem. Tematyka prac nawiązuje do aspektów geometrii i powtarzalności. Stanowi połączenie aspektu nauki poprzez włączenie w kontekst prac: linii, koloru, nietypowych zestawień kompozycyjnych. To już 10 indywidualna wystawa artysty, pierwsze w Kluczborku.

Sebastian Huczyński jest absolwentem wrocławskiej ASP, Uniwersytetu Wrocławskiego, a ostatnio obronił także dyplom na Uniwersytecie Opolskim. Artysta swoje prace wystawiał m.in. w Filharmonii Opolskiej, w Mia Art Galerry we Wrocławiu, Muzeum Powiatowym w Nysie i w Galerii Sztuki Współczesne w Opolu.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2022-12-29, godz. 14:43, Patronaty - polecamy II Szybka Piątka Jurka Siemaszki Rok zakończą na sportowo. II Szybka Piątka Jerzego Siemaszki to wydarzenie, które odbędzie się w Sylwestra na Wyspie 'Bolko' w Opolu. Start biegu w samo południe przy Klubokawiarni Laba. Wydarzenie odbywa się na cześć zmarłego 2… » więcej 2022-12-13, godz. 14:30, Patronaty - polecamy Gala finałowa X Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych "Maski zostawimy na scenie" Już w najbliższy piątek (16.12) w Teatrze Eko Studio odbędzie się gala finałowa X Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych 'Maski zostawimy na scenie'. W wydarzeniu wezmą udział grupy teatralne ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych… » więcej 2022-12-13, godz. 12:50, Patronaty - polecamy Arcydzieło muzyki sakralnej "Wielka msza h-moll" Jana S. Bacha już wkrótce w filharmonii Międzynarodowe grono wybitnych solistów, Chór Filharmonii Krakowskiej, Orkiestra Filharmonii Opolskiej i jedno z największych dzieł w historii muzyki sakralnej: 'Wielka Msza h-moll' Jana Sebastiana Bacha. Tak zapowiadają się adwentowe… » więcej 2022-12-13, godz. 11:45, Patronaty - polecamy Chróścice zapraszają na świąteczną paradę Trzy orkiestry dęte, mażoretki, zespół taneczny i sam Święty Mikołaj w towarzystwie Królowej Śniegu - Chróścice na jeden dzień zmieniły się w krainę z baśni - tak było w zeszłym roku. Jak będzie w tym? To się okaże już… » więcej 2022-12-13, godz. 10:07, Patronaty - polecamy XXXIII Strzelecki Bieg Uliczny im. Euzebiusza Ferta Popularyzacja biegów ulicznych oraz propagowanie sportu i aktywności fizycznej - to główne cele Strzeleckiego Biegu Ulicznego im. Euzebiusza Ferta, który wystartuje już w najbliższą sobotę (17.12) z ulicy Mickiewicza w Strzelcach… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »