Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-10-20, 18:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

Legendy polskiej sceny rockowej i bluesowej na XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka

[fot. Piotr Pieczykolan, źródło: https://www.facebook.com/supertrioofficial]
[fot. Piotr Pieczykolan, źródło: https://www.facebook.com/supertrioofficial]
Bluesowo-rockowi wyjadacze stojący za największymi przebojami takich zespołów, jak Dżem, Budka Suflera, czy Turbo już w najbliższą sobotę (22.10) zagrają w Komprachcicach. Zespól Super Trio, który – wbrew nazwie - jest… sekstetem zagra na finał XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka. Inicjatorem wydarzenia jest zespół Day Off, który także w tym roku wystąpi na festiwalu. Koncert zagra także zespól Honker, zatem szykuje się prawdziwa uczta dla fanów rocka i bluesa!
Zespół Super Trio na scenie tworzy mieszankę wybuchową. Ich koncert to połączenie energetycznego rocka z nastrojowością ballady do muzyki i tekstów autora ostatniej, Złotej Płyty Maryli Rodowicz („Ach, świecie...” 2018) - Witka Łukaszewskiego. Wszystko okraszone solami gitarowymi i partiami wokalnymi.

Zespół wystąpi w składzie:
  • Marek Raduli (Laboratorium, ex. Budka Suflera) – gitara elektryczna
  • Jerzy Styczyński (Dżem) - gitara elektryczna
  • Wojciech Hoffmann (Turbo) – gitara elektryczna
  • Witek Łukaszewski (Morrison Tres) – wokal, gitara elektryczna, gitara basowa
  • Mariusz "Bobek" Bobkowski (Turbo) – perkusja, chórki
  • Piotr Szymczak - wokal.
Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka odbywa się po raz 11. i od lat stawia sobie za cel promowanie starych dobrych gatunków muzycznych przez doświadczonych muzyków, z drugiej zaś wychodzenie naprzeciw młodym ambitnym zespołom poszukującym wzorców, inspiracji i możliwości zaprezentowania się na scenie w klasycznych brzmieniach bluesa i rocka.

Więcej o wydarzeniu Mariusz Majeran rozmawiał w audycji "Na afiszu" (19.10) z Lidią Wencel-Gliniorz z Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach - rozmowa jest do posłuchania poniżej.

Organizatorem wydarzenia jest Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach. Radio Opole XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka objęło patronatem medialnym.
Plakat
Z Lidią Wencel-Gliniorz rozmawia Mariusz Majeran (19.10.2022)

Zobacz także

2022-11-28, godz. 21:31, Patronaty - polecamy II Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski już w sobotę Nysa w bieganiu mocna, o czym świadczy co roku frekwencja podczas Biegu Nyskiego, a także zainteresowanie nowym tego typu wydarzeniem, czyli Nocnym Mikołajkowym Biegiem Nyskim. Ten ostatni odbędzie się już w najbliższą sobotę (03.12)… » więcej 2022-11-28, godz. 17:51, Patronaty - polecamy Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu Barwny korowód Mikołajów oraz uroczyste rozświetlenie 13-metrowej choinki w najbliższą sobotę (03.12) otworzą Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu. Otwarciu będą towarzyszyć występy artystyczne i konkursy z nagrodami. Jarmark potrwa… » więcej 2022-11-28, godz. 15:34, Patronaty - polecamy Koncert wiolonczelowy "Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok" jednym z utworów piątkowego koncertu w filharmonii Chińska suita baletowa z operetki „Kraina uśmiechu”, Koncert wiolonczelowy „Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok”, a na koniec VIII Symfonia G-dur op. 88 Antonina Dvořáka - to repertuar piątkowego (02.12) koncertu w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2022-11-25, godz. 14:45, Patronaty - polecamy 94. Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych 94 Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych już w sobotę (26.11) odbędą się w miejscowości Leśna w gminie Olesno. Do zawodów zgłosiło się blisko 600 zawodników i zawodniczek, którzy walczyć będą o kwalifikacje do Mistrzostw… » więcej 2022-11-24, godz. 13:54, Patronaty - polecamy Jubileusz 20-lecia powiatowego wolontariatu w Prudniku Jubileusz XX-lecia Powiatowego Wolontariatu w Prudniku uświetni w najbliższy piątek (25.11) gala w Kinie 'Diana'. Organizatorami wydarzenia są Powiat Prudnicki i Powiatowy Klub Ośmiu działający przy Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »