Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-09-28, 18:40 Autor: Agnieszka Lubczańska

Niezwykłe teatralne wydarzenie w Nysie

Spektakl "Edith i Marlene" [fot. Jacek Dybek, źródło: https://www.facebook.com/NyskiDomKultury]
Spektakl "Edith i Marlene" [fot. Jacek Dybek, źródło: https://www.facebook.com/NyskiDomKultury]
Działający w Nyskim Domu Kultury Teatr Miejski w Nysie zaprasza na spektakl Evy Pataki „Edith i Marlene”. Premiera już w najbliższą niedzielę (02.10) o godz. 18:00. Kolejny spektakl planowany jest na 15 października. Są jeszcze bilety!
„Epizody z życia i przyjaźni dwóch gwiazd” to podtytuł tej sztuki. Jej bohaterkami są legendarne artystki – Edith Piaf oraz Marleny Dietrich, w role których wcielą się dwie śpiewające aktorki: Karolina Hozer oraz Patrycja Kotlarska. Jak zapewniają twórcy spektaklu, między piosenkami z repertuaru tych dwóch wielkich artystek, które łączyła przyjaźń, miłość do sceny i uwielbienie fanów (które stanowią siłę spektaklu), nie zabraknie iskrzących dialogów i namiętnych scen. Piosenki usłyszymy z towarzyszeniem sześciu akompaniujących muzyków z Tomaszem Wojdyłą w roli pianisty-dyrygenta.

Autorką sztuki jest węgierska dramatopisarka Eva Pataki, reżyserem spektaklu - Zbigniew Kułagowski, nad aranżacją i kierownictwem muzycznym pracuje – Robert Obcowski, a nad polskimi tekstami piosenek: Andrzej Ozga. Pełną obsadę podajemy poniżej.

Bilety dostępne są w kasie NDK oraz w systemie biletowym online.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Obsada:
  • Piaf – Karolina Hozer,
  • Marlene – Patrycja Kotlarska,
  • Momone, przybrana siostra Piaf – Julia Ciszewska,
  • Komisarz Policji - Mikołaj Chojecki,
  • Raymond; autor tekstów i impresario – Marek Kędzierski,
  • Marcel, mistrz świata w boksie – Sebastian Ryś,
  • Théo, fryzjer i piosenkarz – Dawid Szlempo,
  • Pielęgniarka - Zofia Brach Uchman,
  • Marynarz – Mirosław Lach,
  • Amerykański konferansjer - Adam Jarząbek.
Plakat

Zobacz także

2022-12-02, godz. 14:36, Patronaty - polecamy Dworski Jarmark Świąteczny w Przydrożu Wielkim Dworski Jarmark Świąteczny zostanie otwarty 11 grudnia w Przydrożu Wielkim. To wydarzenie organizowane przy współudziale Gminy Korfantów, w jednym z najpiękniejszych obecnie miejsc w tej gminie, czyli odrestaurowanym Dworku w Przydrożu… » więcej 2022-12-02, godz. 13:57, Patronaty - polecamy Memoriał trenera Edwarda Faciejewa Klub Judo AZS Opole i Uczniowski Klub Sportowy OKAY zapraszają na Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend (03-04.12) w Stegu Arenie przy ul. Oleskiej 70 w Opolu. Podczas zawodów na matach judo… » więcej 2022-12-01, godz. 17:16, Patronaty - polecamy Konferencja naukowo-szkoleniowa o uzależnieniach 'Uzależnienia - jeden problem, wiele perspektyw' - to tytuł konferencji naukowo-szkoleniowej, która odbędzie się w najbliższy piątek (02.12) na Uniwersytecie Opolski. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie MONAR Ośrodek Leczenia… » więcej 2022-11-30, godz. 15:55, Patronaty - polecamy Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych W piątek (02.12) w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki odbędzie się Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Początek o godz. 11:00. Wręczenie Ikony Opolszczyzny i ogłoszenie wyników zaplanowano po godz. … » więcej 2022-11-30, godz. 13:09, Patronaty - polecamy VIII Mikołajkowy Bieg w Żytniowie W niedzielę (04.12) wystartuje VIII Mikołajkowy Bieg w Żytniowie. Zmagania odbędą się na dystansie 5 km. W programie są też biegi dzieci oraz zbiórka na rzecz Moniki Urbaniak z Dalachowa, która zmaga się z mukowiscydozą. Przewidziano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »