Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-09-15, 13:42 Autor: materiały organizatora/oprac. AL

Eko Moto Forum w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki

Ford T podczas Eko Moto Forum w 2016 roku [fot. Tomasz Cichoń]
Ford T podczas Eko Moto Forum w 2016 roku [fot. Tomasz Cichoń]
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu zaprasza od 17 do 18 września na Eko Moto Forum. Wydarzenie odbędzie się w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki, który potrwa od 16 do 22 września w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Januszkowicach.
Tegoroczne Eko Moto Forum to spotkania, konferencje i wystawy. Poza tradycyjnym seminarium dla diagnostów samochodowych organizatorzy koncentrować się będą na rozwoju sieci ładowarek do samochodów elektrycznych i hybrydowych zasilanych prądem ze źródeł odnawialnych, a także problematyce ekologicznego transportu publicznego. Ponadto obok promowania eko motoryzacji nie zabraknie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wspierania sportu motorowego w symbiozie z ekologią. Eko Moto Forum odbywa się podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 • Sobota 17 września: parkingi przy Hali Sportowej „Śródmieście” Domu Kultury "Chemik" i Krytej Pływalni Kędzierzyn-Koźle al. Jana Pawła II nr 27 - 29 - 31
 • Niedziela 18 września: teren ośrodka „RUEDA” w Januszkowicach k/Kędzierzyna-Koźla Januszkowice ul. Wolności 64a
Organizatorem wydarzenia jest Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu wraz z partnerami. Radio Opole Eko Moto Forum objęło patronatem medialnym.

W programie:
 • doskonalenie wiedzy z przepisów ruchu drogowego
 • podnoszenie bezpieczeństwa i umiejętności kierowców
 • prezentacja ekologicznych pojazdów i samochodów elektrycznych
 • podnoszenie wiedzy i umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy
 • podnoszenie świadomości zagrożeń w ruchu drogowym
 • zacieśnienie i odnowienie kontaktów pomiędzy uczestnikami
 • krzewienie kultury ekologicznego biwakowania
 • promocja regionu opolskiego jako atrakcyjnego dla turystyki
 • prezentacja sportu motorowego i jego różnych dyscyplin
 • prezentacja klubów motorowych PZM na Opolszczyźnie
 • rywalizacja na rowerowym torze przeszkód
 • rywalizacja sportowa i turystyczna
Eko Moto Forum - plakat

Zobacz także

2022-11-15, godz. 15:26, Patronaty - polecamy Recital Michała Bajora /koncert odbędzie się w innym terminie!/ Z OSTATNIEJ CHWILI: Koncert odbędzie się w innym terminie!Michał Bajor żegna się z tytułem 'Kolor Cafe', czyli repertuarem, w którym postanowił przemieszać swoje włosko-francuskie fascynacje muzyczne. Recital artysty odbędzie się… » więcej 2022-11-15, godz. 14:12, Patronaty - polecamy Charytatywna zabawa andrzejkowa dla ŚDS "Magnolia" Już w najbliższą sobotę (19.11) będzie można spędzić czas na andrzejkowej imprezie, równocześnie pomagając podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy 'Magnolia' w Opolu, czyli niepełnosprawnym w różnym stopniu niepełnosprawności… » więcej 2022-11-12, godz. 17:41, Patronaty - polecamy „Teatrem w (O!)polskie” - premiera spektaklu „Pomoc Domowa” już w sobotę „Pomoc Domowa” - to tytuł spektaklu w ramach projektu „Teatrem w (O!)polskie”. Premiera już w najbliższą sobotę (19.11). Spektakl wystawiony zostanie w Centrum Kultury w Kluczborku przy ul. Mickiewicza 5 o godz. 18:00. Na premierę… » więcej 2022-11-12, godz. 16:11, Patronaty - polecamy 30. Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej To wydarzenie, w którym co oku uczestniczy kilkadziesiąt chórów oraz zespołów śpiewaczych. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, bo już 30. edycja. Mowa o Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej, na… » więcej 2022-11-12, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Fortepianowe tria w wykonaniu zespołu As-SAI Trio już w piątek w filharmonii To koncert bez orkiestrowego anturażu, proponujący posłuchanie muzyki delikatniejszej od symfoniki, wpisujący się w cykl koncertów kameralnych, które od jakiegoś czasu proponuje Filharmonia Opolska. Tym razem będzie okazja posłuchania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »