Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-11-15, 16:24 Autor: Paula Hołubowicz [materiały organizatora]

"Szczurołap" - przed nami ostatnie czytanie w ramach projektu DRAMAT W AKCJI!

Dramat w Akcji, fot. Grzegorz Gajos
Dramat w Akcji, fot. Grzegorz Gajos
Już w najbliższy czwartek o godz. 17:00 na Małej Scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora odbędzie się ostatnie w tym roku czytanie performatywne w ramach projektu DRAMAT w AKCJI. Młodzież w wieku 13+ oraz widzowie dorośli zapraszani są na inscenizowane czytanie tekstu „Szczurołap” autorstwa Magdaleny Drab, w reżyserii Grzegorza Grecasa.
"Dramat w akcji" to czytanie współczesnej dramaturgii przygotowane przez reżyserów z całej Polski. Wybrane przez nich sztuki poruszają problemy ważne dla młodych ludzi i prezentowane są przy użyciu języka teatralnego.

Są to otwarte spotkania, podczas których również widzowie zabierają głos.

Tegoroczne ostatnie czytanie opowiadać będzie o tragedii widzianej oczami rodziców, których dzieci zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Kolejne tropy śledztwa doprowadzają do odkrycia na telefonach dzieci aplikacji, która rzuca jej użytkownikom kolejne wyzwania do realizacji „w realu”. Tego rodzaju zjawiska w ciągu ostatnich lat zyskują na popularności. W scenariuszu opowiedziana zostanie historia o powolnej utracie
kontaktu młodzieży z rzeczywistością.

Jak w każdej dobrej baśni bywa – szczęśliwe zakończenie jest gwarantowane. Ale też stanowi początek trudnej rozmowy rodziców i dzieci.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Rezerwację przyjmuje Biuro Obsługi Widzów.

Zobacz także

2021-11-29, godz. 15:17, Patronaty - polecamy "Widzenie Eneasza" - zobacz rozmowę Witolda Sułka z Piotrem Goćkiem [FILM] Nakładem Oficyny Wydawniczej Volumen ukazał się autorski wybór wierszy Piotra Goćka, znanego pisarza i publicysty, który jako poeta debiutował poza zasięgiem cenzury PRL, w drugoobiegowej „Kulturze Niezależnej”. Książkę w połowie… » więcej 2021-11-29, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Mikołaj wyruszył już w drogę w kierunku Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu! Na muzyczne mikołajki, podczas których wystąpi zespół Mamy Śpiewamy i oczywiście nie zabraknie Świętego Mikołaja i słodkiej niespodzianki, już w najbliższą niedzielę (05.12) zaprasza Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Wydarzenie… » więcej 2021-11-25, godz. 16:25, Patronaty - polecamy O jego życie 3 lata temu walczyła cała Polska – Dawidek Drapacz znów potrzebuje pomocy! Chłopiec urodził się z ciężką wadą serca i płuc oraz bardzo wąskimi tętnicami płucnymi. W Polsce, mimo starań lekarzy, wielu zabiegom i operacjom, wad tych nie udało się skorygować. Z każdym dniem jego serduszko było coraz… » więcej 2021-11-23, godz. 12:39, Patronaty - polecamy Stradivarius zagości w Filharmonii Opolskiej już w ten piątek! Już w najbliższy piątek (26.11) o godzinie 19:00 Filharmonia Opolska zaprasza na koncert z cyklu Strefa Gwiazd. Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Przemysława Neumanna wystąpią wraz z wybitnym wiolonczelistą Pablo Ferrándezem, który… » więcej 2021-11-23, godz. 12:14, Patronaty - polecamy Rozdanie nagród i wyróżnień laureatom 12. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021 Jak podkreślają organizatorzy, konkurs ten jest doskonałą okazją do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »