Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-11-15, 11:12 Autor: Paula Hołubowicz

Zamkowe czytanie przy kominku - spotkanie 25 listopada na Zamku w Mosznej

Kwartalnik Literacko-Kulturalny „LiryDram” [materiały organizatora]
Kwartalnik Literacko-Kulturalny „LiryDram” [materiały organizatora]
25 listopada (w czwartek) o godz. 18:00. na Zamku w Mosznej odbędzie się czytanie przy kominku we współpracy z Kwartalnikiem Literacko-Kulturalnym LiryDram, poświęcone 31. numerowi Kwartalnika. W ramach wydarzenia odbędzie się sporo spotkań poetyckich, ale też będzie można podziwiać wystawy malarskie, fotografie czy grafikę. Spotkanie zaplanowano w Kawiarni Zamkowej, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Wydarzenie stanowi element promocji 31. numeru Kwartalnika Literacko-Kulturalnego „LiryDram”, dlatego też wśród występujących poetów pojawi się Marcin Orliński, który jest również okładkowym bohaterem 31. numeru Kwartalnika.

Nie zabraknie też wątku opolskiego. Przed zamkową publicznością swoją twórczość zaprezentują poeci z Opolskiego Oddziału Związku Literatów Opolskichplakat A2 spotkania literackie (część z nich będziemy mogli również spotkać w MBP w Opolu, podczas Jesieni Literackiej).

Ponadto w programie zapowiedziano wystąpienia wybranych poetów z Warszawskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Zaproszeni są także literaci z innych miast. Spotkanie poprowadzą Marlena Zynger - redaktor naczelna „LiryDram”, Rafał Gawin związany z Domem Literatury w Łodzi, a także Ada Jarosz - prezes Opolskiego Oddziału ZLP, Agnieszka Harasymowicz z Warszawskiego Oddziału ZLP i Magdalena Węgrzynowicz-Plichta z Wydawnictwa SIGNO.

W ramach wydarzenia zaplanowano również występy muzyczne w wykonaniu żywieckiego barda, kompozytora oraz lidera zespołu Małe Kino - Jarosława Kąkola, poety, kompozytora i muzyka z Żarek - Janusza Ochockiego oraz krakowskiego poety, kompozytora i muzyka - Roberta Marcinkowskiego.

Uczestnicy będą mogli również podziwiać wystawę rysunków Andrzeja Czyczyło.

Organizatorem wydarzenia jest Kwartalnik Literacko-Kulturalny „LiryDram” oraz Związek Literatów Polskich Oddział Opolski, jak również Stowarzyszenie Promocji Polskiej Twórczości.

Radio Opole patronuje wydarzeniu medialnie.

Zobacz także

2021-11-25, godz. 16:25, Patronaty - polecamy O jego życie 3 lata temu walczyła cała Polska – Dawidek Drapacz znów potrzebuje pomocy! Chłopiec urodził się z ciężką wadą serca i płuc oraz bardzo wąskimi tętnicami płucnymi. W Polsce, mimo starań lekarzy, wielu zabiegom i operacjom, wad tych nie udało się skorygować. Z każdym dniem jego serduszko było coraz… » więcej 2021-11-23, godz. 12:39, Patronaty - polecamy Stradivarius zagości w Filharmonii Opolskiej już w ten piątek! Już w najbliższy piątek (26.11) o godzinie 19:00 Filharmonia Opolska zaprasza na koncert z cyklu Strefa Gwiazd. Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Przemysława Neumanna wystąpią wraz z wybitnym wiolonczelistą Pablo Ferrándezem, który… » więcej 2021-11-23, godz. 12:14, Patronaty - polecamy Rozdanie nagród i wyróżnień laureatom 12. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021 Jak podkreślają organizatorzy, konkurs ten jest doskonałą okazją do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. » więcej 2021-11-22, godz. 14:46, Patronaty - polecamy Czas na Magiczne Charytatywne Andrzejki! Już po raz piąty Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 13 w Opolu zaprasza na Magiczne Charytatywne Andrzejki. Wszystkie bilety-cegiełki w cenie 250 złotych od pary już się sprzedały. » więcej 2021-11-22, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Instytut Śląski w Opolu zaprasza na konferencję pt. "Wspólny mit czy źródło sporu politycznego? Dziedzictwo opozycji antykomunistycznej z trójstronnej polsko-czesko-niemieckiej… Instytut Śląski w Opolu zaprasza na międzynarodową konferencję naukową z cyklu Colloquium Opole, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada. Jej tematem przewodnim będzie dziedzictwo polskiej, czeskiej i niemieckiej opozycji antykomunistycznej… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »