Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-11-04, 15:59 Autor: Paula Hołubowicz

Głogówek zaprasza na IV Gminny przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Mazurek Dąbrowskiego - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Głogówku (2018)
W 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Głogówku zaprasza wszystkich przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Głogówek na IV Gminny przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Przegląd odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Głogówku, początek o godz. 15:00.
W związku z dużą liczbą zachorowań w naszym rejonie Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej odbędzie się w formie zdalnej online. Występy artystów przedstawicieli placówek oświatowych nagrywane będą w środę od godziny 9:00 w Domu Kultury w Głogówku. Transmisja Online odbędzie się 11.11.2021 od godziny 15:00 na platformie youtube.com na kanale: Szkoła Podstawowa nr 2 im.H.Sienkiewicza w Głogówku.

Jako pierwsze zaprezentują się dzieci z przedszkola, a około godz. 17:00 swoje prezentacje rozpoczną uczniowie ze szkół podstawowych. Tegoroczny przegląd piosenki patriotycznej będzie poświęcony osobie błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a występy przeplatane będą jego myślami patriotycznymi. W repertuarze znajdzie się również wykonana przez wszystkich uczestników piosenka "Barka", która będzie stanowiła zwieńczenie tego dnia.

Wydarzenie ma na celu wspieranie uzdolnionych muzycznie uczniów oraz umożliwienie im prezentacji swoich umiejętności przed szerszą publicznością, a także pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju poprzez popularyzację piosenek i pieśni patriotycznych.

Organizatorem Gminnego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej - Głogówek 2021 jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Głogówku. Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
IV Gminny przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Zobacz także

2021-11-23, godz. 12:14, Patronaty - polecamy Rozdanie nagród i wyróżnień laureatom 12. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021 Jak podkreślają organizatorzy, konkurs ten jest doskonałą okazją do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. » więcej 2021-11-22, godz. 14:46, Patronaty - polecamy Czas na Magiczne Charytatywne Andrzejki! Już po raz piąty Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 13 w Opolu zaprasza na Magiczne Charytatywne Andrzejki. Wszystkie bilety-cegiełki w cenie 250 złotych od pary już się sprzedały. » więcej 2021-11-22, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Instytut Śląski w Opolu zaprasza na konferencję pt. "Wspólny mit czy źródło sporu politycznego? Dziedzictwo opozycji antykomunistycznej z trójstronnej polsko-czesko-niemieckiej… Instytut Śląski w Opolu zaprasza na międzynarodową konferencję naukową z cyklu Colloquium Opole, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada. Jej tematem przewodnim będzie dziedzictwo polskiej, czeskiej i niemieckiej opozycji antykomunistycznej… » więcej 2021-11-22, godz. 10:40, Patronaty - polecamy Już po raz 28. Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury "Xaverianum" zaprasza na swoje coroczne święto! Dni Xaverianum to tydzień chrześcijańskiej kultury studenckiej, w który zaangażowani są liczni studenci opolskiego środowiska akademickiego. Wydarzenie już po raz 28. odbędzie się w Jezuickim Ośrodku Formacji i Kultury „Xaverianum”… » więcej 2021-11-18, godz. 20:06, Patronaty - polecamy Premiera albumu "Darek Kozakiewicz LIVE"! Darek Kozakiewicz i przyjaciele wystąpili w Studiu M im. SBB Radia Opole 17 czerwca 2021. Wtedy to powstał projekt, którego efektem jest album 'Darek Kozakiewicz LIVE'! Dziś, zapraszamy na premierę płyty, która jest technologicznym… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »