Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-11-04, 15:59 Autor: Paula Hołubowicz

Głogówek zaprasza na IV Gminny przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Mazurek Dąbrowskiego - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Głogówku (2018)
W 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Głogówku zaprasza wszystkich przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Głogówek na IV Gminny przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Przegląd odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Głogówku, początek o godz. 15:00.
W związku z dużą liczbą zachorowań w naszym rejonie Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej odbędzie się w formie zdalnej online. Występy artystów przedstawicieli placówek oświatowych nagrywane będą w środę od godziny 9:00 w Domu Kultury w Głogówku. Transmisja Online odbędzie się 11.11.2021 od godziny 15:00 na platformie youtube.com na kanale: Szkoła Podstawowa nr 2 im.H.Sienkiewicza w Głogówku.

Jako pierwsze zaprezentują się dzieci z przedszkola, a około godz. 17:00 swoje prezentacje rozpoczną uczniowie ze szkół podstawowych. Tegoroczny przegląd piosenki patriotycznej będzie poświęcony osobie błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a występy przeplatane będą jego myślami patriotycznymi. W repertuarze znajdzie się również wykonana przez wszystkich uczestników piosenka "Barka", która będzie stanowiła zwieńczenie tego dnia.

Wydarzenie ma na celu wspieranie uzdolnionych muzycznie uczniów oraz umożliwienie im prezentacji swoich umiejętności przed szerszą publicznością, a także pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju poprzez popularyzację piosenek i pieśni patriotycznych.

Organizatorem Gminnego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej - Głogówek 2021 jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Głogówku. Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
IV Gminny przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Zobacz także

2022-04-19, godz. 15:49, Patronaty - polecamy Koncert Dyplomantów PSM w Opolu już w piątek Najlepsi z tegorocznych absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu wystąpią w piątkowy (22.04) wieczór wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej podczas tradycyjnego koncertu dyplomantów… » więcej 2022-04-15, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Uczniowie z LO nr w 1 w Opolu reprezentantami Polski na 43. Finałach Światowych Odysei Umysłu w USA! Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu dostała się do światowego finału konkursu Odyseja Umysłu. 43. Światowe Finały odbędą się w dniach 24-29.05.2022 r. w Ames (Iowa State University) - tam… » więcej 2022-04-14, godz. 15:00, Patronaty - polecamy VII Gala Sztuk Walki „Opolscy wojownicy” – WYDARZENIE ODWOŁANE! Z OSTATNIEJ CHWILI: termin Gali został zmieniony, o nowym organizatorzy powiadomią wkrótce. Największa Gala Sztuk Walki w naszym regionie powraca do Opola - już 22.04 w hali widowisko-sportowej STEGU ARENA OPOLE, pod hasłem „Nowa Era”… » więcej 2022-04-13, godz. 13:21, Patronaty - polecamy Światowy Tydzień Wiedzy o Mózgu - LO nr 9 w Opolu zaprasza na konferencje, a uczniów do wzięcia udziału w konkursie Czym jest sztuczna inteligencja i gdzie może znaleźć zastosowanie? Czy maszyny zastąpią nauczycieli i czy tego chcemy? Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy Światowego Tygodnia Wiedzy o Mózgu, który już po raz kolejny odbywa się… » więcej 2022-04-13, godz. 11:09, Patronaty - polecamy Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na wystawę "Save the Music – muzyczne plakaty Maxa Skorwidera" Wystawa autorstwa Maxa Skorwidera w 25. procentach wpisuje się w tradycję symbolizującego komentowania polskiej rzeczywistości. To ciekawa prezentacja wiedzy o kulturze muzycznej Polski w kontekście konkretnej sytuacji historycznej, geopolitycznej… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »