Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-11-03, 16:30 Autor: materiały Filharmonii Oplskiej/oprac. Agnieszka Lubczańska

Wernisaż i zaduszki jazzowe jeszcze w tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej

Wernisaż rozpocznie się o godz. 19:00. Swoje wielkoformatowe obrazy z kolekcji "Bez tytułu" zaprezentuje Marian Solisz
Wernisaż rozpocznie się o godz. 19:00. Swoje wielkoformatowe obrazy z kolekcji "Bez tytułu" zaprezentuje Marian Solisz
W piątek (05.11) w galerii Filharmonii Opolskiej odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Mariana Solisza, a w sobotę (06.11) Zaduszki Jazzowe.
Wernisaż rozpocznie się o godz. 19:00. Swoje wielkoformatowe obrazy z kolekcji "Bez tytułu" zaprezentuje Marian Solisz.

Artysta urodził się w Raciborzu, dyplom na architekturze wnętrz ASP w Krakowie obronił w 1995 r. Przez kilkanaście lat pracował jako konserwator zabytków, obecnie mieszka i tworzy w Kluczborku. Marian Solisz jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Jego prace na wystawach zbiorowych były prezentowane m.in. w Stanach Zjednoczonych i w Czechach. Podczas wernisażu zaprezentowana zostanie kapsułowa kolekcja ubrań marki NEIGE inspirowana pracami artysty. Wstęp bezpłatny.

Przypominamy także, że w najbliższą sobotę (06.11) filharmonia zaprasza na koncert pt. „Legendy Jazzu – Zaduszki Jazzowe”. To coroczne wydarzenie dochowujące tradycji, podczas której jazzmani wyrażają uznanie zmarłym kolegom. W tym roku wystąpi zespół The Karpeta Jazz Brothers. W programie koncertu autorskie aranżacje utworów legendarnych muzyków: Elli Fitzgerald, Nat King Cole1a, B.B. Kinga czy Ennio Moricone.

Dowiedz się więcej o koncercie pt. „Legendy Jazzu – Zaduszki Jazzowe”.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń.

Zobacz także

2021-11-16, godz. 21:10, Patronaty - polecamy Premiera spektaklu ,,Baba (O!)polska" w ramach projektu ,,Teatrem w (O!)polskie" już w czwartek w Wołczynie Wielkimi krokami zbliża się premiera spektaklu ,,Baba (O!)polska'. W roli tytułowej wystąpi śpiewaczka, solistka, aktorka Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu - Elżbieta Kłosińska. Spektakl zostanie pokazany w najbliższy czwartek… » więcej 2021-11-16, godz. 19:26, Patronaty - polecamy TerePaczków od piątku do niedzieli pełen koncertów Już w najbliższy piątek (19.11) rozpoczną się XXVI Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne TerePaczków. W programie trzydniowej imprezy oprócz koncertów, także warsztaty akustyczno - muzyczne. „Śpiewamy polskie piosenki z duszą i… » więcej 2021-11-16, godz. 16:50, Patronaty - polecamy Miejski Dom Kultury w Oleśnie zaprasza na koncert Michała Kielaka i Jakuba Andrzejewskiego Miejski Dom Kultury w Oleśnie i Fundacja Blues Opole wraz z współorganizatorami zapraszają młodzież z powiatu oleskiego do udziału w akcji 'W zdrowym ciele, zdrowy duch, bo to do pracy pierwszy krok', w ramach której planowane jest… » więcej 2021-11-16, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Walczy, bo chce żyć - można pomóc uczestnicząc w niesamowitym koncercie w Oleśnie Michał Kielak i Jakub Andrzejewski to artyści, których koncertu będzie można posłuchać już w najbliższy wtorek (23.11) w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. Początek o godz. 17:30. Wydarzenie jest jedną z akcji w ramach działań… » więcej 2021-11-16, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Wieczór z muzyką organową w Filharmonii Opolskiej Karol Mossakowski powraca na opolską scenę. Artysta jest uważany za jednego z najzdolniejszych organistów młodego pokolenia. W najbliższy piątek (19.11) wystąpi wraz z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »