Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-10-05, 17:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wielkie święto fotografii opanuje całe Opole!

11. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie! [fot. https://pixabay.com/pl]
11. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie! [fot. https://pixabay.com/pl]
Opolski Festiwal Fotografii odbędzie się w tym roku pod hasłem "Obecność". To będzie rekordowa edycja! W programie aż 20 wystaw fotograficznych i 12 spotkań autorskich. Festiwal będzie trwać też rekordowo długo - ruszy 8 października i potrwa aż do 28 listopada! Inauguracja już w najbliższy piątek (08.10) w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 17:30.
Większość wystaw będzie zdominowana przez fotografię dokumentalną. Już 8 października będzie można oglądać m.in. plenerową wystawę „Tego Opola już nie ma”, na której zobaczymy fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Wystawy prezentowane będą w różnych miejscach Opola: bibliotece, teatrze, filharmonii, muzeach i galeriach. Będzie można zobaczyć prace m.in. Chrisa Niedenthala, Kuby Kamińskiego, Magdy Hueckel, Katarzyny Mirczak, Anny Hartman-Ksycińska, Macieja Stanika, Pawła Żaka, a do tego wystawę kolekcji Festiwal Fotografii "W Ramach Sopotu" i ogromną wystawę Institut tvůrčí fotografie, która zagości w salach Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Opolski Festiwal Fotografii to wystawy, ale także warsztaty i oraz dwanaście spotkań autorskich!

Tradycyjnie też odbędzie się wernisaż zwycięzcy konkursu "Pokaż się". W tym roku okazał się nim Michał Konrad (Michał Konrad Fotografia), autor projektu wystawy "Koniunkcja". To wydarzenie już 9 października w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Więcej o wystawie i jego autorze tu: https://offoto.pl/2021/07/29/11-pokaz-sie-michal-konrad/

Program festiwalu znajduje się na stronie wydarzenia – zobacz tu. Festiwalowy „rozkład jazdy” na bieżąco można śledzić tu: Opolski Festiwal Fotografii.

Organizatorem 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii jest Fundacja 2.8. Tegoroczny festiwal współorganizują z opolskim oddziałem Związku Polskich Artystów Fotografików. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat 11. OFF

Zobacz także

2021-11-18, godz. 20:06, Patronaty - polecamy Premiera albumu "Darek Kozakiewicz LIVE"! Darek Kozakiewicz i przyjaciele wystąpili w Studiu M im. SBB Radia Opole 17 czerwca 2021. Wtedy to powstał projekt, którego efektem jest album 'Darek Kozakiewicz LIVE'! Dziś, zapraszamy na premierę płyty, która jest technologicznym… » więcej 2021-11-16, godz. 21:10, Patronaty - polecamy Premiera spektaklu ,,Baba (O!)polska" w ramach projektu ,,Teatrem w (O!)polskie" już w czwartek w Wołczynie Wielkimi krokami zbliża się premiera spektaklu ,,Baba (O!)polska'. W roli tytułowej wystąpi śpiewaczka, solistka, aktorka Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu - Elżbieta Kłosińska. Spektakl zostanie pokazany w najbliższy czwartek… » więcej 2021-11-16, godz. 19:26, Patronaty - polecamy TerePaczków od piątku do niedzieli pełen koncertów Już w najbliższy piątek (19.11) rozpoczną się XXVI Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne TerePaczków. W programie trzydniowej imprezy oprócz koncertów, także warsztaty akustyczno - muzyczne. „Śpiewamy polskie piosenki z duszą i… » więcej 2021-11-16, godz. 16:50, Patronaty - polecamy Miejski Dom Kultury w Oleśnie zaprasza na koncert Michała Kielaka i Jakuba Andrzejewskiego Miejski Dom Kultury w Oleśnie i Fundacja Blues Opole wraz z współorganizatorami zapraszają młodzież z powiatu oleskiego do udziału w akcji 'W zdrowym ciele, zdrowy duch, bo to do pracy pierwszy krok', w ramach której planowane jest… » więcej 2021-11-16, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Walczy, bo chce żyć - można pomóc uczestnicząc w niesamowitym koncercie w Oleśnie Michał Kielak i Jakub Andrzejewski to artyści, których koncertu będzie można posłuchać już w najbliższy wtorek (23.11) w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. Początek o godz. 17:30. Wydarzenie jest jedną z akcji w ramach działań… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »