Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-15, 16:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

15 reprezentacji zmierzy się w turnieju Toga Cup

Centrum Sportu w Opolu [fot.mosir.opole.pl]
Centrum Sportu w Opolu [fot.mosir.opole.pl]
Pod okiem byłego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Jerzego Brzęczka na obiektach Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz w Opolu w najbliższy czwartek (16.09) wystąpi 15 reprezentacji ośrodków szkolno-wychowawczych z całego województwa. Turniej pod nazwą Toga Cup wraz z wieloma partnerami organizuje Opolska Fundacja Działajmy Razem. Spotkanie potrwa od 9:00 do 14:00.
Turniej adresowany jest do dzieci z niepełnosprawnością umysłową, które będą miały okazję wyjść z domów, ze szkół i spotkać się w miłej atmosferze na świeżym powietrzu, zintegrować społecznie i pograć w piłkę. To okazja do stworzenie szans na rozwój sportowych talentów, pokazanie radości z gry i współzawodnictwa. Uczestniczące w turnieju szkoły będą rywalizowały w ramach Mistrzostw Europy. Każda ze szkół będzie reprezentować inny kraj europejski i grupę, w której odbędą się rozgrywki. Następnie będzie półfinał i finał. Spotkanie będzie mieć formę festynu. Między meczami dla dzieci będą zapewnione gry i zabawy, animacje, "dmuchańce". Zapewniony będzie też poczęstunek.

Współorganizatorami wydarzenia są Fundacja "Ludzki Gest" Jakuba Błaszczykowskiego, Opolski Związek Piłki Nożnej, a także Kapelan Sportu Opolskiego. Na turnieju swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych, a także adwokaci, sędziowie, radcy prawni i prokuratorzy. Wisienką na torcie będzie mecz prawnicy kontra reszta świata.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz także

2021-10-18, godz. 17:13, Patronaty - polecamy UKS Start Opole zaprasza na Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Szermierce Klub sportowy UKS Start Opole zaprasza na Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Szermierce, które odbędą się w najbliższą środę (20.10) w Opolu przy ul. 1 Maja 151. W zawodach będą uczestniczyć uczniowie ze szkół podstawowych… » więcej 2021-10-18, godz. 14:45, Patronaty - polecamy "Od pomówienia do spalenia" - premierowy pokaz filmu już w sobotę w Nyskim Domu Kultury 'Od pomówienia do spalenia' to opowieść o historii kobiet i dziewcząt z XVI-XVIII w., mieszkających w okolicach Nysy, Prudnika, Jesenika, Sumperka, oskarżonych o czary i kontakty z diabłem. Jak twierdzą twórcy, wątek historyczny… » więcej 2021-10-18, godz. 13:28, Patronaty - polecamy III Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej pt. "Bajeczne Melodie" Zaśpiewają piosenkę z ulubionej bajki lub filmu dla dzieci - to zadanie stojące przed uczestnikami III Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej pt. 'Bajeczne Melodie', który odbędzie się już w najbliższy czwartek (21.10) w sali… » więcej 2021-10-18, godz. 11:12, Patronaty - polecamy Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” 2021 Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” to nowe wydarzenie muzyczne skierowane do twórców i wykonawców utworów premierowych. Jego pomysłodawcą jest Jerzy Mamcarz, prezes Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR… » więcej 2021-10-18, godz. 09:44, Patronaty - polecamy Konferencja naukowo-metodyczna “Świat bez FAS” odbędzie się on-line już we wtorek Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia zaprasza w najbliższy wtorek (19.10) na konferencję naukowo-metodyczną 'Świat bez FAS”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 14:00. Odbędzie się w trybie on-line. Chęć uczestniczenia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »